خبر
مواد معدنی   متالورژی  
سراجیان خبر داد:

برگزاری بخش نمایشگاهی iMat ۲۰۲۰ همزمان با ماینکس ۲۰۲۰/ کنفرانس در روزهای 20 و 21 آبان برگزار می‌شود

می متالز - دبیر اجرایی نهمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی (iMat 2020) گفت: امسال برای سومین سال پیاپی نمایشگاه بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی به صورت همزمان با نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران (ماینکس 2020) از ۸ تا ۱۰ مهر ماه سال جاری در مصلی امام خمینی (ره) در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش می متالز، حسین سراجیان افزود: کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی از چهار سال پیش و از سال 1396 تاکنون با تصمیم روسای انجمن مهندسی متالورژی و مواد ایران و انجمن علمی ریخته‌گری ایران جهت ارتباط هرچه بیشتر صنعت و دانشگاه در خارج از محیط دانشگاهی برگزار می‌شود که اولین دوره آن در مهرماه سال 1396 در محل هتل المپیک تهران برگزار شد. سپس با هدف گسترش و ایجاد نمایشگاهی که تکمیل کننده‌ی زنجیره‌ی معدن تا متالورژی و ریخته‌گری باشد تصمیم گرفته شد که این رویداد همزمان با نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران (ماینکس) برگزار شود.

وی گفت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا اجازه برگزاری حضوری کنفرانس توسط وزارت علوم داده نشد و با توجه به تعطیلی دانشگاه‌ها و آزمایشگاه‌های دانشگاهی و به تعویق افتادن پروژه‌های دانشگاهی و همچنین درخواست‌های بسیار دانشجویان و محققان که در این مدت از خدمات آزمایشگاهی بهره‌مند نبودند و موفق به تکمیل پروژه ها و مقالات خود نشده بودند، تصمیم گرفته شد که کنفرانس بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی (iMat 2020) امسال با تاخیری حدودا یک ماهه در روزهای 20 و 21 آبان ماه برگزار شود اما نمایشگاه جانبی این رویداد مانند دوره‌های قبل به صورت همزمان با ماینکس 2020 در روزهای 8 تا 10 مهر ماه برگزار خواهد شد.

سراجیان تاکید کرد: برای برگزاری آنلاین کنفرانس بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی بهترین زیرساخت‌های ممکن را در نظر گرفته‌ایم و هم ارسال‌کنندگان مقالات و هم داوران می‌توانند به صورت مجازی و همزمان در این کنفرانس شرکت کرده و به ارائه مقالات و داوری مقالات بپردازند. همچنین در تلاشیم تا تعدادی از اساتید خارجی نیز در این کنفرانس شرکت کنند و تاکنون نیز تعدادی مقالات از برخی از کشورها برای حضور در این کنفرانس دریافت کرده‌ایم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون وزیر صمت در نهمین نمایشگاه بین المللی ماینکس:

ذوب آهن اصفهان در عرصه صنعت، یک کشور است

می متالز - نهمین نمایشگاه بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری معدن و صنایع معدنی با مشارکت بیش از ۷۰ شرکت داخلی و با حضور سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت ۸ مهر ماه در شبستان مصلای امام خمینی (ره) تهران گشایش یافت که تا دهم مهرماه به کار خود ادامه می دهد. ذوب آهن اصفهان با دایر نمودن غرفه در این نمایشگاه حضور فعال دارد و محصولات جدید و دستاوردهای خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده است.
 

ارزش صادرات نفت به ۱۹ هزار میلیارد تومان رسید

می متالز - سازمان برنامه و بودجه گزارش داد سهم صادرات نفت خام و میعانات گازی در ۵ ماهه امسال ۳ درصد کل منابع بودجه عمومی بوده است.
 مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد:

شکستن رکورد 5 ساله میزان حفاری‌های اکتشافی شرکت مس در نیمه نخست امسال

می متالز - دکتر «اردشیر سعدمحمدی» با بیان این‌که اکتشافات اولین حلقه از زنجیره توسعه پایدار است، گفت: با انجام 44 هزار متر حفاری اکتشافی در نیمه نخست امسال، رکورد 5 ساله میزان حفاری‌های اکتشافی شرکت ملی صنایع مس ایران شکسته شد. این میزان حفاری اکتشافی رشد 19 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.
 

جهش مس با حرکت ماشین اقتصاد چین

می متالز - گروهی که به آینده بیشتر خوش بین هستند به کاهش عرضه در مراکز بزرگ تولید این فلز اشاره می‌کنند که می‌تواند در ماه‌های آینده به بازار فلز سرخ سوخت رسانی کند.
 

آسمان ابری نمایشگاه پکن

می متالز - بازار خودروی چین پس از موج اولیه ویروس کووید-۱۹ در این کشور از ژانویه سال‌جاری، توانسته است تا با زیرکی خاصی بر ریل بهبود قرار بگیرد.
 در هفته دولت منتشر شد:

تشریح اقدامات بانک تجارت در مقابله با ویروس کرونا

می متالز - احمدی آذر رئیس اداره روابط عمومی و سخنگوی بانک تجارت اقدامات انجام شده از سوی این بانک در مقابله با ویروس کرونا را تشریح کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما