خبر
سنگ های تزئینی   مصالح ساختمانی  

سالانه ۵ میلیون تن مصالح ساختمانی در چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود

می متالز - معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به ظرفیت های تولیدی این استان در بخش مصالح ساختمانی گفت: سالانه در حدود پنج میلیون تن مصالح ساختمانی شامل سیمان، گچ، سنگ لاشه و سنگ تزیینی در این استان تولید می‌شود.

به گزارش می متالز، مهرداد قاسمی روز چهارشنبه افزود: تولیدات استان در خصوص سنگ تزیینی از نوع مرمریت ۹۹ هزار و ۵۱۱ تن، سنگ لاشه ۲ میلیون و ۹۹۹ هزار و ۲۵۷ تن، سنگ گچ ۴۲ هزار و ۵۳۰ تن و مواد اولیه سیمان به میزان یک میلیون و ۸۵۶ هزار و ۳۵۰ تن است.

وی ادامه داد: این تولیدات از ۹۴ معدن فعال در استان استخراج می‌شود و به جز سنگ مرمریت تمامی آن در استان فرآوری می‌شود.

 قاسمی تصریح کرد: به سبب محدود بودن کارگاه‌های سنگ‌بری در استان ۷۰ درصد سنگ‌های مرمریت استخراجی به استان‌های اصفهان و مرکزی ارسال می‌شود.

به گفته معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری، هیچ یک از تولیدات استان در حوزه مصالح ساختمانی به خارج از کشور صادر نمی‌شود و تنها محصول صادراتی استان سنگ مرمریت است که به سبب متوقف بودن صادرات سنگ، به مدت یک سال است که صادر نمی‌شود.

قاسمی با بیان اینکه تولید مصالح ساختمانی در استان برای ۸۰۰ نفر اشتغالزایی کرده است، خاطرنشان کرد: بیشترین معادن فعال استان در حوزه مصالح ساختمانی است.

  ۱۰۳ معدن فعال در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که موادی نظیر خاک نسوز، سنگ گچ، سنگ آهنک، سنگ لاشه، سیلیس و سنگ‌های تزیینی از این معادن استخراج می‌شود.

در نیمه نخست امسال ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن ماده معدنی در استان استخراج شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از پنج درصد رشد برخوردار شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

صادرات سیمان شهرکرد به کشورهای حوزه خلیج فارس

می متالز - معاون امورمعادن و صنایع معدنی استان گفت: در شش ماهه نخست امسال ۷۰۰ هزار تن محصول کلینکر سیمان برای کشورهای کویت، عمان، امارات و قطر ثبت سفارش شده که تاکنون ۳۰۰ هزار تُن آن صادر شده است.
 

افزایش پنج برابری سرعت ساخت‌وساز

می متالز - همگام با به کارگیری مصالح ساختمانی مدرن در صنعت ساختمان، در بسیاری موارد ملات‌های ساده جای خود را به چسب‌های شیمیایی با ترکیبات جدید داده‌اند. این چسب‌ها به عنوان جایگزین ملات‌های سنتی برای تثبیت انواع کاشی، سرامیک، موزاییک، سنگ، پلی استایرن، سفال و.... مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 

ورشکستگی 40 درصد معادن مصالح ساختمانی/ کسی که به خانه نساختن افتخار می‌کند پاسخ بخش خصوصی را می‌دهد؟

می متالز - عضو مجمع تولیدکنندگان شن، ماسه و مصالح ساختمانی ایران گفت: رکود شکل گرفته به سبب توقف تولید انبوه مسکن منجر به آسیب‌ گسترده در صنایع تامین کننده مصالح ساختمانی به وجود آورده است و بسیاری از این واحدها به سبب رکود سنگین، ورشکست شده‌‌اند.
 

گرانی‌های سیمان را به ما اطلاع دهید

می متالز - باشگاه خبرنگاران جوان در پی افزایش قیمت بدون ترمز سیمان، قصد دارد که با پیگیری‌های مداوم از طریق مسئولان نرخ متعادل را به بازار بازگرداند.
 رییس کمیسیون عمران مجلس:

اختلاف ۲۰۰ درصدی قیمت فولاد و سیمان از کارخانه تا بازار

می متالز - رییس کمیسیون عمران مجلس نسبت به اختلاف ۲۰۰ درصدی قیمت فولاد و سیمان از کارخانه تا بازار واکنش نشان داد.
 رضایی کوچی مطرح کرد:

اختلاف ۲۰۰درصدی قیمت مصالح ساختمانی از کارخانه تا بازار

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس آمارها در یک سال اخیر قیمت تمام شده محصولاتی مانند فولاد و سیمان حدود ۲۰ درصد افزایش یافته، اما عملا شاهدیم که قیمت فروش این محصولات در بازار حدود ۲۲۰ درصد افزایش یافته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما