خبر
مواد معدنی  

کاهش کنترل چین بر معادن آفریقا

می متالز - کنترل چین بر معادن قاره آفریقا در دهه اخیر در مقایسه با دهه گذشته کاهش یافته است.

به گزارش می متالز به نقل از springer.com، نفوذ چین بر معادن قاره آفریقا بویژه معادنی که تولید آنها غیر سوختی است رو به کاهش دارد.

در سال 2018 چین تنها بر 7 درصد از معادان آفریقا کنترل داشت و این در حالی است که در دهه گذشته نفوذ چین بر معادن غنی آفریقا بیشتر بود.

کاهش نفوذ چین بر معادن آفریقا در حالی که این کشور برای تولیدات صنعتی خود نیاز به مواد اولیه تامین شده از معادن است، عجیب به نظر می رسد.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر چین کنترل 3 درصد از معادن جهان را در دست دارد.

در خصوص سنگ آهن یعنی مهمترین ماده اولیه در ساخت فولاد، بروز بحران در معادن برزیل در سال های اخیر مشکلاتی را برای تامین این ماده مهم بوجود آورده که همین امر موجب افزایش چشمگیر قیمت آن شده است.

کد خبر: 120609
تاریخ: 1399/05/10 - 23:32
منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

معادن آفریقا  چین 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

واردات کنسانتره مس چین از ایالات متحده در ماه ژوئن به بالاترین سطح از سپتامبر 2018 رسید

می متالز - داده‌های گمرک چین در روز یکشنبه گذشته نشان داد که واردات کنسانتره مس چین از ایالات متحده در ماه ژوئن به بالاترین سطح از سپتامبر 2018 به بعد رسید.
 

چشم‌انداز مثبت تقاضا در بازار نفت

می متالز - بهای نفت روز دوشنبه تحت تاثیر بهبود داده‌های کارخانه‌ای چین و افزایش تقاضای انرژی در کشورهای مختلف که در حال کاهش محدودیت‌های کرونایی خود هستند افزایش یافت.
 

سایه چینی‌ها بر واردات و صادرات ایران

می متالز - برای رسیدن به تجارت بزرگ، باید الزام‌های سیاسی و اقتصادی سختی را مراعات کنیم؛ تجارت خارجی یک خواست و اراده دلبخواه دولت‌ها و حکومت‌ها نیست و دنباله و ادامه منطقی اقتصاد ملی به حساب می‌آید. تجارت خارجی باید در شرایط کار آمدی باشد تا بتواند به اقتصاد داخلی کمک کند.
 

روابط ایران و چین به غرب مربوط نیست/ دست کشوری را که بخواهد در فعالیت‌های جمهوری اسلامی دخالت کند کوتاه می‌کنیم/ خط انتقام خون حاج قاسم را تعقیب می‌کنیم

می متالز - رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دخالت آمریکایی‌ها و اروپا در رابطه با روابط ایران و چین فایده‌ای ندارد، گفت: هم حق چین است که با ما ارتباط خوب و گسترده داشته باشد و هم حق ما که با چین ارتباطات اقتصادی داشته باشیم و این مسئله به هیچ‌ وجه به غربی‌ها مربوط نیست.
 

رشد 3 برابری واردات فولاد به چین

می متالز - واردات فولاد به چین در ماه جولای سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 3 برابر رشد داشته است.
 

حضور چین، هند، ترکیه، آلمان و اتریش در هفدهمین نمایشگاه فولاد ایران

می متالز - در هفدهمین نمایشگاه بین المللی فولاد ایران علاوه بر شرکت های داخلی، شرکت هایی از چین، هند، آلمان، ترکیه و اتریش حضور دارند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما