خبر
اقتصاد   صنعت  
حسینی قطب آبادی مطرح کرد:

انتقاد از بلاتکلیفی وزارت صمت در سال جهش تولید

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه خلاء مدیریتی به اقتصاد کشور آسیب وارد می‌کند، گفت: در سال جهش تولید بلاتکلیفی وزارتخانه ای که وظیفه اصلی تحقق این مسئله و شعار را دارد، درست و قابل قبول نیست.

مصطفی رضا حسینی قطب آبادی

به گزارش می متالز، مصطفی رضا حسینی قطب آبادی عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ضرورت معرفی هر چه سریعتر وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، گفت: تعیین تکلیف وزارت صمت در شرایط کنونی کشور بسیار ضروری، حیاتی و اساسی است.

نماینده مردم شهر بابک در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بخش صنعت و معدن و حوزه وزارتخانه به تنهایی حدود 54 درصد از امور  را مدیریت می کند، افزود: در شرایط کنونی بخش معادن بحث خوراک اولیه برای سایر صنایع را تأمین می کند، بنابراین جایگاه وزارت صمت در اقتصاد کشور بسیار پررنگ است اما متأسفانه برای این وزارتخانه با اهمیت شاهد فقدان یک وزیر قوی هستیم.

وی با بیان اینکه خلاء مدیریتی و عدم ثبات مدیریتی در وزارت صمت بزرگ ترین آسیب را به اقتصاد کشور وارد می کند، افزود: دولت و آقای رئیس جمهور باید در معرفی وزیر پیشنهادی صمت دقت و سرعت لازم را داشته باشد، زیرا وزارتخانه ای مانند صمت با گستردگی و حجم بالای وظایف، پس از ماه ها با سرپرست مدیریت می شود که این مسئله موجب تشدید تلاطمات بازار شده است.

حسینی قطب آبادی گفت: در شرایط فعلی بسیار از بخش های اقتصادی از جمله حوزه تولید و فروش خودرو هیچ حسابی و کتابی ندارد، این آب گل آلود موجب شده که سوء استفاده گران با پنهان شدن پشت نقاب تحریم ها از این وضعیت برای کسب سود بیشتر استفاده کنند که این اقدامات اثرات منفی بسیاری را در دراز مدت برای کشور به دنبال دارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با اشاره به توجه نمایندگان مجلس نسبت به تأمین خواسته های مردم و رفع مشکلات کشور، گفت: در سال جهش تولید بلاتکلیفی وزارتخانه ای که وظیفه اصلی تحقق این مسئله و شعار را دارد، درست و قابل قبول نیست. با توجه به اینکه در سال پایانی دولت قرار داریم، وجود حس رخوت و سستی در مجموعه دولت، حس ناامنی را به جامعه القا خواهد کرد، از این رو دولتمردان باید از ترویج چنین حسی پرهیز کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: قطعا باید گزینه ای به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت معرفی شود که دارای تخصص، تقوا، تجربه، سلامت و صداقت بوده و از ویژگی شیخوخیت برخوردار باشد تا بتواند وزارتخانه بزرگ صمت را مدیریت کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 عضو هیأت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد مطرح کرد:

وزارت صمت فولادسازان را دور زد/ تعامل نمی‌کردیم، مجوز صادرات نمی دادند

می متالز - سید رضا شهرستانی، عضو هیأت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، اظهار داشت: وزارت صمت در موضوع قیمت‌گذاری فولاد، تولیدکنندگان فولاد را دور زد. وی گفت: اگر ما در انجمن فولاد در بحث قیمت‌گذاری با وزارت صمت تعامل نمی‌کردیم، مجوزهای صادرات فولاد را صادر نمی‌کردند و جلوی صادرات را می‌گرفتند. علی‌رغم این تعامل، وزارت صمت با تغییر قیمت پایه و سقف رقابت در بورس کالا، فولادسازان را دور زد.
 واکنش فولادسازان به فرمول جدید وزارت صمت؛

آدرس غلط قیمت شمش در آستانه سقوطی بزرگ

می متالز - به رغم اینکه قیمت فولاد در سال جاری همپای ارز ،نوسان را تجربه کرده و از ابتدای سال تاکنون، بیش از دوبرابر رشد داشته معاملات امروز بورس کالا آنطور که باید آیینه واقعیت بازار نبود و به نظر می رسد با شروع فصل سرما و کاهش ساخت و ساز آن بخش از تقاضای واقعی بازار رو به افول باشد کما اینکه در معاملات 29 مهر ماه 40 هزار تن از عرضه بازار بی تقاضا ماند و طبق اصل اقتصاد تداوم این روند، کاهش قیمت ها را بدنبال دارد.
 فیروزی نشست کمیسیون صنایع و معادن را تشریح کرد:

بررسی اولویت‌ها و راهکارهای عملیاتی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ساماندهی بازار

می متالز - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی اولویت‌ها و راهکارهای عملیاتی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ساماندهی بازار در کمیسیون متبوعش خبر داد.
 

بزرگترین شرکت دولتی فولاد، ۷ ماه معطل مصوبه شورای پول و اعتبار

می متالز - بیش از ۷ ماه است که درخواست سرمایه در گردش یکی از بزرگترین شرکت های دولتی فولادی کشور در شورای پول و اعتبار بانک مرکزی معطل مانده است.
 حسینی کیا مطرح کرد:

انتقاد از ۳ تا ۵ برابر شدن قیمت قطعات یدکی خودرو

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید قیمت قطعات یدکی خودرو حدود ۳ تا ۵ برابر گران شده است درحالیکه این افزایش قیمت محلی از اعراب ندارد.
 

کالاهای ممنوع الورود ترخیص می شوند

می متالز - طبق اعلام معاون فنی گمرک کالاهای طبقه‌بندی شده در گروه (۲۷) کالایی که ممنوع‌الورود شده اند تحت شرایطی با رعایت مقررات مربوطه، ترخیص خواهند شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما