خبر
پتروشیمی  

هدف گذاری مصر برای تکمیل زنجیره متانول

می متالز - واحد تولید مشتقات متانول دمیاط مصر با ظرفیت تولید سالانه ۱۱۰ هزار تن سال ۲۰۲۲ به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش می متالز، منابعی در وزارت نفت، معادن و منابع معدنی مصر اعلام کردند که کارخانه تولید مشتقات متانول واقع در شهر بندری دمیاط واقع در استان دمیاط در سال ۲۰۲۲ میلادی به بهره‌برداری می‌رسد.

براساس گزارش ایجیپت تودی، طراحی‌های مهندسی پروژه ساخت کارخانه تولید مشتقات متانول در دمیاط مصر پایان یافته است و قرارداد ساخت آن نیز در ماه فوریه سال جاری میلادی در قالب همکاری گروه سان اجیپت و وادی النیل دیولوپمنتس و زفکام امضا شد.

کارهای ساخت پروژه یادشده با ظرفیت تولید سالانه ۱۱۰ هزار تن با ارزش ۱۱۷ میلیون دلار آغاز شده است، قرارداد مشاوره‌ای این پروژه با شرکت یی‌ان‌پی‌آی امضا شده است.

وزارت نفت، معادن و منابع معدنی مصر در ماه مه نسخه بازنگری شده برنامه ملی برای صنایع پتروشیمی این کشور در چشم انداز ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۵ را رونمایی کرد.

همچنین وزارت نفت، معادن و منابع معدنی مصر در این سند از برنامه‌ریزی و انجام مطالعه برای اجرای ۱۱ طرح پتروشیمی به ارزش ۱۹ میلیارد دلار خبرداد.

این وزارتخانه همچنین درنظر دارد پروژه‌های کنونی صنعت پتروشیمی مصر از جمله پتروشیمی مصر (یی‌پی‌سی) و واحد آلکالی بنزن خطی مصر (یی‌ال‌ای‌بی) را توسعه دهد.

پروژه‌های جدید در صنعت پتروشیمی مصر شامل دو مگا پروژه مجتمع‌های پالایش و پتروشیمی در منطقه اس‌سی و شهر جدید العلمین خواهد بود.

کد خبر: 130085
تاریخ: 1399/06/26 - 14:00
منبع: بورس کالای ایران

زنجیره متانول  مصر  صنعت پتروشیمی مصر 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

«تصفیه‌خانه ششم» آب سدامیرکبیر را به غرب وجنوب غرب تهران می‌رساند

می متالز - وزیر نیرو با بیان اینکه تصفیه خانه ششم تهران فردا با حضور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود، گفت: با استفاده از این تصفیه‌خانه آب سد امیرکبیر در اختیار مردم غرب و جنوب غرب تهران قرار می‌گیرد.
 

احتمال تاخیر سه ماهه افزایش تولید اوپک پلاس

می متالز - عربستان سعودی و روسیه در نشست آتی وزیران اوپک پلاس احتمالا با تمدید کاهش تولید در سطح فعلی موافقت خواهند کرد.
 وزیر نفت:

دو سند برای بهینه‌سازی مصرف سوخت تدوین شد

می متالز - وزیر نفت با اشاره به تدوین دو سند برای بهینه‌سازی مصرف سوخت در کشور گفت: نخستین سند مربوط به تولید و مصرف گاز تا افق ۱۴۲۰ و دومین سند نیز مربوط به نوسازی حمل و نقل عمومی و تغییر ترکیب سبد سوخت کشور است.
 غریب پور:

مصرف فولاد افزایش پیدا کرده است

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رشد مصرف فولاد در ۶ ماه ابتدای سال جاری ۱۹ درصد بوده که این خبر خوبی است ونشان دهنده توسعه صنعتی و پویا تر شدن اقتصاد کشور است.
 

4 عامل مؤثر بر تورم ایران

می متالز - دولت باید با قاطعیت بیشتری با محتکران دلار و کالا و قاچاقچیان کالا از کشور برخورد کند. حساب‌های ملی مرکز آمار و تراز ارزی بانک مرکزی و سایر آمار ملی کشور نشان می‌دهد که در سال 98 حدود 50 میلیارد دلار به‌صورت کالا از کشور خارج شده و ارز آن برنگشته است.
 رئیس مرکز آمار ایران:

نرخ رسمی تورم شامل کالاهای سرمایه‌ای نیست

می متالز - رئیس مرکز آمار ایران اعلام کرد: در اعلام نرخ تورم، تغییرات نرخ ارز، سکه و مسکن که در سبد مصرفی مردم قرار ندارد، حساب نمی‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما