خبر
آلومینیوم   ریخته گری   مواد  

نخستین واحد تولید سیلیکون متال آذربایجان‌غربی در خوی راه‌اندازی می‌شود

می متالز - حسن حاتمی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از شهرک صنعتی خوی اظهار داشت: این واحد صنعتی با یک‌هزار و ٢۵٠ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به صورت آورده شخصی و دریافت تسهیلات بانکی راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش می متالز، وی ادامه داد: فاز نخست این واحد صنعتی تا یک‌سال به بهره‌برداری می‌رسد. 

سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی گفت: با راه‌اندازی این واحد برای ۶٠٠ نفر به صورت مستقیم و برای سه هزار نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی می‌شود. 

حاتمی بیان کرد: سیلیکون متال در صنعت ریخته گری آلومینیوم و صنایع شیمیایی کاربرد دارد و این واحد تولیدی با ظرفیت اسمی ۵٠ هزار تن در سال فعالیت خواهد کرد. 

وی تاکید کرد: باتوجه به وجود معادن غنی سیلیس در آذربایجان‌غربی و ظرفیت بالای این استان حدود ٨٠ درصد مواد اولیه واحد تولیدی سیلیکون متال از آذربایجان‌غربی تهیه می‌شود. 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سفر ٢ روزه خود به آذربایجان‌غربی از شهرک‌های صنعتی شمال و مرکز استان بازدید می‌کند و همچنین با مدیر عامل منطقه آزاد ماکو دیدار کرد. 

آذربایجان‌غربی از نظر صنعتی یکی از استان‌های کم‌برخوردار کشور به شمار می‌رود اما با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید و جذب سرمایه آغاز شده‌است.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از شهریور ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی یک سازمان توسعه‌ای به‌شمار می‌رود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تولید سالانه ۶۰۰ کیلوگرم طلا و نقره در خوی

می متالز - سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی گفت: واحد استحصال شمش طلای خوی با ظرفیت سالانه ۳۰۰ کیلوگرم طلا و ۳۰۰ کیلوگرم نقره به مرحله تولید رسیده و سالانه ۶۰۰ کیلوگرم از این سنگ‌های زینتی استحصال می‌کند.
 طبق تفاهمنامه ای که ایمیدرو با بخش خصوصی امضا کرد؛

ایران صاحب نخستین کارخانه تولید سیلیکون متال می شود

می متالز - ایران صاحب نخستین کارخانه تولید سیلیکون متال می شود. بر اساس تفاهمنامه ای که امروز بین دکتر غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو و کنسرسیومی از بخش خصوصی به امضا رسید، تنها کارخانه تولید این ماده در ایران راه اندازی خواهد شد.
 رییس سازمان صمت همدان خبر داد:

ذخیره ۱۵۰ هزار تنی معدنی برای سیلیکون متال در استان همدان

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان اعلام کرد: یک معدن پشت معادن سرمک برای طرح سیلیکون متال در محدوده روستای بابارئیس ملایر در نظر گرفته شده است که در حال حاضر حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار تُن ذخیره معدنی سیلیس موجود در سطح خاک دارد.
 

سیلیکون متال؛ طرحی برای ورود شستا به ملایر

می متالز - ظرفیت‌های سرشار صنعتی و معدنی ملایر امروز برگ دیگری را در حوزه اقتصادی این شهر رقم زد تا پای شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) به این شهرستان باز شود و چرخ تولید و صنعت را در این خطه از استان همدان تندتر از هر زمانی بچرخاند.
 

فراخوان شناسایی و جذب سرمایه گذار احداث واحد تولید سیلیکون متال

می متالز - ایمیدرو فراخوان شناسایی و جذب سرمایه گذار برای احداث و راه اندازی یک واحد تولید سیلیکون متال(سیلیسوم فلزی) برگزار می کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما