خبر
مواد معدنی  
استاندار زنجان:

زنجان یکی از ۱۰ استان برتر معدن‌خیز کشور است

می متالز - استاندار زنجان، با بیان اینکه زنجان یکی از ۱۰ استان برتر معدن‌خیز کشور است، گفت: ۵۰ واحد تولید شمش در این استان وجود دارد که با نیمی از ظرفیت خود، کار می‌کند.

به گزارش می متالز، فتح‌الله حقیقی ظهر چهارشنبه در آیین افتتاح معدن زیرزمینی سولفوره انگوران، همزمان با بهره‌برداری از ۲۰۰ طرح ملی، صنعتی و معدنی، با بیان اینکهاز ۶۷ ماده معدنی موجود در کشور ۳۶ ماده معدنی در زنجان وجود دارد، گفت: معادن باید راه‌های روستایی را مورد توجه قرار بدهند.

وی اظهار کرد: معادن در حفظ و نگه‌داری جاده‌های روستایی همکاری کنند و در روستاهای اطراف امکانات رفاهی و خدمات لازم را ارائه کنند.

استاندار زنجان، با بیان اینکه ایجاد راه برای تبدیل زنجان به منطقه لجستیک اهمیت بالایی دارد، گفت: در سفر دکتر نوبخت برای توسعه راه‌های مواصلاتی ریلی و جاده‌ای این مهم مصوب شد.

حقیقی با بیان اینکه زنجان یکی از ۱۰ استان برتر معدن‌خیز کشور است، ابراز داشت: ۵۰ واحد تولید شمش در این استان وجود دارد که با نیمی از ظرفیت خود، کار می‌کند.

وی تعداد بارنامه‌های صادر شده در سال ۹۷ را ۱۷۰ مورد اعلام کرد و افزود: در حال حاضر ۲۵۰ بارنامه صادر شده است.

استاندار زنجان، به روند افزایشی دریافت حقوق دولتی در استان زنجان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۳۲ میلیارد تومان حقوق دولتی اخذ شده و به دنبال توسعه اکتشاف معدن در منطقه هستیم.

حقیقی با بیان اینکه ایمیدرو فعالیت‌های معدنی خوبی در استان دارد، افزود: زنجان رتبه سوم فضای کسب و کار و سومین فضای امن را برای سرمایه‌گذاری را دارد.

وی ابراز کرد: طی سال گذشته مشکل مدیریتی شرکت ایران‌ترانسفو حل شده و هدف‌گذاری ۳۰ میلیون دلاری صادرات داشته که اقدام به جذب ۳۰۰ نفر نیروی جدید نیز کرده است.

استاندار زنجان، بر جذب نیروی‌های بومی تاکید کرد و افزود: ایمیدرو یک واحد معدنی با مشارکت بخش خصوصی ایجاد کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو مطرح کرد:

تبدیل ذخایر بلوکه شده سنگ آهن به معادن قابل استخراج به منظور پایداری صنعت فولاد کشور

می متالز - معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو در حاشیه این بازدید ضمن ابراز خردسندی از تلاش و عملکرد پیمانکار و سرمایه گذاران در واحد آنومالی شمالی از همکاران شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران خواستار تدبیر و برنامه جهت رفع عقب افتادگی فعالیت معدنکاری در معدن سنگ آهن چاه گز شد.
 مدیرعامل شرکت تامین و توسعه زیرساخت های شرق ایران خبر داد:

آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور تربت حیدریه - سنگان؛ به زودی

می متالز - مدیرعامل شرکت تامین و توسعه زیرساخت های شرق ایران از آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور تربت حیدریه- سنگان طی روزهای آتی خبر داد.
 

سهم ۳۰ درصدی معدن در اولویت‌های سرمایه‌گذاری خارجی

می متالز - بخش معدن و صنایع معدنی سهم حدود ۳۰ درصدی از فهرست اولویت‌های سرمایه‌گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن وتجارت را به خود اختصاص داده است.
 مدیر دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو مطرح کرد:

"نظام کنترل مدیریت ایمیدرو"؛‌ ابزار نظارت بر تولید و توسعه شرکت های بزرگ

می متالز - سمیه خلوصی مدیر دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو گفت: "نظام کنترل مدیریت"، ابزار مدیریتی این سازمان برای راهبری و نظارت بر تولید و توسعه در شرکت های بزرگ حوزه معدن و صنایع معدنی کشور است.
 

افزایش قیمت فولاد در بازار

می متالز - ایران یکی از تولیدکنندگان بزرگ آهن و فولاد در خاورمیانه و دنیاست اما این مزیت به تثبیت نرخ این محصولات در بازار داخلی کمکی نکرده است.
 

توقیف بیش از ۹۱ تن سنگ غیرمجاز معدنی در اسفراین

می متالز - فرمانده انتظامی اسفراین اعلام کرد: ۹۱ هزار و ۸۲۵ کیلوگرم سنگ معدنی غیرمجاز سرب در چهارماهه نخست امسال در این شهرستان از کشف و ضبط شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما