خبر
نرم افزار و فن آوری اطلاعات   پتروشیمی  

گام‌های موثر دانش‌بنیان‌ها در صنایع پالایشی و پتروشیمی

می متالز - استاندار مرکزی معتقد است که تحریم‌ها، منجر شد تا شرکت‌های دانش‌بنیان نقش برجسته‌تری در کشور داشته باشند و قدم‌های موثری در زمینه تعمیر قطعات و ماشین‌آلات، اورهال و تامین قطعات در این استان مرکزی بردارند

به گزارش می متالز، سید علی آقازاده با اشاره به همکاری شرکت‌های دانش بنیان در  بخش صنایع و تولیدات استان مرکزی گفت: از دو سال گذشته و با شرایط تحریمی سخت، نقش شرکت‌های دانش بنیان بیش از هر زمان دیگری بسیار برجسته شده است و این شرکت‌ها حرکت‌های بسیار بزرگی در جهت مقابله با تحریم از خود نشان داده‌اند.

وی افزود: در استان مرکزی به دلیل اینکه نیاز‌های صنعتی بالاست، شرکت‌های دانش بنیان بر اساس نیاز‌های صنایع مختلف استان فعالیت‌های خوبی را شروع کردند و این روند در خیلی موارد باعث قطع وابستگی به خارج شده است.

استاندار مرکزی یادآوری کرد: شرکت‌های دانش بنیان در زمینه تعمیر قطعات و ماشین‌آلات، اورهال و تامین قطعات  قدم‌های بلندی در استان مرکزی برداشته‎اند که قابل تقدیر است.

آقازاده گفت: به برکت فعالیت موثر شرکت‌های دانش بنیان در استان مرکزی، پالایشگاه و پتروشیمی شازند از سال ۹۷ کارهای مربوط به اورهال را خودشان انجام می‌دهند. درصورتی‌که در گذشته شرکت‌های خارجی این کار را انجام می‌دادند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 استاندار مرکزی:

۲ هزار میلیارد ریال برای تحقق قرارداد هپکو با وزارت راه اختصاص یافت

می متالز - استاندار مرکزی گفت: ۲ هزار میلیارد ریال از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور در راستای تحقق قرارداد هپکو به وزارت راه و شهرسازی اختصاص یافته که این مهم حاصل پیگیری از سال گذشته است.
 استاندار مرکزی خبر داد:

تامین اعتبار ۲۰۰ میلیاردی برای تولید ماشین‌آلات راهداری در هپکو

می متالز - استاندار مرکزی گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور برای تولید ماشین‌آلات راهداری برای سازمان راهداری کشور در شرکت هپکو ۲۰۰ میلیارد تومان تامین اعتبار کرده است.
 

کلیات طرح عرضه نفت در بورس انرژی تصویب شد

می متالز - رئیس جمهور از تصویب کلیات طرح فروش داخلی نفت و عرضه آن در بورس انرژی در جلسه روز گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا خبر داد.
 امام جمعه شهرستان مبارکه:

ادامه تولید و توسعه های فولاد مبارکه در شرایط سخت تحریم با ارزش تر است

می متالز - در شرایط سخت تحریم و شیوع ویروس کرونا که بسیاری از مشاغل، کسب و کارها، درآمدها و توسعه با مشکلات جدی مواجه شده است و این که در فولاد مبارکه تولید و توسعه ها همچنان به قوت خود باقی مانده بسیار با ارزش است. وگرنه درشرایط عادی بسیاری از افراد و سازمان ها می توانند کار همیشگی خود را ادامه دهند.
 درپی انتشار تصاویری از پارکینگ ایران خودرو در شبکه های اجتماعی اعلام شد :

تجاری سازی ۳۵ هزار دستگاه خودرو در تعطیلات تابستانی ایران خودرو

می متالز - مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، گفت: با حمایت وزارت صمت، گمرک و همکاری زنجیره تامین در هفته آینده هم زمان با تعطیلات تابستانی این خودرو ساز ، تکمیل و تجاری سازی ۳۵ هزار دستگاه از خودرو های دارای کسری در دستور کار قرار دارد .
 

همکاری راه‌آهن با کارخانجات فولادی، زیر سایه تحریم صنعت فولاد

می متالز - اساسا راه‌آهن بسته همکاری با کارخانجات فولادی و معدنی تعریف کرده است و این کار به رشد صنایع داخلی و همچنین کاهش هزینه تمام شده تولید ریل، نسبت به نوع خارجی آن کمک می کند که این امر هم برای کارخانه های فولاد و هم برای راه آهن سود خوبی دارد. ضمن اینکه به نفع اقتصاد کشور نیز خواهد بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما