خبر
آهن و فولاد  

کلنگ زنی پروژه خط تولید آهن اسفنجی و شمش کارخانه جهان فولاد سیرجان

می متالز - کلنگ پروژه خط تولید ۱.۷ میلیون تنی آهن اسفنجی و پروژه ۱.۲ میلیون تنی ذوب و تولید شمش کارخانه جهان فولاد سیرجان به زمین زده شد.

به گزارش می متالز، "محمد جواد فدایی" استاندار کرمان در حاشیه این مراسم گفت: در اجرای طرح های توسعه آهن و فولاد در این منطقه پروژه آهن اسفنجی با  ظرفیت یک و هفت دهم میلیون تن در سال و طرح کارخانه ذوب و تولید شمش با ظرفیت یک و دو دهم میلیون تن شمش در سال امروز عملیات اجرایی شان آغاز شد که نقش مهمی در تولید و تکمیل زنجیره تولید فولاد در استان و کشور دارد.

وی افزود: این طرح ها با اعتبار ۵ هزار میلیارد تومان و ۱۵۰ میلیون یورور از سرمایه گذاری گل گهر، جهان فولاد و مس سرچشمه به انجام می رسد و نکته حائز اهمیت این طرح ها این است که اشتغال پایداری برای جوانانی دارد که در پروژه های دیگر مشغول بودند و حالا آن طرح ها به بهره برداری رسیدند و این کارگران و مهندسین در این دو پروژه بزرگ به کار خود ادامه می دهند و از بیکاری شان جلوگیری می شود.

علی عباسلو مدیرعامل مجتمع جهان فولاد سیرجان نیز  با بیا اینکه در شش ماه اول سال در بخش آهن اسفنجی ۴۳ درصد و در بخش فولاد ۸ درصد افزایش تولید داشته ایم، افزود: فاز دوم زنجیره فولاد این شرکت از امروز با حمایت سهامداران این شرکت آغاز شد و امروز آهن اسفنجی طی ۳۰ ماه آینده و شمش فولاد شماره ۲ طی ۴۰ ماه آینده به بهره برداری می رسند.

مدیر عامل مجتمع جهان فولاد سیرجان گفت: کارخانه اکسیژن جهان فولاد هم بزودی راه اندازی خواهد شد و امیدواریم در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با جهش تولید بتوانیم در این زمینه موفق عمل کنیم.

وی تصریح کرد: میزان اشتغالزایی کارخانه احیا مستقیم شماره ۲ با سرمایه گذاری ۲۷۰۰ میلیارد در زمان بهره برداری ۲۰۰ نفر و در زمان اجرای طرح ۳۵۰ نفر و غیر مستقیم ۶۰۰ نفر می باشد و همچنین کارخانه فولاد سازی شماره ۲ با سرمایه گذاری ۳۰۰۰ میلیارد تومان و میزان اشتغالزایی مستقیم آن در زمان بهره برداری ۵۰۰ نفر و در زمان اجرای طرح ۸۰۰ نفر و غیر مستقیم ۱۵۰۰ نفر است.

"شهباز حسن پور" رئیس مجمع نمایندگان استان نیز گفت: تصمیم گیری و تصمیم سازی مهندسین معادن و جوانان موجب شد تا امروز شاهد عملیات اجرایی طرح هایی باشیم تا زنجیره فولاد در منطقه تامین شود و در حال حاضر ۱۰ میلیون تن آهن اسفنجی در کشور کمبود داریم تا زنجیره و بازار فولاد تکمیل شود.

وی افزود: سهامداران این دو طرح مهم به زودی کار را به پایان می رسانند و توسعه گل گهر نیزنقش مهمی در تکمیل صنایع فولادی کشور دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

آغاز اجرای پروژه سالن همایش‌های ۱۲۰۰ نفره در سیرجان

می متالز - تفاهم نامه و قرارداد مشترک همکاری تکمیل سالن همایش‌ها و بازسازی و تکمیل مجموعه‌ی آبی دلفین با حضور مدیرعامل شرکت توسعه آهن فولاد سیرجان، شهردار و جمعی از مدیران شهری این شهرستان امضا شد.
 با مشارکت شرکت مس، گل‌گهر و چادرملو

فاز نخست خط انتقال آب خلیج فارس با فرمان رییس جمهور افتتاح شد

می متالز - فاز نخست «مگاپروژه انتقال آب از خلیج فارس» به فلات مرکزی ایران، صبح امروز پنجشنبه 15 آبان ماه جاری با فرمان رئیس جمهور به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور علی‌رضا رزم حسینی وزیر صمت، محمد جواد فدایی استاندار کرمان، شهباز حسن‌پور نماینده محترم مردم سیرجان در خانه ملت، دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس، جمشید ملارحمان مدیرعامل شرکت معدنی گل گهر، مهندس عظیمیان مدیر عامل فولاد مبارکه و دیگر مقامات استانی در منطقه گل گهر سیرجان افتتاح شد.
 مدیر کارخانجات احیاء شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر:

ثبت سه رکورد متوالی تولید تنها در یک هفته/ تحقق «جهش تولید» توسط بزرگ‌ترین شرکت عرضه‌کننده آهن اسفنجی کشور

می متالز - مدیر کارخانجات احیاء شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر گفت: با وجود تحریم‌های ظالمانه و مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور، در هفته اول آبان ماه سال جاری، رکورد تولید روزانه واحد کوثر سه بار شکسته شد.
 مهندس محمد محیاپور تشریح کرد:

شرکت "توسعه آهن و فولاد گل‌گهر" در فهرست صنایع برتر استان کرمان قرار گرفت

می متالز - به دلیل افزایش تولید، تامین به‌موقع مواد اولیه مورد نیاز فولادسازان داخلی، تلاش برای تکمیل زنجیره، اشتغال‌زایی، افزایش فروش و… شرکت "توسعه آهن و فولاد گل‌گهر" در فهرست صنایع برتر استان کرمان قرار گرفت.
 

نبض بازار آهن اسفنجی کشور در دستان شرکت توسعه آهن و فولاد ‌گل‌گهر

می متالز - مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر گفت: تنظیم و نبض بازار آهن اسفنجی ایران در دست شرکت توسعه آهن و فولاد قرار دارد که در راستای حمایت از مصرف کنندگان و صنایع کوچک توانستیم بخشی عمده از بار کشور و بخشی از نوسانات و تغییرات نرخ محصولات فولادی داخل کشور را کنترل کنیم.
 

تقدیر از مدیرعامل شرکت جهان فولاد سیرجان در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به عنوان معین اقتصادی بخش بلورد

می متالز - جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و جهش تولید استان کرمان، صبح دیروز به ریاست دکتر فدایی استاندار کرمان و با حضور مسوولین استانی در محل سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد و در این جلسه از علی عباسلو مدیرعامل شرکت جهان فولاد سیرجان به واسطه اقدامات انجام شده در حوزه مسوولیت اجتماعی و اقتصاد مقاومتی تقدیر به شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما