خبر
نفت  

افت نفت در واکنش به پیش‌بینی‌ها

می متالز - در روز ابتدایی هفته، شاخص‌های نفتی پس از پیش‌بینی‌های شرکت‌های بزرگ نفتی و تجاری در حاشیه کنفرانس آسیا پاسیفیک که پلتس برگزار کرده، اثری منفی گرفتند و در مقطعی از بازار بیش از یک درصد کاهش یافتند اما در لحظه تنظیم این گزارش (ساعت ۱۶:۱۵ به وقت تهران) روند نزولی محدود شد و به چند سنت رسید.

به گزارش می متالز، شرکت‌های نفتی از بی‌پی گرفته تا ترافیگورا رشد تقاضای نفت را زیر سوال برده‌اند. شرکت تجارت کامودیتی ترافیگورا انتظار دارد بازار نفت وارد مازاد عرضه شود و بی‌پی پا را فراتر گذاشته و گفته رشد تقاضای متوقف ناشدنی نفت به پایان رسیده و مصرف این کالای استراتژیک ممکن است هرگز به سطح پیش از همه‌گیری کرونا بازنگردد. بازیابی قیمت نفت پس از برگشت بخشی از عرضه اوپک‌پلاس متوقف شده و در هفته گذشته به پایین‌ترین سطح از اواسط ژوئن رسید. یک کمیته وزارتی که نظارت بر توافق اوپک‌پلاس را بر عهده دارد پنج‌شنبه در یک کنفرانس ویدئویی گرد هم می‌آید تا به بررسی بازار بپردازد. با این وجود، تحلیلگران انتظار ندارند این کمیته تصمیم به کاهش بیشتر تولید بگیرد.

کد خبر: 130016
تاریخ: 1399/06/25 - 23:36
منبع: دنیای اقتصاد

نفت  بی‌پی  ترافیگورا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ساخت نخستین پتروپالایشگاه تمام ایرانی کشور در بندرعباس آغاز شد

می متالز - ساخت نخستین پتروپالایشگاه تمام ایرانی درکنار پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس بندرعباس با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آغاز شد.
 

انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه حکیم سبزواری و مدیریت اکتشافات شرکت نفت

می متالز - رئیس دانشگاه حکیم سبزواری از امضای تفاهم نامه همکاری در زمینه امور پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی بین این دانشگاه و مدیریت اکتشافات شرکت ملی نفت ایران خبر داد.
 امروز انجام می‌شود:

میزبانی بورس انرژی از عرضه نفتای سنگین پالایشگاه تهران

می متالز - رینگ داخلی بورس انرژی ایران امروز شاهد عرضه نفتای سنگین پالایش نفت تهران خواهد بود.
 طی شهریور ماه؛

"ونفت" تنها خریدار بود

می متالز - شرکت سرمایه‌گذاری صنعت نفت در دوره یک ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۹، تنها خریدار سهام چند شرکت بورسی بود و سهام هیچ شرکت بورسی را واگذار نکرد.
 شریعتی در تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی:

سوال نمایندگان از وزیر نفت درخصوص محکومیت ایران در پرونده گازی ترکمنستان تعیین‌تکلیف شد

می متالز - سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: سوال ۲۱ نفر نمایندگان از وزیر نفت درخصوص محکومیت ایران در پرونده و قرارداد گازی با ترکمنستان تعیین تکلیف شد و براین اساس هیچ یک از سوالات جهت بررسی بیشتر به صحن علنی ارجاع نشدند.
 

فلزات اساسی در صدر تعداد معاملات صنایع تابستانی

می متالز - فصل گرم سال پایان یافت و شاخص کل بورس تهران با توجه به عملکرد منفی ماه‌های مرداد و شهریور به رشد ۲۵.۵ درصدی بسنده کرد. به این ترتیب شاهد رشد ۵۱ درصد شاخص سهام در تیرماه، افت ۸.۳ درصد در مرداد و ۹.۲ درصدی در شهریورماه، بودیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما