خبر
نفت  

دردسر سندسازی شرکت نفتی سنگاپوری

می متالز - طبق گزارش اولیه تهیه شده توسط یک دادگاه در سنگاپور، شرکت هین لئونگ هیچ آینده‌ای به عنوان یک شرکت مستقل ندارد، زیرا ارزش دارایی‌های خود را حداقل ۳ میلیارد دلار «بیش از واقعیت» اعلام کرده است. این گزارش از سوی شرکت «پی‌دبلیوسی» به عنوان بازرس ویژه دادگاه سنگاپور تهیه شده است.

به گزارش می متالز، در گزارشی که این هفته در دادگاه عالی سنگاپور ثبت شده است، مدیران شرکت خدمات مشاوره‌ای پرایس واتر هاوس کوپرز (پی دبلیو ‌سی) اعلام کرده‌اند که تعداد قابل ملاحظه‌ای بی‌نظمی در امور مالی این شرکت تجاری سنگاپوری کشف کرده‌اند.

دو منبع آگاه و نزدیک به این موضوع، یافته‌های شرکت پی دبلیو سی را تایید کردند. این یافته‌ها که بر اساس اسناد و مصاحبه با کارمندان در تحقیقات دو ماهه در مورد امور مالی و فعالیت‌های تجاری شرکت هین‌لئونگ صورت گرفت، به دست آمده است.

شرکت خدمات مشاوره‌ای پرایس واتر هاوس کوپرز (پی دبلیو ‌سی)، یک شرکت چندملیتی خدمات حرفه‌ای بریتانیایی است که در زمینه خدمات حسابداری و حسابرسی، ارائه خدمات مشاوره مدیریت، مشاوره مالی و سرمایه‌گذاری، امکان‌سنجی، مشاوره حقوقی و مالیاتی فعالیت می‌کند و به‌ عنوان دومین شرکت خدمات حرفه‌ای در جهان محسوب می‌شود.

پس از آنکه در ماه آوریل به دلیل سقوط قیمت نفت و شیوع همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان، بانک‌ها خواستار بازپرداخت وام‌های خود شدند، شرکت هین‌لئونگ که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تجارت نفتی آسیاست، تحت بازرسی و کنترل قضایی قرار گرفت.

با توجه به نیاز این شرکت به بازپرداخت بدهی‌های خود که بالغ بر حدود ۵/ ۳ میلیارد دلار است، قرار است شرکت خدمات مشاوره‌ای پی‌دبلیوسی به عنوان بخشی از فرآیند مدیریت بازرسی و کنترل قضایی، امور مربوط به شرکت هین لئونگ را مدیریت کند.

این شرکت حسابداری اظهار کرد: از تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۱۹ میلادی، شرکت هین لئونگ دارایی‌های خود را بیش از واقعیت جلوه داده است. از جمله اینکه حداقل ۲۳/ ۲ میلیارد دلار مطالبات خود را که وصول آنها نامحتمل است جزو دارایی‌های خود به حساب آورده و ۸۰۰ میلیون دلار هم نسبت به آنچه اعلام کرده، کسری داشته است.

پی دبلیو سی  در این گزارش اظهار کرد: «شرکت هین لئونگ به این دلیل دارایی‌های خود را بیش از واقعیت اعلام کرده بود تا ضرر و زیان‌هایی که طی سال‌ها در این شرکت انباشته شده بود را پنهان کند.»

پی ‌دبلیو سی افزود: شرکت هین لئونگ در حال حاضر دارای ۵/ ۳ میلیارد دلار بدهی است و فقط ۲۷۵ میلیون دلار دارایی دارد، این شرکت «هیچ چشم‌انداز معقولی برای تجدید ساختار یا احیا ندارد.» در این گزارش آمده است: «احتمال تجدید ساختار و احیای این شرکت تجارت نفتی در صورتی وجود دارد که در شرکت‌های دیگر گروه هین‌لئونگ ادغام شود و «خانواده لیم» از آن پشتیبانی و حمایت کند.» شرکت هین لئونگ متعلق به لیم‌اوون کوین بنیان‌گذار ۷۰ ساله شرکت، پسرش لیم چای منگ و دخترش لیم هوئی چینگ است. پی دبلیو سی  پیشنهاد کرد که هین لئونگ با سایر شرکت‌هایی که به‌طور کامل یا بخشی از آنها متعلق به خانواده لیم هستند ادغام شود. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به شرکت اوشن تنکرز که تحت مدیریت بازرسی و کنترل قضایی هم هست؛ گروه شیه که صاحب ناوگان تانکرها است؛ شرکت یونیورسال گروپ هلدینگ و پایانه نفتی یونیورسال ترمینال، اشاره کرد. در این صورت یک پلت‌فرم یکپارچه تجارت نفت ایجاد خواهد شد. بنا بر این گزارش، «احیای ساختار پیشنهادی نیازمند تعهد و همکاری خانواده لیم برای تزریق دارایی‌های شخصی خود است.» پی دبلیو سی در گزارش خود اعلام کرد، شواهد و مدارکی پیدا کرده است که نشان می‌دهد شرکت هین لئونگ طی ۱۰ سال گذشته نه تنها ۸۰۸ میلیون دلار ضرر و زیان حاصل از تجارت مشتقات نفتی را پنهان کرده بود، بلکه بالغ بر ۱/ ۲ میلیارد دلار نیز سود نشان داده بود.

هین لئونگ همچنین «اسناد جعلی و ساختگی در مقیاس گسترده» ایجاد کرده بود تا این تصور را القا کند که مشتریان به این شرکت بدهی دارند، و مطالبات شرکت را بیشتر نشان داده بود تا در شرکت امنیت سرمایه‌گذاری ایجاد کند.

شرکت پی دبلیو سی افزود که تحقیقات خود را پس از ارائه این گزارش نیز ادامه خواهد داد.

کد خبر: 114259
تاریخ: 1399/04/09 - 22:50
منبع: دنیای اقتصاد

نفتی سنگاپوری  ویروس کرونا  پی دبلیو سی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در چهارمین رخداد ملی بررسی مسائل و چالشهای روابط عمومی:

جایزه مسوولیت های اجتماعی به ذوب آهن اصفهان تعلق گرفت

می متالز - با توجه به گستردگی فعالیت های ذوب آهن اصفهان در حوزه "مسوولیت های اجتماعی" بویژه اقدامات مهم و اثر بخش در خصوص مبارزه با بیماری همه گیر کرونا، جایزه ویژه "مسوولیت های اجتماعی"به ذوب آهن اصفهان تعلق گرفت.
 عضو هیات رئیسه اتحادیه طلا و جواهر استان تهران

قیمت طلا حتی برای یک ساعت آینده هم قابل پیش‌بینی نیست

می متالز - عضو هیات رئیسه اتحادیه طلا و جواهر استان تهران گفت: در شرایط فعلی قیمت طلا بر اساس قیمت جهانی و نرخ ارز افزایش پیدا کرده است و داد و ستد نیز در بازار طلا و جواهر انجام در صورت وجود مشتری انجام می شود.
 

افزایش تست Covid-19 در معادن آفریقای جنوبی

می متالز - صنعت معدنکاری آفریقای جنوبی ظرفیت آزمایش برای Covid-19 را افزایش می‌دهد.
 

پوشش بیمه آسیا برای کادر درمانی کشور

می متالز - بیمه آسیا به منظور قدردانی از خدمات کادر درمانی کشور در مقابله با ویروس کرونا، ارائه طرح پوشش بیمه «حامیان سلامت» را با تسهیلات و تخفیفات ویژه آغاز کرد.
 به بهانه روز ملی صنعت و معدن:

حمایت از صنعتگران و معدنکاران بیش از گذشته احساس می‌شود

می متالز - لزوم حمایت از صنعتگران و معدنکاران این روزها بیش از گذشته احساس می شود و دلیل آن رکود اقتصادی و شرایط فعلی حاکم بر جامعه بوده و امسال مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا نیز بر آن اضافه شده است.
 

توقف نفت در ایستگاه ۴۰ دلاری

می متالز - طلای سیاه در شش ماه گذشته افت و خیزهای زیادی را تجربه کرد. در این مدت، بهای نفت با بالا گرفتن تنش‌های ژئوپلیتیک بین ایران و آمریکا به مرز ۷۲ دلار بر بشکه رسید و با تخریب بی‌سابقه تقاضا به دلیل شیوع کرونا و سیل بشکه‌هایی که از سوی عربستان و متحدانش طی جنگ قیمتی در ماه‌های مارس و آوریل به بازار سرازیر شد، به کف خود رسید؛ به‌طوری که بهای نفت خام آمریکا به محدوده منفی نیز وارد شد. با این حال پس از آن شرایط بهبود یافت و نفت تا محدوده ۴۰ دلاری بالا آمد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما