خبر
اقتصاد  
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران تأکید کرد:

توسعه سهم ایران در کریدورهای ترانزیت منطقه‌ای و بین‌المللی

می متالز - معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در بیست و هفتمین جلسه کمیته کارشناسی شورای عالی توسعه صادرات غیر نفتی بر ضرورت همکاری کلیۀ دستگاه‌های اجرایی مرتبط برای تحقق اهداف پیش‌بینی شده و توسعه سهم کشورمان در کریدورهای ترانزیت منطقه‌ای و بین المللی تأکید کرد

به گزارش می متالز، به نقل از روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران،حمید زادبوم در نشست کمیتۀ کارشناسی شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی، با اشاره به جلسه اخیر برگزار شده با حضور معاون اول رئیس جمهور در خصوص حمل و نقل و ترانزیت اظهار داشت: کلیۀ دستگاه‌های اجرایی مرتبط باید برای تحقق اهداف پیش‌بینی شده و توسعه سهم ایران در کریدورهای ترانزیت منطقه‌ای و بین‌المللی همکاری لازم را داشته باشند.

در ادامه پس از ارائۀ گزارش دفتر توسعه خدمات بازرگانی از میزان تخصیص تسهیلات ریالی صادرات از محل منابع صندوق توسعه ملی طی سال ۹۸ و اقدامات انجام شده از ابتدای سال جاری، زادبوم بر عملیاتی شدن فرآیند پرداخت این تسهیلات در قالب بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال جاری تأکید کرد.

وی افزود: درخواست های تعدادی از بنگاه‌های صادراتی از طریق سامانه سپیدار سازمان ثبت گردیده و کماکان بنگاه‌های متقاضی می توانند در این سامانه ثبت نام نمایند که البته مهمترین شرط آن عدم داشتن تعهدات ارزی معوق از سوی بنگاه‌های متقاضی است.

دبیر شورای عالی توسعه صادرات غیر نفتی کشور در بخش دیگری از دستور کار جلسه کمیته کارشناسی با اشاره به ابلاغ مصوبه اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت از سوی رئیس جمهور مبنی بر تکلیف وزارت صمت برای تدوین و ابلاغ سازوکارهای تشویقی برای بازگشت ارز صادرات به چرخه اقتصاد کشور اظهار داشت: پیش‌نویس این بسته توسط سازمان در دست تهیه و اقدام است و از دستگاه‌های اجرایی و بخش غیر دولتی عضو کمیته کارشناسی شورای عالی صادرات خواسته‌ایم در این مورد نقطه‌نظرات خود را به فوریت به دبیرخانه شورا ارائه نمایند.

گفتنی است، بیست و هفتمین نشست کمیته کارشناسی شورای‌عالی توسعه صادرات غیر نفتی، با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و بخش‌های غیر دولتی عضو و به ریاست معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در محل این سازمان برگزار گردید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد:

سهم ۶۰ درصدی کشورهای همسایه در صادرات غیرنفتی

می متالز - میزان صادرات کشور به لحاظ ارزشی در سه ماهه اول امسال ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بوده و کشورهای همسایه در صادرات سهم ۶۰ درصدی را به خود اختصاص داده اند.
 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

سهم ۶۰ درصدی کشورهای همسایه در صادرات غیرنفتی/ بازگشایی بیش از ۸۰ درصد از مرزهای تجاری کشور

می متالز - رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: میزان صادرات کشور به لحاظ ارزشی در سه ماهه اول امسال ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بوده و کشورهای همسایه در صادرات سهم ۶۰ درصدی را به خود اختصاص داده اند.
 رئیس کنفدراسیون صادرات ایران مطرح کرد:

مزایای افزایش سرمایه صندوق ضمانت صادرات ایران در حمایت از صادرات

می متالز - رئیس کنفدراسیون صادرات ایران بر این باور است که با تبدیل شدن سرمایه این صندوق به صورت ارزی و افزایش سرمایه آن از محل صندوق توسعه ملی، شرایط مساعدتری برای ضمانت‌های صادراتی فراهم خواهد کرد
 رییس سازمان صمت استان کرمانشاه خبر داد:

صادرات 5 میلیارد دلاری کالا از کرمانشاه به عراق در 2 سال گذشته

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: طی دو سال گذشته پنج میلیارد دلار کالا از مرزهای این استان به کشور عراق صادر شده است.
 

بسته تشویقی بازگشت ارز حاصل از صادرات نهایی می شود

می متالز - مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، تدوین و اجرای بسته تشویقی بازگشت ارز حاصل از صادرات بر اساس مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و تصویب کمیته کارشناسی شورای‌عالی صادرات غیرنفتی را از جمله برنامه‌های سازمان توسعه تجارت ایران دانست که با هدف حمایت و تشویق صادرکنندگانی که نسبت به ایفای تعهدات ارزی خود اقدام کرده‌اند، اجرا می‌شود.
 رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد:

افزایش ۲۰ میلیارد دلاری مبادلات تجاری با عراق

می متالز - زادبوم، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: هم اکنون ظرفیت تجاری ما با کشور عراق ۹ میلیارد دلار در سال است که با چشم اندازی که رئیس جمهور و دولت تعریف کرده باید به ۲۰ میلیارد دلار برسد
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما