خبر
مواد معدنی   مس   فلزات گرانبها  
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس:

اهر در کمربندی مس و طلا واقع شده است

می متالز - نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان اهر در کمربندی مس و طلا منطقه واقع شده و از هر چهار طرف دارای معادن مهم مس و طلا است.

به گزارش می متالز، احمد محرم‌زاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: معادن زیادی در شهرستان اهر وجود دارند که از جمله آن می‌توان به کارخانه آهک هیدراته، معدن طلا و مس در روستاهای ساری یارگان و زگلیگ، معدن طلای روستای شیله بران، معدن طلا و معدن مس در روستاهای گاودل، مزرعه و انجرد اشاره کرد.

وی افزود: این معادن در چهار سمت این شهرستان قرار گرفته‌اند، اما با وجود معادن غنی طلا و مس، هنوز هم این شهرستان از توسعه باز مانده و پیشرفت چندانی نداشته است.

وی، ظرفیت و پتانسیل‌های معدنی و گردشگری شهرستان اهر را بسیار بالا برشمرد و گفت: متاسفانه با وجود این پتانسیل‌ها، شهرستان همچنان در حوزه توسعه، پیشرفت و آبادانی از شهرهای هم سطح خود در کشور نیز عقب مانده و بسیاری از جوانان تحصیل کرده شهرستان بیکار مانده‌اند.

محرم زاده افزود: توسعه شهرستان اهر از دغدغه‌های مهم مسوولان شهرستانی بوده و ما تمام تلاش خود را برای رفع این مشکل در مجلس خواهیم کرد.

وی در خصوص حل مشکلات معدن مس انجرد نیز گفت: تمام تلاش خود را برای حل مشکل کارخانه انجرد به کار خواهیم بست، چرا که این معدن زمینه اشتغال حدود ۶۰۰ نفر از جوانان را به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم کرده و حل مشکل آن می‌تواند زمینه اشتعال تعداد دیگری از جوانان تحصیل کرده و جویای کار در منطقه را نیز فراهم کند.

وی همچنین افزود: متاسفانه آمار خودکشی جوانان در شهرستان اهر به دلیل مشکلات اقتصادی و ملی و همچنین بیکاری بالا بوده و انتظار داریم مسوولان امر هر چه سریع‌تر در خصوص حل مشکلات جوانان و اشتغال آن‌ها اقدامات اساسی انجام دهند.

کد خبر: 120665
تاریخ: 1399/05/10 - 15:16
منبع: خبرگزاری ایسنا

مس و طلا  نماینده مردم اهر و هریس  معادن 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نائب رئیس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی مطرح کرد

تعیین قیمت‌های دستوری عامل توسعه نامتوازن زنجیره آهن و فولاد

می متالز - به گفته، عدم‌النفع بودن شرکت‌های معدنی بزرگ و تعطیلی معادن کوچک به واسطه ارزان‌فروشی سنگ‌آهن از نتایج سیاست‌ها و تصمیمات اشتباه ناشی از دخالت دولت در زنجیره آهن وفولاد است که منجر به توسعه نامتوازن این زنجیره شده است که ادامه این روند، تهدیدهای جدی به دنبال خود خواهد داشت.
 فرماندار هشترود:

معادن شن و ماسه فاقد طرح بهره‌برداری پلمب می‌شوند

می متالز - امین امینیان روز سه شنبه در جلسه بررسی مسایل و مشکلات معادن شن و ماسه شهرستان افزود: این معادن مکلف هستند قانون حقوق مصرف کننده را رعایت کنند و در این راستا با هرگونه افزایش قیمت خودسرانه برخورد خواهد شد.
 

سیاست یک بام و دو هوای معادن در مازندران/ تولیدات ذخایر معدنی مازندان از بین رفته است

می متالز - «معادن و ذخایر معدنی جایگزین اقتصاد نفتی شود» این بیانات رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت معادن و ذخایر معدنی است که جایگاه ویژه‌ای در رشد و پیشرفت اقتصادی کشور دارد. اگر نگاهی به اهداف چشم انداز ۱۴۰۴ بیندازیم برای رسیدن به یک کشور مقتدر در منطقه و دست برتر داشتن در معادلات بین المللی نیاز است به نهادینه سازی اقتصاد مقاومتی که از مولفه‌های آن خودکفایی و ایجاد اشتغال پایدار است؛ از همین رو معادن و ذخایر معدنی به عنوان مولفه مهم در اقتصاد بدون نفت، یک بازوی قدرتمند برای تحول اقتصادی در داخل کشور و منطقه ای به شمار می‌رود.
 معاون صمت زنجان خبر داد:

احیای ۱۳ معدن غیر فعال در استان زنجان

می متالز - معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان، گفت: طی سه ماهه اول سال جاری ۱۳ معدن غیر فعال در استان زنجان احیا شد و به چرخه اقتصادی بازگشت.
 تشنه‌گان لب دریا؛

پایتخت انرژی ایران با کم‌آبی دست و پنجه نرم می‌کند/ واگذاری بزرگترین آبخوان‌ها به معادن سنگ

می متالز - این‌روزها مشکل آب شرب در پایتخت انرژی ایران، مردم را دچار بحران کرده است، به‌طوریکه بعضی مناطق با گرمای بالای 50 درجه گاهی به مدت 10 روز با قطعی آب مواجه‌ می‌شوند.
 

تفویض بخشی از اختیارات شورای عالی معادن به استانها با هدف رونق‌ تولید و احیای معادن غیرفعال/ معرفی استان های کم کار در حوزه احیای معادن غیر فعال

می متالز - بخشی از اختیارات شورای عالی معادن با هدف رونق‌بخشی به تولید و احیا و ایجاد تحرک در معادن غیرفعال مستقر در سراسر کشور، به شورای معادن استانها واگذار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما