خبر
بورس و سهام   بورس انرژی  
فرابورس از شناسایی سود فروش بخشی از سهام بورس انرژی خبر داد:

دورنمای مثبت کاهش کارمزد معاملات فرابورس

می متالز - همزمان با مصوبه‌ سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد کاهش کارمزد معاملات فرابورس ایران و بورس اوراق بهادار تهران، معاون اجرایی فرابورس از فروش بخشی از سهام بورس انرژی در جریان معاملات هشتم تیرماه خبر داد.

به گزارش می متالز، سیدمهدی علم‌الهدی با بیان اینکه کاهش ۲۰ درصدی معاملات بورس و فرابورس در راستای حمایت از حقوق و منافع سرمایه‌گذاران، اجرایی خواهد شد، اظهار کرد: با توجه به افزایش انگیزه معامله‌گران برای حضور در بازار سرمایه، به موازات کاهش کارمزد انتظار می‌رود حجم معاملات در بازار سرمایه افزایش نیز پیدا کند.

معاون اجرایی فرابورس ایران همچنین به فروش بخشی از سهام بورس انرژی اشاره کرد و گفت: شرکت فرابورس ایران مالکیت یک درصدی سهام این بورس را در اختیار داشت که یکشنبه ۸ تیر، یک‌دهم از این سهام معادل ۶۰۰ هزار سهم را با قیمت هر سهم ۱۸۰ هزار ریال به فروش رساند و سود ناشی از آن را شناسایی کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پیشنهادهایی برای رونق بازار سرمایه

می متالز - در جدیدترین نشست کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران پیشنهادهایی برای بهبود عملکرد بازار سرمایه ارائه شد.
 وزارت صمت چراغ سبز نشان داد

اتصال معادن به بورس تهران

می متالز - حدود سه ماه پس از اعلام خبر رئیس‌جمهور مبنی‌بر ضرورت ورود معادن به بورس، کارگروه ویژه استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه برای بخش معدن تشکیل شد تا زمینه استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه برای بخش معدن فراهم و فرآیند بورسی کردن معادن آغاز شود. با توجه به نشست مدیران و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه، وزارت صمت، بورس، ایمیدرو، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، سازمان زمین‌شناسی و خانه معدن و نتایج حاصل از این نشست می‌توان گفت، زمینه بورسی شدن معادن فراهم شده است.
 رونمایی از بسته پیشنهادی کاربران شبکه‌های اجتماعی

پیشنهاد بازداشت سلطان اختلال هسته بورس

می متالز - اختلا‌ل‌ها در هسته معاملات در حال تبدیل شدن به یک اتفاق عادی است. دیروز هم مثل روزهای قبل، بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی از ضررهایی که به‌واسطه اختلال در هسته معاملاتی به آنها تحمیل شده بود نوشتند.
 علی صحرائی:

دومین صندوق قابل معامله در صنایع فلزی و خودرویی عرضه می شود

می متالز - مدیر عامل شرکت بورس تهران در پاسخ به این سوال که دومین عرضه صندوق های قابل معامله یا ETF در بازار سرمایه چه زمانی خواهد بود، اظهار کرد: از آنجایی که متولی صندوق های قابل معامله وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت خانه های مربوط هستند، هر زمان که آن ها اعلام آمادگی کنند بورس تهران هم اقدامات لازم را در جهت حضور این صندوق ها در بورس انجام می دهد.
 

آغاز پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری اندوخته آمیتیس

می متالز - پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری اندوخته آمیتیس با نرخ سود پیش بینی شده سالانه ۱۸ درصد از امروز یکشنبه به مدت سه روز کاری انجام می شود.
 بازارهای مالی در هفته ای که گذشت:

تنور داغ تورم و بازدهی چشمگیر بازارهای مالی

می متالز - شاخص کل در این هفته موفق شد از کمند سقف کانال صعودی که از ابتدای سال جاری شروع شده است و نیز عدد مهم یک میلیون و پانصد هزار واحد عبور کرده و جایگاه خویش را بر فراز آن تثبیت کند؛ و از همه مهمتر حجم معاملات هفتگی هم همچنان بالای میانگین هفتگی است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما