خبر
بانک ها   مسکن و اقتصاد  
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:

اعتبار مورد نیاز برای نوسازی بافت فرسوده

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی اعتبار مورد نیاز برای نوسازی بافت های فرسوده را اعلام کرد.

به گزارش می متالز، مهدی عبوری، معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران اعلام کرد: اعتبار مورد نیاز برای بازآفرینی سالانه 270 محله رقمی بالغ بر 58 هزار میلیارد تومان است که از این میزان معادل 16 هزار میلیارد تومان به عنوان آورده دولت در سطح ملی و استانی، 17 هزار میلیارد تومان به عنوان آورده شهرداری ها، 25 هزار میلیارد تومان آورده بخش خصوصی جهت نوسازی مسکن است.

وی افزود: در اعتبارات دولتی در سطح ملی کسری 4 هزار میلیارد تومانی از محل منابع صندوق توسعه ملی جبران شده و در سال 1398 وارد برنامه شد و انتظار می‌رود این مساعدت ویژه در سال 1399 و 1400 نیز ادامه یابد. عبوری تصریح کرد: اما در سطح اعتبارات دستگاه های اجرایی استانی و شهرداری ها مشکل جدی وجود دارد و جهت به ثمر رسیدن اقدام مشترک نیاز به همکاری و توجه ویژه سازمان های برنامه و بودجه استان‌ها، شوراهای محترم اسلامی شهرها و شهرداری ها وجود دارد. همچنین در بخش نوسازی مسکن آورده متقاضیان ثبت نام شده در طرح اقدام ملی و تسهیلات تخصیص یافته به این واحدها تامین کننده هزینه ساخت خواهد بود و تامین زمین، تامین زیربناها و روبناها به عهده دولت و شهرداری‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه محدودیت‌های بودجه‌ای سال‌های اخیر دولت و نیز چشم‌انداز آتی درآمدهای دولت، تامین اعتبارات مورد نیاز برای بازآفرینی سکونتگاه های غیر رسمی محلات حاد را بسیار سخت کرده است. عبوری تصریح کرد: به منظور بازآفرینی محلاتی که دارای مشکلات حاد و پیچیده بوده و در عین حال نیاز به رسیدگی فوری دارد، به شرکت بازآفرینی اجازه داده شده در سال مالی 1399 ، علاوه بر بودجه مصوب، نسبت به فروش املاک و اراضی در اختیار شرکت به میزان 500 میلیارد تومان اقدام کرده و برای حل مشکلات محلات منتخب بهره گیری نماید.

عبوری با بیان اینکه به ثمر نشاندن ماموریت این شرکت ذیل طرح اقدام ملی مسکن و تولید 145 هزار واحد مسکونی مهمترین فعالیت این شرکت در دولت دوازدهم است، ادامه داد: همچنین اتمام و بهره برداری از 750 پروژه جاری شرکت دستور کار مهم بعدی است.

وی افزود: در این دو اقدام این شرکت نگاه ویژه‌ای به 10 نقطه بحرانی و حاشیه‌نشینی حاد در کشور دارد که متاسفانه منزلت و کیفیت زندگی در آن‌ها به هیچ عنوان مورد پذیرش نظام جمهوری اسلامی ایران نیست و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) تاکید ویژه‌ای برای حل مشکلات این سکونتگاه ها دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: این شرکت در سال جاری به حل مساله حاشیه‌نشینی در شهرهایی چون زاهدان، چابهار، اهواز و چند شهر توجه ویژه کرده و در سال آتی نیز این سیاست را ادامه خواهد داد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

صندوق توسعه ملی برای حمایت از بازار سرمایه اعلام آمادگی کرد

می متالز - صندوق توسعه ملی در تخصیص یک درصد از منابع مالی برای حمایت از بورس و از طریق صندوق تثبیت بازار سرمایه اعلام آمادگی کرد.
 

بورس امروز چگونه خواهد بود؟

می متالز - بازار دیروز با افت ۵۵۰۰ واحدی شاخص کل در نیمه دوم بازار روبه‌رو شد، ولی خبرها حاکی از شروع حمایت بازار سهام با منابع صندوق توسعه است. اما در مرحله پیش گشایش بازار امروز چه می‌گذرد؟
 مدیر عامل بانک مسکن:

انعقاد قرارداد ساخت پروژه های اقدام ملی با موسسه دارالقرآن اردبیل

می متالز - اولین قرارداد پروژه های اقدام ملی توسط بانک مسکن در استان اردبیل منعقد شد.
 

کلید رونق پایدار بورس چیست؟

می متالز - تزریق از «صندوق توسعه ملی» به بورس، یعنی کانال‌کشی بیت‌المال به جیب نورچشمی‌ها. چگونه؟ قرار است پول هنگفتی از بیت‌المال صرف خرید سهام «تعدادی از» شرکت‌ها شود، این خرید تا سطح قیمتی مشخصی ادامه یابد و بعد متوقف شود. اما کدام شرکت‌ها؟ تا کدام سطح قیمتی؟ فقط «نورچشمی‌ها» مطلعند. ‌پس این اقدام دولت انبوهی از رانت اطلاعاتی را نصیب نورچشمی‌هایی می‌کند که از دلار ۴۲۰۰ و قیر رایگان و نظایر آن به کرات به ثروت‌های بادآورده رسیده‌اند.
 دکتر قالیباف مصوبات امروز شورای عالی بورس را تشریح کرد:

الزام سهام داران عمده به بازارگردانی سهام/لغو ممنوعیت سرمایه گذاری بانک ها در بورس/ سرمایه گذاری بلندمدت صندوق توسعه ملی در بورس

می متالز - در جلسه امروز شورای عالی بورس، آیین نامه پیشنهادی حفظ ثبات بازار سرمایه و صیانت از حقوق سهام داران و سرمایه گذاران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 گزارش مدیر عامل بانک مسکن به دولت و مردم درباره طرح اقدام ملی مسکن

حساب بانکی 68 هزار متقاضی مسکن ملی فعال شد

می متالز - محمود شایان در تشریح اولین گزارش مربوط به روند تامین مالی طرح اقدام ملی مسکن اعلام کرد: حساب بانکی 68 هزار متقاضی واجد شرایط در طرح اقدام ملی مسکن، در شعب بانک مسکن (در سراسر کشور) فعال شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما