خبر
مواد معدنی   سنگ های تزئینی  
نماینده مردم در مجلس خبر داد:

الیگودرز قطب تولید سنگ‌های ساختمانی و تزیینی/ احیاء ۲۱ معدن راکد

می متالز - نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی از تلاش برای رسیدن معادن شهرستان به جایگاه واقعی خبر داد.

به گزارش می متالز، محمد خدابخشی اظهار کرد: الیگودرز به جهت معادن خدادادی از دیرباز به‌عنوان قطب تولید انواع سنگ‌های ساختمانی و تزیینی نه تنها در کشور بلکه در خاورمیانه مورد توجه قرار داشته است، اما متأسفانه به دلیل عدم توجه به مشکلات این بخش مهم تولید با رکود مواجه شده است.

وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر از طریق وزارت صمت و با برگزاری جلسات و دیدارهای معدن داران الیگودرز با وزیر و دیگر مسئولان کشور پیگیری‌هایی برای رفع مشکلات این بخش از تولید انجام شده است که در تازه‌ترین پیگیری اتفاق خوشایندی رقم خورد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس خاطرنشان کرد: سال گذشته ۲۵ معدن راکد در استان بازگشایی شد که از این تعداد ۲۱ معدن در شهرستان واقع شده و جالب اینکه در دهه‌های اخیر مجموعاً ۳۵ معدن راکد در لرستان بازگشایی‌شده که این آمار نشان از تلاشم برای ارتقاء جایگاه معادن شهرستان است.

خدابخشی اضافه کرد: به هر ترتیب فعال کردن بیش از ۲۱ معدن راکد در الیگودرز در سال گذشته، احداث کارخانه دولتی تبدیل پودر کربنات کلسیم به کاغذ و برق‌رسانی به معادن شاقز، تحولی عظیم در حوزه فرآوری و اشتعال به وجود می‌آورد.

وی با بیان اینکه همچنین رفع مشکلات معادن شاقز در دستور کار قرار گرفت و نتایج خوبی نیز حاصل شد، افزود: با موافقت وزارت صنعت با برق‌رسانی به معادن شاقز الیگودرز و با احداث شبکه برق برای معادن آن تحولی بزرگ در فرآوری و اشتغال معادن این منطقه اتفاق می‌افتد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس بیان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته و موافقت وزارت صمت، سازمان گسترش و نوسازی صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، معادن شاقز که در حال حاضر با موتور برق فعالیت دارند، با اعتباری حدود پنج میلیارد تومان برق‌رسانی می‌شوند.

خدابخشی ادامه داد: در حال حاضر فعالیت معادن شاقز با موتور برق بوده که هزینه‌های سنگینی برای بهره‌برداران داشته است.

وی عنوان کرد: بر اساس اطلاعات دریافت شده از اداره صمت الیگودرز، در مجموع ۱۲ معدن در محدوده شاقز وجود دارد که نیازمند برق‌رسانی هستند.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس اظهار کرد: این معادن به‌طور عمده دارای سنگ لاشه کربنات کلسیم بوده و دو معدن ابتدای مسیر که توسعه یافته است هرکدام دارای هشت سینه کار فعال و ۱۰ معدن باقی‌مانده هرکدام دارای یک سینه کار فعال هستند و بدین ترتیب در مجموع ۲۶ سینه کار فعال در این منطقه وجود دارد.

خدابخشی تصریح کرد: با برق‌رسانی به معاون شاقز، شاهد تحولی بزرگ در حوزه تولید و فرآوری سنگ و ایجاد اشتغال خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: با برق‌رسانی به شاقز مشکل برق معادن شاقز شرقی، شاقر غربی، شاقز جنوبی، چهارچشمه شرقی، چهارچشمه غربی، چهارچشمه مرکزی، قلعه دختر یک، قلعه دختر دو، معدن قبله، بردکاو، قلعه بردی شرقی و معدن کهریزسرخ حل خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 خدابخشی خبر داد؛

جمع‌بندی طرح تامین کالاهای اساسی پایان یافت/فردا در صحن علنی مجلس ارائه می‌شود

می متالز - نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از جمع‌بندی نهایی طرح تامین کالاهای اساسی در جلسه فوق‌العاده امشب این کمیسیون خبر داد و گفت: فردا این طرح در صحن علنی مجلس بررسی می‌شود.
 

تلاش برای رسیدن معادن الیگودرز به جایگاه واقعی

می متالز - با توجه به اینکه شهرستان الیگودرزبعنوان قطب تولید انواع سنگ های ساختمانی و تزیینی مورد توجه قرار داشته است، اما متاسفانه بدلیل عدم توجه به مشکلات این بخش مهم تولید با رکود مواجه شده است . سال گذشته ۲۵ معدن راکد در استان لرستان بازگشایی شد که از این تعداد ۲۱ معدن در شهرستان الیگودرز واقع شده است و جالب اینکه در دهه های اخیر مجموعا ۳۵ معدن راکد در لرستان بازگشایی شده است که این آمار نشانه تلاش نماینده الیگودرز برای ارتقاء جایگاه معادن شهرستان می باشد.
 خدابخشی مطرح کرد؛

برگزاری جلسات مشترک با دولت برای ایجاد آمادگی تدوین برنامه هفتم توسعه/برنامه ششم آسیب‌شناسی می‌شود

می متالز - عضو کمیته برنامه‌ریزی، آمایش و آمار مجلس گفت: جلسات مشترک متعددی تاکنون با مسوولان مرکز پژوهش‌ها و سازمان برنامه و بودجه برای آسیب‌شناسی برنامه ششم و ایجاد آمادگی برای بررسی و تدوین برنامه هفتم توسعه برگزار شده و ادامه خواهد داشت.
 خدابخشی مطرح کرد:

ماموریت کمیته اصلاح ساختار بودجه برای تعیین میزان منابع ناشی از اجرای احکام

می متالز - عضو کمیته اصلاح ساختار بودجه مجلس گفت: مقرر شده تا میزان منابعی که براساس احکام پیشنهادی اصلاح ساختار بودجه ایجاد یا موجب صرفه‌جویی می‌شود، به تفکیک قید اعلام و گزارش تحلیلی درباره میزان فشار احتمالی ناشی از اجرای این احکام در جامعه مشخص شود.
 خدابخشی در تشریح نشست کمیسیون برنامه و بودجه؛

نحوه تامین منابع مالی طرح کالاهای اساسی بررسی شد/ پیشنهاد دولت برای کاهش جامعه هدف در طرح

می متالز - نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: نحوه تامین منابع مالی طرح تامین کالاهای اساسی در جلسه امروز با حضور معاون امور اقتصادی سازمان برنامه و بودجه و مسئولان مرکز پژوهش‌های مجلس بررسی شد.
 خدابخشی خبر داد:

ایرادات مصوبه تامین قیر رایگان هفته آینده بررسی می‌شود

می متالز - نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: ایرادات شورای نگهبان نسبت به مصوبه تامین قیر رایگان قابل رفع است، البته انتقاداتی نسبت به فسادزا بودن این موضوع در افکار عمومی وجود دارد که تلاش ما رساندن این انتقادات به حداقل و رفع این موضوع است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما