خبر
نفت  

نفت کمی گران شد

می متالز - قیمت نفت در معاملات امروز اندکی افزایش یافت اما پیش‌بینی بهبود کندتر از انتظار تقاضا برای سوخت به علت شیوع کرونا، چشم‌انداز چنان روشنی برایش ترسیم نکرده است.

به گزارش می متالز، قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش اما پیش‌بینی بهبود کندتر از انتظار تقاضا برای سوخت به علت شیوع کرونا، مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شد.

هر بشکه نفت برنت با 22 سنت افزایش 39.83 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 30 سنت افزایش 37.56 دلار معامله شد. هر دو شاخص نفتی دیروز کاهش قیمت داشتند.

آژانس بین‌المللی انرژی امروز چشم‌انداز تقاضا برای نفت در سال 2020 را 200 هزار بشکه در روز کاهش داد و به 91.7 میلیون بشکه در روز رساند.

در گزارش ماهانه این نهاد بین‌المللی آمده است: «ما انتظار داریم که بهبود تقاضا برای نفت در نیمه دوم سال 2020 به طرز چشمگیری کاهش یابد.»

اوپک اعلام کرد تقاضا برای نفت در سال 2020 به علت شیوع کرونا بیش از پیش‌بینی قبلی کاهش می یابد و کندتر از آنچه انتظار می رفت در سال آینده بهبود می‌یابد.

اوپک در گزارش ماهانه خود اعلام کرد تقاضا برای نفت در جهان در سال جاری 9.46 میلیون بشکه در روز کاهش خواهد یافت. رقم پیش‌بینی قبلی این سازمان 9.06 میلیون بشکه در روز بود.

به گفته منابع آگاه، علی‌رغم کاهش قیمت نفت، بعید است اوپک پلاس در نشست ماه سپتامبر، کاهش تولید بیشتری اعلام کند و احتمالا مدت بیشتری به کشورهایی نظیر عراق و نیجریه برای جبران تولید بیش از حد قبلی شان خواهد داد.

از طرفی نگرانی در مورد اختلال‌های ناشی از طوفان سالی، سبب اندکی افزایش قیمت نفت شده است.

کد خبر: 130020
تاریخ: 1399/06/25 - 23:53
منبع: تجارت نیوز

اوپک پلاس  قیمت نفت  بازارهای جهانی  کاهش قیمت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سه ارز جذاب در پسا کرونا چه خواهد بود

می متالز - بانک گلدمن ساکس امریکا اعلام کردند که پس از پایان بحران کرونا در جهان روبل روسیه یکی از سه ارز جذاب در میان ارزهای بازارهای نوظهور در جهان خواهد بود.
 عضو هیات مدیره خانه صنعت و معدن:

شرایط بازار امکان کاهش قیمت را از تولیدکننده سلب کرده است

می متالز - خالقی، عضو هیات مدیره خانه صنعت و معدن اظهار داشت: «تورم» و «افزایش هزینه تامین مواد اولیه» و «کاهش ارزش پول ملی» باعث شده تا بخش تولید علی‌رغم در دست داشتن ظرفیت بیشتر، با قیمت‌های تمام‌ شده‌ی بالاتری محصول را به مشتری تحویل دهد.
 

طلای سیاه، قربانی موج دوم کرونا

می متالز - قیمت نفت به دلیل افزایش نگرانی‌ها نسبت به بالاگرفتن موج دوم کرونا در جهان با کاهش همراه شد.
 

کاهش نیم درصدی بهای نفت

می متالز - در حالی که بالا رفتن موارد ابتلا به کرونا موجب کمرنگ شدن امیدها نسبت به ترمیم سریع تقاضای نفت شده و در شرایطی که قیمت نفت در مسیر ثبت اولین کاهش ماهانه پس از ماه ها افزایش قرار دارد، قیمت نفت امروز شاهد کاهش بود.
 محمد بارکیندو:

ذخایر جهانی نفت تا ۶ ماه دیگر کم می‌شود

می متالز - دبیرکل اوپک در نشست آنلاین وزیران انرژی گروه جی ۲۰ پیش بینی کرد ذخایر نفت اعضای سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (OECD) تا پایان سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ اندکی بالاتر از میانگین پنج ساله خواهد ماند.
 

کاهش بیش از ۲۲ دلاری قیمت نفت خام سنگین ایران

می متالز - قیمت نفت خام سنگین ایران در هفته منتهی به ۱۸ سپتامبر (۲۸ شهریورماه) بیش از ۲۲ دلار نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش یافت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما