خبر
آهن و فولاد   آب  
نماینده مجلس:

آب‌بری صنایع فولاد، منابع آب‌های زیرزمینی ابهر را تهدید می‌کند

می متالز - نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی گفت: آب‌بری صنایع فولاد و مصرف بالای آب در این واحدها، منابع آب‌های زیرزمینی در منطقه ابهر را تهدید می‌کند.

به گزارش می متالز، حجت الاسلام حسن شجاعی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در دشت کشاورزی مثل ابهر در خصوص برداشت بالا از منابع آب های زیرزمینی و میزان مصرف آب در برخی صنایع فولاد نگرانی های جدی وجود دارد. 

وی خاطرنشان کرد: تداوم این وضعیت در دراز مدت می تواند مخاطرات زیست محیطی برای منطقه داشته باشد.

 نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی گفت: راه حل هایی برای چاره جویی در خصوص این مشکل مثل استفاده از آب فاضلاب در صنایع فولاد مطرح شده که به دلیل توقف پروژه احداث فاضلاب ابهر به دلیل کمبود اعتبار، همچنان منابع آب زیر زمینی در این صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. 

وی تصریح کرد: از سوی دیگر کمبود آب در بخش کشاورزی به کاهش تولید و بیکاری در این بخش دامن می زند. 

حجت الاسلام شجاعی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یک راهبرد بنیادین و مورد توجه نخبگان جهانی است، افزود: بخش صنعت در جهش تولید نقش مهمی دارد ولی نباید توجه به این بخش، بخش کشاورزی را تحت الشعاع قرار دهد. 

وی ادامه داد: بخش کشاورزی ظرفیت قابل توجهی در راستای اقتصاد مقاومتی و در تحقق جهش تولید دارد. 

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی با اظهار گلایه از کم توجهی به بخش کشاورزی در استان زنجان، گفت: کشاورزی محور اشتغال در استان است ولی سرعتی که در توسعه این بخش داریم بسیار لاک پشتی است. 

حجت الاسلام شجاعی خاطرنشان کرد: اکنون بازارهای مهمی همچون بازار روسیه عطش محصولات کشاورزی ایران را دارد ولی چنان که باید نتوانسته ایم رشد قابل توجهی در این بخش در  استان داشته باشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نماینده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی:

برداشت مجموعه‌های فولاد از آب‌های زیرزمینی مخاطرات زیست محیطی برای ابهر دارد

می متالز - نماینده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی گفت: برداشت از آب‌های زیرزمینی در بلند مدت مخاطرات زیست محیطی را برای منطقه ما ایجاد کرده و حاصلخیزی دشت ابهر را از بین می‌برد.
 یک دکتری مهندسی محیط زیست تاکید کرد:

آلودگی آب‌های زیرزمینی از مهمترین آثار مخرب معدن کاوی

می متالز - براساس آخرین داده های مرکز آمار تا سال ۱۳۹۷ بیش از ۴۹۰۰ معدن در حال بهره‌برداری در کشور وجود داشت. یک دکتری مهندسی محیط زیست ضمن بیان اینکه از مهمترین آثار مخرب معدن کاوی آلودگی آب های زیرزمینی است، می‌گوید:‌ تداوم روش مدیریت فعلی بهره‌برداری از معادن کشور به هیچ‌عنوان قابل جبران و برگشت‌پذیر نخواهد بود.
 

بهره برداری بی رویه از منابع آب و معادن نوعی عملیات بیابان زایی است

می متالز - دولت علاقه مند به افزایش و گسترش فعالیت های معدنی در کشور و احیای معادن کوچک است؛ استان یزد با داشتن 580 معدن کوچک متعدد و فراوان در ارتباط مستقیم با این تمهیدات قرار دارد ولی باید دید نظر مردم و برخی مسئولان استان راجع به این موضوع چیست چراکه برخی از این فعالیت های معدنی نارضایتی هایی را در استان یزد به دنبال داشته و همچنان در حال پیگیری است.
 

سناریوی دنباله دار فعالیت غیر مجاز معادن/ بهره برداری بی رویه معدنی این بار در دامنه شیرکوه یزد

می متالز - دهیار دهشیر گفت: فعالیت معادن موجب خشک شدن چشمه‌ها و آسیب رسانی به قنات منطقه شده و زندگی اهالی را با مشکل مواجه کرده است.
 نماینده منتخب مجلس:

آزادسازی سهام عدالت باید مالکیت دولت را هم به پایان برساند/ رشد خوب بازار سرمایه در دو سال گذشته

می متالز - نماینده منتخب مجلس یازدهم اعلام کرد: آزادسازی سهام عدالت باید به‌گونه‌ای باشد که به مدیریت و مالکیت دولت بر این سهام پایان ببخشد.
 مدیرعامل شرکت منابع آب ایران :

مدیریت یکپارچه آب تنها راه مقابله با چالش‌های این حوزه است

می متالز - مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: متاسفانه به‌دلیل بخشی‌نگری به مقوله آب و یکپارچه ندیدن مدیریت آن با چالش‌هایی مواجه هستیم و تا زمانی‌که به مدیریت آب به عنوان یک مسئله واحد نگاه نشود، نخواهیم توانست بر مشکلات آن فائق شویم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما