خبر
بورس و سهام   سرمایه گذاری  
سخنگوی شورای‌عالی بورس خبر داد:

سهم موسسان در شرکت‌های تامین سرمایه به ۶۰ درصد می‌رسد

می متالز - موسسان شرکت‌های تامین سرمایه که سهام عام تشکیل می‌دهند، فارغ از این که یک گروه یا چند گروه باشند، می‌توانند حداکثر۶۰ درصد یک شرکت تامین سرمایه را داشته باشند.

سهم موسسان در شرکت‌های تامین سرمایه به ۶۰ درصد می‌رسد

به گزارش می متالز، حسن قالیباف اصل در نشست روز سه‌شنبه (۲۲ مهرماه) شورای عالی بورس با بیان اینکه تا به حال ۲۷ شرکت آماده پذیرش در بورس شده‌اند، به آخرین وضع سهام عدالت و شرکت‌های سرمایه گذاری استانی اشاره کرد و افزود: در نشست روز سه‌شنبه وضع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و سهام عدالت بررسی و گزارشی در این باره به شورای عالی بورس ارائه شد.

وی ادامه داد: بر اساس آیین‌نامه ابلاغ شده در مرداد ماه، شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی موظف بودند سهامداران خود را شناسایی و اسامی آنها را در سامانه ثبت کنند.

سخنگوی شورای عالی بورس ادامه داد: دو ماه از ابلاغ آیین‌نامه سپری شده و اکنون شرکت‌های سرمایه‌گذاری باید به‌منظور انتخاب اعضای هیات مدیره سهامداران را برای حضور در مجمع دعوت کنند.

وی گفت: شرکت‌های سرمایه‌پذیر هم باید سود سهامدارانی که روش مستقیم و غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند مطابق دیگر سهامداران پرداخت کنند. به این ترتیب سود سهامدارانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند به حساب شخصی آنها واریز و سود افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند به حساب شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی واریز می شود.

قالیباف به ضرورت اصلاحات مصوبه سال ۹۱ شورای عالی بورس درباره شرکت‌های تامین سرمایه نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به مصوبه‌های شورا در سال ۹۱ تاسیس شرکت‌های سرمایه‌گذاری موسسان می توانستند حداکثر ۳۵ درصد یک شرکت تامین سرمایه را داشته باشند اما امروز با اصلاحاتی که در این مصوبه شد موسسان شرکت‌هایی که سهام عام تشکیل می‌دهند، فارغ از این که یک گروه یا چند گروه باشند، می‌توانند حداکثر۶۰ درصد یک شرکت تامین سرمایه را داشته باشند.

وی تصریح کرد که این شرکت‌ها مجاز هستند که ۴۰ درصد بقیه را پذیره نویسی عمومی کنند، همچنین اگر گروه یا گروه‌هایی عضو هیات مدیره و سهامدار یک شرکت تامین سرمایه باشند نمی‌توانند در دیگر شرکت‌های تامین سرمایه به عنوان عضو هیات مدیره حضور داشته باشند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

توقف عرضه سهام عدالت در بازار خرد

می متالز - مدیر عامل شرکت بورس تهران، از توقف عرضه سهام عدالت در بازار خرد خبر داد.
 رییس سازمان بورس:

رانت، نتیجه قیمت‌گذاری دستوری است/ اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم/ سرکوب قیمت فولاد، عامل تضییع حقوق سهامداران

می متالز - تصمیم اخیر در مورد فرآیند قیمت گذاری و تعیین سقف رقابت برای محصولات فولادی در بورس کالا، نتیجه ای جز توزیع رانت و تضییع حقوق پنجاه میلیون سهامداران نخواهد داشت.
 نقش سهام عدالت در روند ریزشی بازار سهام چقدر است؟

سیاست خام در تابلوی دو بورس

می متالز - یک ماهی از اخذ تصمیمات جدید متولیان بازار سرمایه مبنی بر انتقال معاملات سهام عدالت از تابلو عادی بورس به تابلویی دیگر می‌گذرد. سیاستی که طی مرور زمان خلأهای آن برای جامعه سهامداری آشکار شد.
 

کارنامه دولت تدبیر و امید در واگذاری‌ها

می متالز - دولت در هفت سال گذشته بیش‌تر توجه خود را به بهبود وضعیت نامساعد در واگذاری‌ها متمرکز کرد که در نهایت توانست بخشی از تلاش به کار گرفته شده را با عرضه صندوق‌های ETF به بورس، عرضه شستا در بازار سهام و آزادسازی سهام عدالت به ثمر برساند،‌در کنار آن نیز البته آمارها نشان دهنده سهم ۴۳ درصدی دولت تدبیر و امید در مجموع واگذاری‌ها است.
 

قیمت‌گذاری دستوری به فولاد رسید/ بهبود بازار یا توزیع رانت؟!

می متالز - اگرچه وزارت صمت خبر قیمت‌گذاری دستوری فولاد را تائید یا رد نکرده اما با توجه به واکنش امروز رئیس سازمان بورس به تاثیر این تصمیم بر بازار سهام، بنظر می رسد این خبر صحت دارد.
 رییس سازمان بورس:

رانت، نتیجه قیمت گذاری دستوری/ اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم/ سرکوب قیمت فولاد، عامل تضییع حقوق سهامداران

می متالز - تصمیم اخیر در مورد فرآیند قیمت گذاری و تعیین سقف رقابت برای محصولات فولادی در بورس کالا، نتیجه ای جز توزیع رانت و تضییع حقوق پنجاه میلیون سهامداران نخواهد داشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما