خبر
آهن و فولاد   آب  
نماینده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی:

برداشت مجموعه‌های فولاد از آب‌های زیرزمینی مخاطرات زیست محیطی برای ابهر دارد

می متالز - نماینده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی گفت: برداشت از آب‌های زیرزمینی در بلند مدت مخاطرات زیست محیطی را برای منطقه ما ایجاد کرده و حاصلخیزی دشت ابهر را از بین می‌برد.

به گزارش می متالز،  حجت‌الاسلام حسن شجاعی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: پروژه‌های جهش تولید استان زنجان می‌تواند موجب جهش تولید و ایجاد اشتغال شود.

وی با بیان اینکه توجه به حوزه کشاورزی می‌تواند به جهش تولید و اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی کمک کند، افزود: احساس می‌کنم به این حوزه کم توجهی وجود دارد چرا که نباید اهمیت صنعت کشاورزی را تحت‌الشعاع خود قرار دهد.

نماینده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های کشاورزی استان کمتر از برخی کشورهای توسعه یافته در این بخش نیست، افزود:  سرعت پروژه‌های حوزه کشاورزی در استان زنجان لاک‌پشتی است.

حجت‌الاسلام شجاعی ادامه داد: در حال حاضر بازار روسیه عطش بسیاری به محصولات کشاورزی دارد که باید نسبت به این موضوع توجه ویژه شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بالای بخش کشاورزی استان زنجان، گفت: اجرای برخی پروژه‌های فولاد در شهرستان ابهر موجب مشکلاتی برای این شهرستان شده است.

نماینده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آب بری بالای صنایع فولاد، گفت: در این مورد نگرانی‌های جدی داریم چرا که مصرف بالای این مجموعه‌ها و برداشت از آب‌های زیرزمینی در بلند مدت مخاطرات زیست محیطی را برای منطقه ما ایجاد کرده و حاصلخیزی دشت ابهر را از بین می‌برد.

حجت‌الاسلام شجاعی برضرورت حل مشکلات طرح فاضلاب ابهر تاکید کرد و گفت: قرار است مجموعه‌های فولاد از آب فاضلاب این شهر استفاده کند که به دلیل آماده نبودن این طرح، از آب‌های زیرزمینی استفاده می‌شود که می‌تواند برای این شهرستان مشکل ساز شود.

فتح‌الله حقیقی در ادامه این جلسه، اظهار داشت: 27 پروژه برای جهش تولید در استان زنجان آماده سازی شده و نقشه راه این پروژه‌ها آماده شده است.

وی با اشاره به سفر وزیر ارتباطات به استان زنجان، گفت: همه مدارس با قول وزیر در استان زنجان تا پایان سال به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند.

این مسئول ادامه داد:  در بخش کشاورزی برنامه‌های مهمی در استان اجرایی شده است و زنجان رتبه نخست را در برخی بخش ها دارد.

استاندار زنجان با اشاره به آب بری بالای برخی صنایع فولاد، گفت: یا باید خام فروشی کنیم یا تبدیل به ارزش افزوده کنیم که اقداماتی در این زمینه انجام شد.

حقیقی با بیان اینکه مدیرعامل شرکت فولاد ناب آرش با مجموعه آب به توافق نرسیده است، گفت: تلاش می‌شود تا مشکل طرح فاضلاب شهرستان ابهر حل شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

صادرات، درمان صنایع فولاد

می متالز - تبعات نواقص سامانه های وزارت صمت در مدیریت اقتصاد بازرگانی به ‌قدری فراوان است که نمی‌توان ارزیابی دقیقی از میزان خسارت وارده به صنایع فولاد داشت.
 معاون خرید شرکت ذوب آهن اصفهان:

نوسان قیمت ها آرامش را از ذوب آهن می گیرد

می متالز - معاون خرید شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: نبود مواد اولیه به خصوص در شرایط نوسان شدید قیمت ها، آرامش را از بخش تولید و خصوص ذوب آهن می گیرد.
 یادداشت:

نقش صنایع فولادی و کارخانجات فولادی مرکز ایران در توسعه اقتصادی

می متالز - در ایران امروز و البته در غالب کشورهای درحال توسعه، صنایعی که بتوان آن‌ها را با شاخص‌های توسعه سنجید و برای هدفگذاری‌های بلند مدت توسعه به آن‌ها اتکا کرد انگشت شمارند. چرا که در یک وضعیت اقتصادی نابسامان صنایع و واحدهای تولیدی همواره به فکر حفظ وضع موجود خود و تلاش برای نجات از ورشکستگی از طریق افزایش تولید و سود هستند
 

کردستان در مسیر صنعتی شدن

می متالز - چهار سال از کلنگ‌زنی بزرگترین طرح اقتصادی کردستان می‌گذرد و این طرح هم اکنون وارد مدار اجرایی شده است تا با اتصال دانه‌های زنجیره فولاد به هم در شرق این استان، راه برای صادرات فولاد هموار شود.
 استاندار زنجان:

۲۵۰ معدن در استان زنجان بارنامه فروش ماده معدنی دریافت کردند

می متالز - استاندار زنجان گفت: اخذ بارنامه فروش ماده معدنی در این استان به رقم ۲۵۰ معدن افزایش پیدا کرده که این به معنی استخراج مواد کانی از این تعداد معدن و به فروش رساندن آنها است.
 مدیرعامل چادرملو خبر داد:

برنامه توسعه "کچاد" برای ۱۰ سال آینده با ایجاد منطقه جدید صنعتی

می متالز - مدیرعامل چادرملو با اشاره به اشباع ظرفیت توسعه صنایع فولادی از تدوین طرح مدون مسیر توسعه برای ۱۰ سال آینده با ایجاد منطقه جدید صنعتی در محور یزد به طبس خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما