خبر
آهن و فولاد  

افزایش هشت درصدی تولید فولاد خام در کشور

می متالز - رییس ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن گفت: سال گذشته با تولید ۲۵ میلیون تن فولاد در کشور، افزایش هشت درصدی در بخش فولاد خام محقق شد.

به گزارش می متالز، «محمد رضا فیاض» روز شنبه در نشست خبری به مناسبت ۱۰ تیر روز ملی صنعت و معدن افزود: پارسال در بخش کاتد مس با تولید ۲۵۲ هزار تنی، دو درصد افزایش تولید محقق شد و در بخش لوازم خانگی نیز با تولید ۲۷۷ هزار دستگاهی رشد ۱۴ درصدی تولید مواجه شد.

وی از اختصاص ۳۴۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به ۲۲ هزار واحد صنعتی در قالب پروژه رونق تولید خبرداد و گفت: امسال در صورت فراهم شدن مقدمات قانونی برای برگزیدگان جشنواره صنعت و معدن تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته می‌شود.

فیاض ادامه داد: همچنین سال گذشته ۶ هزار و ۶۰۰ فقره پروانه بهره‌برداری با ارزش ۶۷۵ میلیارد ریال و با توان اشتغال‌زایی برای یازده هزار نفر صادر شد.

رییس ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن از صدور ۲۸ هزار فقره جواز تاسیس به ارزش سه هزار و ۶۸۵ میلیارد ریال با اشتغال‌زایی برای ۶۴۴ نفر در سال ۹۸ برای فعالان صنعتی خبر داد.

وی گفت: پارسال ۴۲۰ هزار فقره مجوز صنفی و در بخش معدن نیز یک هزار فقره پروانه اکتشاف صادر شد.

فیاض از برگزاری مراسم روز ملی صنعت و معدن در روز ۱۰ تیرماه امسال با رعایت کامل موارد بهداشتی مورد تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا خبرداد و گفت: امسال با توجه به شرایط کشور مراسم با تعداد محدودی از شرکت کنندگان برگزار خواهد شد.

رییس ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن ادامه داد: امسال از ۲۹ برگزیده بخش صنعت و معدن تجلیل خواهد شد و تلاش براین است در این روز اقدام‌های بخش خصوصی که تاکنون برای جامعه معرفی نشده‌اند معرفی شوند.

وی  بخشی از رشد حاصل شده در بخش‌های مختلف صنعتی و معدنی را حاصل برگزاری روز ملی صنعت و معدن دانست و ادامه داد: تجلیل فعالان در این گونه مراسم‌ها انگیزه‌ای برای تلاش بیشتر در جهت تولید است.

فیاض گفت: امسال و در این جشنواره از افراد کارآمد و شاخص، کارآفرینان، جوانان و بانوان تعدادی به عنوان برگزیده تجلیل خواهدشد .

 رییس ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن برنامه‌های امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت را حول چهار محور جهش تولید با تمرکز بر صنایع پیشرو، توسعه صادرات غیر نفتی و مدیریت واردات، تکمیل طرح‌های نیمه تمام و تنظیم بازار با شیوه‌های نوین برشمرد.

به گفته وی، جشنواره امسال روز ملی صنعت، معدن در هفت محور صادرات، اشتغال، تولید کیفی، نوآوری،  عمق ساخت داخل برگزار خواهد شد که بخش نوآوری به استارت آپ‌ها اختصاص خواهد داشت.

فیاض از راه‌اندازی پویشی به نام پویش تولید تداوم امید خبرداد و خاطرنشان ساخت: این پویش با هدف جهش تولید از سوی مدرس خیابانی مورد تاکید قرار گرفته است.

رییس ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن گفت: امید است در قالب این پویش تاپایان سال بتوان ۲۰۰ طرح صنعتی و معدنی وارد عرصه شوند که ورود آنها ۱۷۰ هزار میلیارد تومان به گردش مالی کشور اضافه خواهد کرد.

وی،  اشتغال‌زایی این طرح‌ها را برای  ٤١ هزار نفر عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: طرح‌های مذکور  که در حوزه‌های مختلف صنعتی و معدنی کشور تدارک دیده شده‌اند، زمینه را برای رونق ساخت داخلی و جهش تولید فراهم خواهند آورد.

فیاض گفت‌: پارسال ۸۲ طرح سرمایه‌گذاری خارجی مشترک اجرایی شده است که امید است بتوان ثمره آن را در سال جهش تولید مشاهده کرد.

رییس ستاد بزرگداشت جشنواره روز ملی صنعت و معدن خاطر نشان ساخت: تسهیلات قابل توجهی به میزان ۳۱۷ هزار میلیارد تومان به بخش صنعت و معدن در سال ۹۸ پرداخت شده است تا به رونق تولید و در تداوم آن، جهش تولید منتهی شود.

افزایش هشت درصدی تولید  فولاد خام در کشور

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در سال جهش تولید:

افزایش تولید ایران خودرو ۵۰ درصدی شد

می متالز - گروه صنعتی ایران خودرو موفق شد تا تعداد تولید را از ابتدای امسال تا هفته نخست مهرماه، به میزان ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دهد.
 وزیر پیشنهادی صمت در جمع فعالان اقتصادی اولویت‌های خود را اعلام کرد

وعده رفع مداخله‌گری در بازار

می متالز - وزیر پیشنهادی وزارت صمت به رسم وزرای پیشنهادی قبلی، در اتاق بازرگانی و در جمع فعالان اقتصادی حضور یافت تا نه‌تنها برنامه‌های خود را به آنها اعلام کند، بلکه شنونده درخواست‌ها و مطالبات بخش خصوصی باشد.
 رئیس اتاق بازرگانی فارس مطرح کرد:

خروج ارزهای دولتی توسط کاسبان خشکسالی/ ثبت شرکت‌های صوری در خارج از کشور/ ارز 4200 تومانی قلع و قمع شد/ ارسال ارزها به کشورهای ثالث و انتقال آن به کانادا

می متالز - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس با بیان اینکه اخیراً مواردی عنوان شده مبنی بر اینکه کاسبان خشکسالی مقدار قابل توجهی از ارز 4200 تومانی دریافت کرده اند و پس از ارسال به کشور ثالث به کشورهایی مانند کانادا انتقال داده اند، گفت: در جهت شناسایی این افراد نیاز است مقامات امنیتی و قضایی به این موضوع ورود کنند؛ چرا که برخی از این کاسبان که سابقه فعالیت در فرقه‌های ضاله و ضدانقلاب دارند، شرکت‌های سوری در خارج از کشور ثبت کرده اند و ظاهراً این پول‌ها را پس از ارسال به کشورهای ثالت به کانادا منتقل می‌کنند.
 معاون طرح و برنامه خبر داد:

بازنگری در محدودیت حداقل ظرفیت جهت صدور جواز تأسیس های جدید

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: با توجه به ضرورت رفع موانع تولید، بهبود فضای کسب و کار و حمایت از سرمایه گذاری جدید در سالی که توسط مقام معظم رهبری با عنوان جهش تولید نام گذاری شده است، بازنگری در دستورالعمل اعمال محدودیت حداقل ظرفیت جهت صدور جواز تأسیس برای سرمایه گذاری های جدید به سازمان های استانی ابلاغ شد.
 

با معدن آشتی کنیم!

می متالز - اگر به دنبال بهره‌برداری هرچه اصولی‌تر از معادن کشور هستیم باید ابتدا بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران را با بخش معدن آشتی دهیم و سپس با تامین حمایت‌های مادی و معنوی، مشوق‌های لازم را برای سرازیر شدن سرمایه به این بخش فراهم کنیم.
 

واحدهای تولیدی اردبیل از تسهیلات یارانه‌دار بهره‌مند می‌شوند

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: واحدهای تولیدی این استان برای تحقق جهش تولید و رفع مشکلات موجود تسهیلات یارانه‌دار دریافت می‌کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما