خبر
اقتصاد   نفت  
بیگی‌نژاد مطرح کرد:

سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع پایین‌دستی نفت نیازمند جلب اعتماد مردم

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس معتقد است هدایت نقدینگی به سمت تولید صنایع پایین‌دستی صنعت نفت علاوه‌بر بی‌نیاز کردن کشور، ایجاد اشتغال کرده و برای مردم سودآوری دارد.

هادی بیگی نژاد

به گزارش می متالز، هادی بیگی‌نژاد درخصوص ایجاد اشتغال با گذر از خام‌فروشی، ساخت پالایشگاه و پتروپالایشگاه و تکمیل زنجیره پایین‌دستی صنعت نفت، گفت: نخستین قدم برای ایجاد اشتغال از این طریق، افزایش سطح درگیری اجتماعی و علمی است بدین معنا که ابتدا باید دانشگاه‌های مختلف را درگیر مساله نفت و گاز کرد، درواقع گره‌های صنعت نفت با دانشگاه‌های مختلف طرح و اعتبارات کارهای پژوهشی توزیع ‌شود. در این صورت ابتدا دانشجویان و دانشگا‌ه‌های مختلف مشغول به کار شده و در ادامه با افزایش سطح علمی، زمینه لازم برای سرمایه‌گذاری و گسترش صنایع پایین دستی فراهم خواهد شد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد اشتغال با جلوگیری از خام‌فروشی محقق می‌شود، افزود: تحقق این مهم نیازمند اجماع ملی است، درواقع مجلس و تمام ارکان دولت، وزارت نفت، قرارگاه خاتم، دانشگاه‌ها و... باید جلو بیایند اما اکنون عده‌ای در بدنه دولت اعتقادی بر جلوگیری از خام‌فروشی ندارند.

وی با اعتقاد به اینکه هدایت نقدینگی سرگردان در جامعه به سمت تولید صنایع پایین‌دستی به اقناع ملی نیاز دارد، اضافه کرد: دولت و مجلس موظفند بستر را برای سرمایه‌گذاری مردم در این عرصه فراهم کنند چراکه مردم درصورتی به سرمایه‌گذاری روی میاورند که به اعتماد کامل رسیده باشند.  

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس معتقد است هدایت نقدینگی به سمت تولید صنایع پایین‌دستی صنعت نفت علاوه‌بر بی‌نیاز کردن کشور ایجاد اشتغال کرده و برای مردم سودآوری دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون اقتصادی بانک مرکزی:

منتظر کاهش سرعت رشد نقدینگی باشید/ فروش ۲۴ هزار میلیارد تومانی اوراق بدهی

می متالز - معاون اقتصادی بانک مرکزی با محدود خواندن افزایش رشد نقدینگی در قیاس با فشارهای وارده بر اقتصاد گفت: با برگزاری پنج مرحله حراج اوراق دولتی ۲۴ هزار میلیارد تومان تامین شده است.
 

۲۴ هزار میلیارد اوراق بدهی دولت فروخته شد

می متالز - معاون اقتصادی بانک مرکزی با بیان اینکه رشد نقدینگی در هفته پایانی سه ماهه اول سال جاری ۷.۳ درصد بوده که در مقایسه با هفته مشابه سال قبل ۲ واحد درصد بیشتر شده است، گفت: افزایش حدود ۲ واحد درصدی رشد نقدینگی در قیاس با فشارهای وارد آمده بر اقتصاد کشور بسیار محدود است و نیز الزامی برای تداوم آن در ماه‌های آتی وجود ندارد.
 زارع مطرح کرد:

کاهش ۲۰ درصدی کارمزد معاملات بورس مشوقی برای جذب سرمایه/ بازار بورس تابلوی خوبی برای جذب نقدینگی است

می متالز - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با کاهش هزینه معاملات، حجم معاملات و سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه افزایش یافته و این موضوع موجب تداوم استقبال از بورس شده و سرمایه‌گذاران بیشتری را جذب خواهد کرد.
 خدابخشی مطرح کرد:

انفعال تیم اقتصادی، عامل افزایش قیمت ارز/ دولت ابزار اجرایی کنترل بازار را در اختیار دارد

می متالز - نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: خلا قانونی برای مدیریت نقدینگی و کنترل بازار نداریم و ابزار اجرایی به طور کامل در اختیار دولت قرار دارد و آنها باید از روند افزایشی قیمت‌ها در کشور جلوگیری کنند.
 موسوی:

خط لوله انتقال نفت گوره– جاسک چه دستاوردهای اقتصادی دارد؟/از ایجاد اشتغال تا رونق تولید

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه استمرار صادرات نفت خام با احداث خط لوله انتقال نفت گوره – جاسک تضمین می‌شود، گفت: اشتغال فراوان، رونق تولید و افزایش سکنه در سواحل مکران از دیگر دستاوردهای این طرح خواهد بود.
 میرتاج‌الدینی مطرح کرد:

انتقال تمام نقدینگی جامعه به سمت یک بازار تبعات منفی دارد

می متالز - نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: برخی شرکت‌ها در بازار بورس به صورت صوری سرمایه خود را افزایش می‌دهند و این موضوع نگران کننده است زیرا با ایجاد نوسانات سرمایه‌‌های مردم، ماجرای موسسات مالی و اعتباری در کشور پیش خواهد آمد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما