خبر
مواد معدنی   اقتصاد   صنعت   سنگ های تزئینی  
دبیر انجمن سنگ ایران؛

خانه معدن باید مطالبه‌گر اجرای قوانین باشد

می متالز - دبیر انجمن سنگ ایران در آستانه برگزاری انتخابات اعضای هیات مدیره خانه معدن ایران به اجرا نشدن قانون معادن کشور اشاره کرد و در این باره گفت: خانه معدن ایران می‌تواند در جایگاه یک تشکل صنفی، مطالبه‌گر سفت و سخت قوانین از وزارت صنعت، معدن و تجارت باشد و فضای کار را برای بخش خصوصی گشایش دهد. او همچنین بر لزوم جوانگرایی در این تشکل تاکید کرد.

به گزارش می متالز، احمد شریفی دبیر انجمن سنگ ایران گفت: آقای مهندس بهرامن در سال‌های ریاستشان بر خانه معدن هیات امنای خانه معدن را تشکیل دادند. هیات امنا شامل افرادی می‌شود که دوره‌ای عضو هیات رئیسه تشکل بودند، اما در دوره‌ بعد انتخاب نمی‌شوند، این افراد به عضویت هیات امنا درمی‌آیند.

وی افزود: باور ما این است که اعضای هیات امنا اتاق فکر خانه معدن ایران هستند و نقطه نظرات آنها می‌تواند کارگشا و هدایتگر اعضا باشد. همچنین جایگزین شدن آنها با اعضای جدید در هیات مدیره سبب ارتقای خانه معدن می شود.

شریفی در ادامه از اجرا نشدن قانون معادن گفت و توضیح داد: اگر قوانین و آیین نامه‌ها به‌درستی اجرا شود و از نظرات و سلایق شخصی اعضای وزارتخانه تاثیر نپذیرد، بخش معدن و صنایع معدنی می‌تواند بیش از این توسعه پیدا کند. متاسفانه در 10 تا 15 سال گذشته وزارتخانه قانون معادن را اجرا نکرده است بنابراین موادی از قانون که حامی توسعه معدن و صنایع معدنی است مغفول مانده و به باور من اجرای این قوانین باید به وزارتخانه تکلیف شود و خانه معدن می‌تواند این کار را انجام دهد.

او اضافه کرد: جایگاه بخش خصوصی باید در معادن و صنایع معدنی کشور ارتقا یابد، البته آقای مهندس بهرامن در سال‌های گذشته زحمت زیادی را در خانه معدن صرف کردند و در سال‌های مدیریت ایشان روابط حسنه‌ای بین خانه معدن و وزارت صمت، مجلس و دیگر نهادهای دولتی برقرار بود و در کل مشی ایشان بر تعامل با نهادهای دولتی بود.

دبیر انجمن سنگ ایران در ادامه تصریح کرد: با این حال باور من این است که در برخی موقعیت‌ها باید سفت‌تر و سخت‌تر از آنچه پیش از این بوده در مقابل وزارتخانه ایستاد و این نهاد را مکلف به اجرای قانون معادن کرد؛ خانه معدن تشکلی است که می‌تواند این کار را به خوبی انجام دهد و با انجام این کار به حل مشکلات بخش خصوصی کمک کند. به عبارت دیگر خانه معدن می‌تواند مطالبه‌گر سفت و سخت خواسته‌های بخش خصوصی معدن کشور باشد.

شریفی همچنین از تصمیم خود مبنی بر نامزدی در انتخابات آتی اعضای مدیره خانه معدن خبر داد. این انتخابات هفته آینده برگزار می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 برای جلوگیری از قاچاق؛

معاونت علمی پایگاه صادراتی سنگهای قیمتی راه اندازی می کند

می متالز - رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار جواهرات و سنگهای قیمتی ایران گفت: پایگاه صادراتی در مرز ایران و افغانستان در راستای صادرات این سنگها به زودی راه اندازی می شود.
 محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران خبر داد:

گردهمایی بزرگ معدنکاران و فولادسازان در هفته اول دی ماه ۹۹

می متالز - رئیس خانه معدن ایران گفت: شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات و تجهیزات معدن، راهسـازی و صنایع وابسته پنجم تا هشتم دیماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
 با بسته شدن درهای خانه معدن به روی معدنکاران در آستانه انتخابات هیات رئیسه صورت گرفت

شائبه نقض قوانین در یک تشکل معدنی

می متالز - توقف عضویت در تشکل خانه معدن ایران در آستانه برگزاری انتخابات هیات رئیسه، به شائبه دخالت‌های غیرقانونی و غیراخلاقی در مهندسی انتخابات انجامیده است، این توقف در حالی ایجاد شده که پیش از این عضویت فعالان معدنی در این تشکل به‌آسانی و یک‌روزه صورت می‌گرفت.
 عضو هیات مدیره خانه معدن ایران بر کاهش میانگین سنی هیات مدیره تشکل تاکید کرد؛

ترکیبی از تجربه و نوگرایی

می متالز - عضو هیات مدیره خانه معدن ایران در تشریح تغییرات موردنیاز در ساختار این تشکل گفت: کاهش میانگین سنی اعضای هیات مدیره خانه معدن ایران در کنار بقای حضور پیشکسوتان در هیات امنای این تشکل الزامی است، به عبارتی دیگر ترکیب توانمندی جوانان و تجربه پیشکوتان در پیشروی اهداف خانه معدن و افزایش قدرت و تاثیرگذاری آن مثمرثمر است.
 رییس کمیته اکتشاف خانه معدن ایران:

ذات معدنکاری و صنایع معدنی کسب تجربه و فعالیت‌های عملیاتی‌ است

می متالز - رییس کمیته اکتشاف خانه معدن ایران معتقد است ورود علوم نوین و تحقیقات به روز به بخش معدن و صنایع معدنی امروزه به شدت مورد نیاز بوده و جای خالی آن احساس می‌شود. این درحالیست که ذات معدنکاری و صنایع معدنی کسب تجربه و فعالیت‌های عملیاتی است و تنها نمی‌توان به مباحث علمی و تئوری‌ها برای رسیدن به نتیجه مطلوب بسنده کرد.
 رییس خانه معدن ایران:

مجلس دولت را ملزم به تعیین تکلیف وزارت صمت کند/ اختیارات سرپرست پاسخگوی مطالبه‌گری جامعه نیست

می متالز - رییس خانه معدن ایران درباره شرایط فعلی وزارت صمت و عدم مشخص شدن وزیر برای این وزارتخانه استراتژیک گفت: از مجلس شورای اسلامی انتظار داریم تا از دولت بخواهد هرچه زودتر تکلیف وزارت صمت را در خصوص سکانداری این ابر وزارتخانه مشخص کرده تا بتواند به تعهدات خود در بخش تولید به شایستگی عمل کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما