خبر
مواد معدنی  

۵۸ محدوده معدنی جدید در لرستان شناسایی شد

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: ۵۸ محدوده معدنی با ظرفیت‌های بسیار خوب در نقاط مختلف استان شناسایی شده است.

۵۸ محدوده معدنی جدید در لرستان شناسایی شد

به گزارش می متالز، محمدرضا صفی خانی روز یکشنبه افزود: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)  سال گذشته طرح پتانسیل یابی مواد معدنی استان های زاگرس نشین را در دستور کار قرار داد و لرستان نیز به عنوان یک منطقه مستعد در این زمینه مورد توجه قرار گرفت.

وی اظهار داشت: این اقدام در ۴۰ سال گذشته انجام نشده بود که در راستای آن تیم کارشناسی و مشاوران ایمیدرو مراحل مقدماتی و مطالعاتی طرح را در استان اجرا کردند و اکنون مرحله نمونه برداری در حال انجام است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان تصریح کرد: پس از پایان نمونه برداری تا اواخر مهرماه، گزارش نهایی از نوع مواد معدنی و جزییات آنها ارائه می شود و طرح وارد مرحله اجرایی و واگذاری به افراد واجد صلاحیت خواهد داشت.

صفی خانی با بیان اینکه ۲ طرح تولید کاغذ از سنگ الیگودرز و هیدراته پلدختر با مشارکت ایمیدرو در استان فعال است ادامه داد: این نقاط از نظر اقتصادی مطلوب هستند و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی وارد فاز صدور پروانه بهره برداری و اکتشاف می شود.

وی تاکید کرد: با بهره برداری از این محدوده ها و استقرار صنایع معدنی در لرستان تحول قابل توجهی در اقتصاد این حوزه و اشتغال استان رقم خواهد خورد.

اکنون ۲۲ نوع ماده معدنی از ۱۱۰معدن لرستان استخراج می شود که سه کانی آن فلزی است.

ذخیره معادن استان ۶۰۰ میلیون تن برآورد شده که عمده آن سنگ لاشه و تزیینی است و لرستان در حالی ۲ درصد ذخیره سنگ کشور را دارد که حدود ۶ درصد میزان استخراح کشور را دارا است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مافیای مس و فولاد مانع بهره‌برداری از معادن آذربایجان‌شرقی هستند/ کارخانه آلومینا آماده ساخت است ولی قرارداد ابلاغ نمی شود

می متالز - رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه "دست‌هایی در معادن وجود دارد که تبدیل به مافیای مس و فولاد شده است" گفت: این مافیا مانع بهره‌برداری و ایجاد حجم زیاد اشتغال و ارزش افزوده در معادن استان شده است.
 

کولبران معدن آلبلاغ همچنان نان از دل سنگ بیرون می‌آورند!

می متالز - وجود ماده معدنی سرب و روی در معدن آلبلاغ اسفراین سبب شده تا افرادی به‌ قصد تهیه لقمه نانی، حاضر شوند راه‌های کوهستانی و صعب‌العبور را پشت سر بگذارند و هر طور شده از معدن برداشت کنند حتی در این راه ریزش تونل و پرت شدن از ارتفاعات هم جلویشان را نمی‌گیرد.
 

هدفگذاری ۵۰۰ میلیون دلاری برای بومی‌سازی بخش معدن

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: برای امسال، ۵۰۰ میلیون دلار بومی‌سازی در بخش معدن و صنایع معدنی هدفگذاری شده است و ایمیدرو هم توجه و تمرکز خود را به حفظ منابع انسانی به عنوان با ارزش ترین منابع سازمانی معطوف کرده پس از آن حفظ ماشین آلات معدنی کشور مورد توجه قرار دارد.
 دکتر غریب پور در آئین رونمایی از پروژه بومی‌سازی پژوهشی شبیه‌ساز رانندگی دامپتراک مطرح کرد:

ایمیدرو توجه خود را به حفظ سرمایه انسانی به عنوان با ارزش ترین منابع سازمانی متمرکز کرده است

می متالز - امروز آیین رونمایی از پروژه بومی‌سازی پژوهشی شبیه‌ساز رانندگی دامپتراک با حضور دکتر غریب پور در محل سایت سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار شد.
 دلایل مخالفت محیط‌زیست با احداث کارخانه کک‌سازی؛

سوادکوه را آلوده کک‌سازی نکنیم/ ساخت کارخانه پتروشیمی مازندران در مسیر مجوزها

می متالز - برخی نمایندگان مردم مازندران در مجلس طی سال‌های اخیر پیگیر بهره‌برداری از معادن زغال‌سنگ در این استان بوده‌اند، طوری که با پیگیری آنها و باتوجه به فعالیت معادن متعدد در سوادکوه، طرح کک‌سازی توسط شرکت ایمیدرو تهیه و سرمایه‌گذار آن هم مشخص شد، این طرح اما با مخالفت جدی اداره محیط‌زیست مازندران مواجه و به فراموشی سپرده شد.
 

اعزام تیم تخصصی ایمیدرو به خراسان شمالی

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: تیم تخصصی ایمیدرو از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به استان اعزام می شوند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما