خبر
آهن و فولاد  

صنعت فولاد کره و مشکلات همزمان

می متالز - صنعت فولاد کره جنوبی در حال حاضر با دو مشکل بطور همزمان دست به گریبان است.

به گزارش می متالز به نقل از hellenicshippingnews، افزایش هزینه های تولید و کاهش تقاضا دو مشکل همزمانی هستند که صنعت فولاد کره جنوبی را درگیر خود کرده اند.

افزایش هزنیه های تولید که اصلی ترین عامل آن افزایش مواد خام از جمله سنگ آهن است موجب شده تا قیمت تمام شده فولاد برای تولید کنندگان افزایش بیابد حال آنکه به دلیل کاهش چشمگیر تقاضا، فروشندگان مجبور هستند تا قیمت های خود را همچنان پائین نگه دارند.

سنگ آهن به عنوان اصلی ترین ماده اولیه برای تولید فولاد از ماه فوریه تا کنون با افزایش 25 درصدی قیمت مواجه بوده است.

در ماه فوریه قیمت هر تن سنگ آهن در ماه فوریه 82 دلار و 44 سنت بوده در حالیه در هفته پایانی ماه ژوئن قیمت آن در هر تن به 102 دلار و 48 سنت رسید.

کد خبر: 115816
تاریخ: 1399/04/16 - 21:13
منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

صنعت فولاد  کره جنوبی  سنگ آهن 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نگاهی به آخرین تحولات بازار سنگ آهن چین

می متالز - افت بازارهای آتی قیمت سنگ آهن را در بازار واردات چین کمی ارزان تر نمود. آخرین قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد 120.75 دلار هر تن خشک سی اف آر ثبت شده که افت 1.45 دلاری نسبت به چهارشنبه گذشته داشته است.
 

نگاهی به آخرین تحولات بازار سنگ آهن چین

می متالز - افت بازارهای آتی قیمت سنگ آهن را در بازار واردات چین کمی ارزان تر نمود. آخرین قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد 120.75 دلار هر تن خشک سی اف آر ثبت شده که افت 1.45 دلاری نسبت به چهارشنبه گذشته داشته است.
 

احتمال ادامه روند افزایشی قیمت سنگ آهن در سال آینده

می متالز - پیش بینی می شود طوفان کاهش عرضه و افزایش تقاضا که قیمت سنگ آهن را به بیش از 110 دلار در هر تن رسانده، تا سال آینده نیز ادامه یابد. آخرین تحقیقات حاکی از افزایش بیشتر قیمت سنگ آهن به لطف تأثیر عرضه و تقاضا از همه گیر Covid-19 است.
 

ابلاغ مصوبه دولت درباره تأمین سنگ آهن مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد

می متالز - با امضای معاون اول رئیس جمهور، مصوبه مربوط به تأمین سنگ آهن مجتمع ذوب آهن پاسارگاد ابلاغ شد.
 

آغاز عملیات اجرایی دو طرح توسعه معدنی در سیرجان با اعتبار ۳۴۰ میلیون یورو

می متالز - با حضور مدیران و مهندسان شرکت معدنی سنگ آهن گهرزمین عملیات اجرایی پروژه های خطوط چهار و پنج کنسانتره و خط ۲ گندله سازی این شرکت با مجموع اعتبار ۳۴۰ میلیون یورو آغاز شد.
 

نگرانی غرب از رشد تولید فولاد چین/ غرب، بازار فولاد را به چشم بادامی های شرقی باخته است

می متالز - رشد تولید فولاد در کشور چین در این روزها به تهدیدی جدی برای دنیای غرب تبدیل شده است. این کشور نیمی از فولاد دنیا را تولید می کند و در کشورهایی که دارای ذخایر بالای نیکل هستند فعالیت می کند. آیا غرب برای تامین فولاد مورد نیازش به چین وابسته خواهد شد؟
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما