خبر
اقتصاد  

اونس جهانی طلا به کانال ۱۸۰۰ دلار بازگشت

می متالز - در حالی که نبود توافق بر سر یک بسته محرک مالی جدید در آمریکا سبب شده تا ارزش دلار تثبیت شود، قیمت طلا امروز شاهد افزایش اندکی بوده و هنوز نتوانسته از رقم مهم ۱۹۰۰ دلار فراتر برود.

به گزارش می متالز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۶ درصد رشد به ۱۸۹۶ دلار و ۳۵ سنت رسید. قیمت طلا در جلسه قبل ۱.۶ درصد کاهش یافته بود. قیمت فلز زرد در معاملات آینده امروز و برای تحویل در ماه دسامبر با ۰.۲۳ درصد رشد به ۱۸۹۹ دلار رسید.

ایلیا اسپیواک، تحلیلگر موسسه دیلی‌اف‌ایکس در این باره گفت: شاهد افزایش ارزش دلار هستیم و ظاهرا این مساله مانع اصلی رشد قابل توجه قیمت طلاست.» وی افزود، خوش‌بینی‌ها نسبت به بسته محرک مالی جدید دولت آمریکا در حال کمرنگ شدن است.

شاخص ارزش دلار پس از رسیدن به پایین ترین رقم سه هفته اخیر در روز سه‌شنبه، شاهد افزایش بوده است. در همین حال شاخص‌ها در بازارهای بورس آسیا شاهد افت بوده است.

پس از آنکه نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا بسته پیشنهادی ۱.۸ تریلیون دلاری کاخ سفید را رد کرد و گفت، این بسته کمتر از آن چیزی است که بحران کنونی و رکود عمیق اقتصادی اقتضا می‌کند، امیدها به تصویب یک بسته محرک مالی جدید مقابله با کرونا در آمریکا کمرنگ تر شده است.

میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنا هم دیروز گفت، سنا که اکثریت آن در اختیار جمهوری خواهان است، هفته آینده به یک بسته هدفمند ۵۰۰ میلیارد دلاری رای خواهد داد. این در حالی است که دموکرات‌ها به دنبال یک بسته چند تریلیون دلاری هستند.

عامل دیگری که سبب کاهش جذابیت سرمایه‌گذاری در بازار طلا شده، پیش‌بینی صندوق بین المللی پول است که گفته به دلیل ترمیم سریعتر از انتظار کشورهای ثروتمند و چین، وخامت حال اقتصاد جهانی تا حدودی کم شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش قیمت جهانی فلز زرد

می متالز - قیمت هر اونس طلا امروز (دوشنبه 28 مهرماه) به دنبال تقویت ارزش دلار با ۰.۱۹ درصد افزایش به ۱۹۰۲ دلار و ۹۷ سنت رسید.
 صندوق بین المللی پول پیش‌بینی کرد؛

جهان درگیر بدترین بحران اقتصادی از دهه ۱۹۳۰

می متالز - صندوق بین‌المللی پول در آخرین گزارش خود از دورنمای اقتصاد جهان، اعلام کرد علیرغم بازگشایی اقتصادها، پیش بینی می‌شود اقتصاد جهان ۴.۴ درصد در سال جاری میلادی کوچک شود که اگرچه این پیش‌بینی ۰.۸ درصد خوشبینانه تر از پیش‌بینی قبلی این صندوق است، ولی بدترین بحران اقتصادی از زمان بحران بزرگ دهه ۱۹۳۰ را نشان می‌دهد.
 

ریزش بورسها در اروپا و آمریکا

می متالز - بیشتر شاخص های مهم بورسی غربی قرمزپوش شدند.
 

قیمت جهانی فلز زرد کاهش یافت

می متالز - در حالی که ارزش دلار تا حدودی ترمیم شده و سرمایه‌گذاران همچنان امیدوار به نهایی‌شدن بسته محرک مالی جدید دولت آمریکا هستند، قیمت طلا امروز شاهد کاهش بود.
 

قیمت جهانی طلا کاهشی شد

می متالز - در حالی که ارزش دلار اندکی تقویت شده و مذاکرات بر سر بسته محرک مالی جدید دولت آمریکا با اختلاف روبه‌رو شده است، قیمت طلا روز دوشنبه شاهد کاهش بود.
 در بازار آزاد

قیمت تمام سکه بهار آزادی مرز ۱۶ میلیون تومان را پشت سر گذاشت

می متالز - قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز (یکشنبه، ۲۰ مهرماه) در بازار آزاد تهران به ۱۶ میلیون و 150 هزار تومان رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما