خبر
فلزات غیرآهنی  

تقاضای چین بهای فلزات را بالا برد

می متالز - در معاملات جمعه بورس فلزات لندن همه آیتم‌ها به غیر از آلومینیوم با رشد قیمتی مواجه شدند. به گفته کارشناسان، ادامه تقاضای قوی از سوی چین به رشد فلزات اساسی کمک زیادی کرده است.

به گزارش می متالز، این موضوع را می‌توان در میزان واردات مس چین مشاهده کرد که در ماه جولای به ۷۶۲ هزار و ۲۱۰ تن رسید. همچنین در هشت ماه ابتدای سال ۲۰۲۰ واردات چین ۳۸ درصد نسبت به همین دوره در سال گذشته بالا رفته و به ۲۷/ ۴ میلیون تن رسید. علاوه بر این، تضعیف شاخص دلار نیز مزید بر علت بوده که به معنای کاهش قیمت برای دارندگان دیگر ارزها و در نتیجه افزایش تقاضا است. موجودی‌های این فلز نیز به کمترین سطح از سال ۲۰۰۵ در بورس فلزات لندن رسیده است. کارشناسان معتقدند بهای مس در اواسط ابرکانال ۶ هزار دلار باقی خواهد ماند.

1

کد خبر: 129669
تاریخ: 1399/06/23 - 23:13
منبع: دنیای اقتصاد

بهای فلزات  بورس فلزات لندن 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بهای مس در سراشیبی

می متالز - روز سه‌شنبه اول مهر ماه سال ۱۳۹۹، قیمت مس در بورس فلزات لندن نسبت به روز معاملاتی پیشین ۲۷ دلار کاهش داشته و به ۶ هزار و ۸۱۰ دلار رسیده است.
 

افت ۸.۵ دلاری آلومینیوم در بورس فلزات لندن

می متالز - روز سه‌شنبه اول مهر ماه، قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن نسبت به معاملات روز قبل، یعنی دوشنبه ۳۱ شهریور ماه، ۸.۵ دلار افت را تجربه کرد.
 

فلز سرخ به ثبات نسبی رسید

می متالز - روز دوشنبه ۳۱ شهریور ماه سال ۱۳۹۹، قیمت مس در بورس فلزات لندن نسبت به روز معاملاتی پیشین سه دلار افزایش داشته و به ۶ هزار و ۸۳۷ دلار رسیده است.
 

پیشروی قیمتی فلز سرخ

می متالز - مس در بورس فلزات لندن در معاملات جمعه به اوج ۶ هزار و ۸۷۴ دلار رسید که رکورد جدید بیش از دو ساله به‌حساب می‌آید و در پایان روز با قیمت ۶‌هزار و ۵/ ۸۵۲ دلار در هر تن بسته شد.
 

تغییرات قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن

می متالز - در چهار هفته گذشته (بازه‌ی زمانی دوشنبه 27 مرداد ماه تا سه‌شنبه 25 شهریور ماه 1399)، قیمت این فلز اساسی از 1719.5 دلار/تن با 47.5 دلار افزایش به 1767 دلار/تن رسید که2.7 درصد رشد را نشان می‌دهد.
 

افزایش قیمت آلومینیوم در ماه آگوست

می متالز - افزایش قیمت آلومینیوم در ماه آگوست همچنان ادامه داشته به‌طوریکه قیمت این فلز در بازار به حدود 1800 دلار/تن رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما