خبر
انرژی های تجدیدپذیر  

شورون برای تولید ارزان‌تر نفت به پنل‌های خورشیدی روی آورد

می متالز - شرکت شورون در منطقه آفتاب خیز کرن والی کالیفرنیا راهی برای استفاده از یکی از برنامه های انرژی پاک این ایالت برای کاهش هزینه استخراج نفت پیدا کرده است.

به گزارش می متالز، شرکت شورون اعلام کرده که از آوریل پنل‌های خورشیدی برق پمپ‌های نفت در میدان نفتی لاست هیلز به ظرفیت ۷۹۸۱ بشکه در روز را تامین می کنند. این سایت ۲۹ مگاواتی متعلق به شرکت سان پاور بوده و برای تامین ۸۰ درصد از برق این میدان نفتی طراحی شده که معادل حذف بیش از چهار هزار خودرو از جاده است. در مقابل، شورون اعتبار استانداردهای سوخت کم کربن به ارزش حدود چهار میلیون دلار در سال را با قیمت فعلی دریافت می کند.

ورونیکا فلورس پانیاگوا، سخنگوی شرکت شورون اظهار کرد: برق یکی از بزرگترین هزینه‌های عملیاتی میدان لاست هیلز است بنابراین داشتن پنل‌های خورشیدی عامل مهمی است که کمک می کند این هزینه ها پایین نگه داشته شوند و عمر برنامه ریزی شده میدان نفتی حفظ شود.

به گفته تلیسا تولیور، مدیر انرژی تجدیدپذیر خط لوله و برق شورون، هزینه های انرژی تجدیدپذیر به مرور زمان به میزان قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کرده و کاربرد آن در میادین نفتی را اقتصادی تر کرده است. ما امیدواریم بتوانیم این مدل را تکرار کنیم.

بر اساس گزارش بلومبرگ، پروژه لاست هیل که بزرگترین میدان نفتی تحت حمایت انرژی خورشیدی است، تغییر غیرمعمولی در سرنوشت برنامه استاندارد سوخت کم کربن کالیفرنیا داده است. این برنامه برای کاهش میزان آلایندگی به میزان ۲۰ درصد تا سال ۲۰۳۰ طراحی شده بود و برای حذف خودروهای بنزینی و دیزلی و جایگزین کردن خودروهای بیودیزل و اتانولی مورد استفاده قرار گرفته بود اما بهره مند شدن شرکتهای نفتی، اتفافی است که فعالان محیط زیستی می گویند نیات این برنامه برای استفاده بیشتر از سوخت‌های تجدیدپذیر را تغییر می دهد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نصب نخستین پمپ میله‌ای مکشی در غرب کارون

می متالز - نسل سوم پمپ میله‌ای مکشی (SRP) برای نخستین بار در منطقه عملیاتی غرب کارون در چاه شماره ۱۴ میدان یاران شمالی نصب شد و ظرفیت تولید نفت این میدان مشترک را افزایش داد.
 خوروش مطرح کرد:

حفظ محیط زیست و اشتغال پایدار اولویت فولاد کویر آران و بیدگل است

می متالز - مدیر عامل مجتمع فولاد کویر آران و بیدگل گفت: تلاش برای حفظ محیط زیست، ایجاد اشتغال پایدار و افزایش ظرفیت تولید اولویت نخست و استراتژیک مجتمع فولاد کویر است.
 

اقدامات استان در خصوص معادن بر اساس مذاکرات و تفاهم است

می متالز - استاندار یزد گفت: همواره شنوای خواسته‌های فعالان حوزه‌های مختلف معدنی هستیم.
 تیشه متخلفان به سنگ های تنگ سرخ

روزگار سیاه «تنگ سرخ» از معدن‌کاوی/ زیستگاه در حال تخریب است

می متالز - منطقه «تنگ سرخ» شیراز این روزها تحت تاثیر فعالیت های معدن‌کاوی قرار گرفته است. عملیات استخراج سنگ کارکردهای اکولوژیکی منطقه را تغییر داده و زیستگاه حیوانات نیز دستخوش آسیب شده است.
 

نفس‌هایی که به بهای سیمان به شماره می‌افتند

می متالز - با وجود اینکه کارخانه سیمان ایلام، مرغوب‌ترین سیمان غرب کشور را تولید می‌کند، اما به همان مقدار نیز آلایندگی دارد و این موضوع سالها برای مردم اطراف کارخانه مشکل آفرین شده است.
 

سند الزامات بهبود فضای کسب‌وکار حوزه تولید تدوین شد

می متالز - مدیرکل دفتر امور اقتصادی و سیاست‌های تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: سند الزامات بهبود فضای کسب‌وکار حوزه تولید در پنج حوزه مالیات، بیمه تامین اجتماعی، گمرک، بانک و محیط ‌زیست تدوین شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما