خبر
فلزات غیرآهنی   خودرو  
آمارهای رسمی چین نشان می دهد؛

افزایش فروش خودرو در چین و چشم انداز مثبت بازار فلزات

می متالز - تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد فروش خودرو در بازار چین طی ماه آگوست ۱۲ درصد رشد داشته و پیش بینی می شود این روند مثبت طی ماه های سپتامبر تا اکتبر نیز ادامه پیدا کند.

به گزارش می متالز، اجرای سیاست های محرک پولی و مالی از سوی دولت چین نقش مثبتی در بازار خودرو داشته و آمارهای جدید حکایت از افزایش چشمگیر فروش خودرو در بازار این کشور دارد. 

بر اساس این گزارش، تحلیلگران اقتصادی معتقدند که چشم انداز مثبت برای تقاضای خودرو در بازار چین می تواند خبر خوب و موثری برای بازار فلزات به خصوص فولاد، آلومینیوم و مس باشد.

تولید خودرو در چین طی ماه آگوست با ۶.۳ درصد افزایش نسبت به پارسال به ۲.۱۲ میلیون دستگاه رسیده است. فروش خودرو نیز در این مدت با ۱۱.۶ درصد افزایش به ۲.۱۹ میلیون دستگاه رسیده است. این پنجمین ماه متوالی است که تولید و فروش خودرو در بازار چین با افزایش روبرو شده است.

فروش خودرو در بازار چین برای چهارمین ماه متوالی نیز بیشتر از ۱۰ درصد بوده است. 

طی ماه های ژانویه تا آگوست نیز تولید خودرو در چین با کاهش ۹.۶ درصدی روبرو شده و به ۱۴.۴۳ میلیون دستگاه رسیده است. فروش خودرو نیز در این مدت با ۹.۷ درصد کاهش به ۱۴.۵۵ میلیون دستگاه رسیده است. 

فولاد، آلومینیوم و مس مواد خام و اولیه برای تولید خودرو به شمار می رود. تولید خودرو ۶ درصد مصرف فولاد و حمل و نقل به طور کلی ۲۰ درصد مصرف آلومینیوم و ۱۰ درصد مصرف مس را تشکیل می دهد.

کد خبر: 129762
تاریخ: 1399/06/24 - 23:22
منبع: بورس کالای ایران

فروش خودرو  بازار فلزات  بازار چین 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ناوگان جدید نیسان در چین

می متالز - مدیرعامل شرکت نیسان‌موتور روز شنبه اعلام کرد که این خودروساز برنامه دارد تا تعدادی از خودروهای جدید خود را طی مدت ۵ سال در چین، بزرگ‌ترین بازار خودرویی جهان معرفی و عرضه کند؛ این ناوگان مدل‌های جدید نیسان شامل خودروهای برقی نیز می‌شود.
 

قیمت فولاد و سنگ‌ آهن درجا زد

می متالز - بازار فولاد و سنگ آهن آخر هفته خود را در بازار فلزات لندن و بنادر وارداتی چین به آرامی و بدون تغییر چشمگیری سپری کرد.
 

کاهش بهای فلزات در سایه نگرانی‌ها

می متالز - بازار فلزات لندن روز گذشته در ابتدا روندی صعودی را در پیش گرفته بود؛ اما در ادامه روز و با انتشار اخبار نگران‌کننده درباره شیوع امواج جدید کرونا در نقاط مختلف جهان و روند نزولی بازارهای آسیایی و اروپایی دست به اصلاح زد و قیمت فلزات اساسی کاهش یافتند.
 

اغلب شاخص‌های سهام افت کردند

می متالز - اغلب شاخص‌های سهام آسیا اقیانوسیه به دنبال سقوط سنگین سهام بانک‌های اچ‌اس‌بی‌سی و استاندارد چارترد در لیست سهام هنگ‌کنگ، امروز در شروع معاملات هفتگی بازارها افت کردند.
 سرقینی:

گرانی خودرو دلیل روانی دارد

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با بیان اینکه همه انتظار افزایش قیمت دارند و این انتظار باعث هجوم مردم به سمت خرید خودرو می‌شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه آمار به ما می‌گوید نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش تولید خودرو در کشور داشته‌ایم، دیگر نباید انتظاری برای افزایش قیمت وجود داشته باشد و مردم تنها نیاز خود را در این بخش تامین کنند.
 

فعلا خودرو نخرید

می متالز - فروشندگان خودرو معتقدند فعلا مردم باید دست از خرید خودرو در بازار بردارند تا شاید با کاهش تب خرید روند افزایش قیمت ها متوقف شود. البته باید دید آیا طرح های فروش می تواند تأثیرات خود را بر مدیریت تقاضا در بازار داشته باشد یا خیر !
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما