خبر
پالایشگاه  
ساعدی مطرح کرد:

عوامل اصلی کندی در پیشرفت پالایشگاه‌ها؛ کمبود اعتبار، عدم اراده مدیریتی و تحریم‌ها

می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگرچه اقدامات خوبی برای عبور از خام‌فروشی انجام شده اما کمبود اعتبار، عدم اراده مدیریتی و تحریم‌ها را باید از عوامل اصلی کندی در پیشرفت پالایشگاه‌ها دانست.

قاسم ساعدی

به گزارش می متالز، قاسم ساعدی با اشاره به عدم بهره‎برداری از طرح‌های پالایشی، گفت: در صورت توسعه پالایشگاه‌ها خام فروشی به حداقل رسیده و فرآورده‌ها و مشتقات نفتی بر حسب نیاز داخل و خارج تولید و صادر می‌شوند لذا پالایشگاه‌سازی از سیاست‌های بسیار مهم برای عبور از خام فروشی است.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه اقدامات خوبی برای عبور از خام‌فروشی انجام شده اما کمبود اعتبار و عدم اراده مدیریتی را باید از عوامل اصلی کندی در پیشرفت پالایشگاه‌ها دانست.

وی بیان کرد: باوجود آنکه کرونا در چند ماه اخیر هر نوع تولید و سرمایه‌گذاری را در کشور دچار مشکل کرده و این مسئله بر پالایشگاه‌سازی نیز تاثیر گذاشته است اما آنچه که مسیر توسعه پالایشگاه‌ها را تسریع می‌کند اعتقاد و اراده مسئولان است.

ساعدی با بیان اینکه پالایشگاه‌ها با مشکل تامین خوراک مواجه نیستند، ادامه داد: باید تحریم‌ها را یکی دیگر از عوامل به نتیجه نرسیدن طرح‌های پالایشگاهی همچون پالایشگاه هرمز، خوزستان، پارس شیراز، آناهیتا کرمان، شهریار تبریز و کاسپین دانست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت پالایشگاه‌سازی برای جلوگیری از صدور نفت خام، گفت: با توجه به فعال شدن تحریم های دشمنان و جنگ اقتصادی علیه کشور، ساخت پالایشگاه ابزار دفاعی بسیار خوبی برای مبارزه با تحریم است به همین دلیل سال گذشته "قانون حمایت از توسعه صنایع پایین‌دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی" تصویب شد اما متاسفانه هنوز عملیات اجرایی این قانون آغاز نشده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 شریعتی در تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مطرح کرد

سوال نمایندگان از وزیر نیرو بررسی شد/مهلت سه هفته‌ای به اردکانیان برای تعیین‌تکلیف موضوعات

می متالز - سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: نمایندگان مردم آبادان، ملایر و فریمان در مجلس، وزیر نیرو را درخصوص عدم تکمیل سدها و سهم برق هسته‌ای در سبد متنوع تولید برق کشور، مورد سوال قرار داده و برای رسیدگی به موضوعات به اردکانیان مهلت دادند.
 یادداشت؛

انتخاب ترامپ یا بایدن چه تاثیری بر بورس ایران دارد؟

می متالز - یک تحلیلگر بازار سرمایه معتقد است که در صورت انتخاب ترامپ، بازار انتظار رشد قیمت کامودیتی ها را خواهد داشت که برای صنایع کامودیتی‌محور خوب است.
 

کتشاف منابع نفتی جدید، یک امتیاز پیش برنده برای افزایش ذخایر ارزی کشور

می متالز - نگاهی به برنامه‌های بالا دستی توسعه کشور حکایت از آن دارد که شناسایی و اکتشاف میادین جدید نفتی، یکی از بندهای اساسی این برنامه‌هاست، موضوعی که به دلیل مشکلات پیش آمده در فروش و صادرات نفت تا حدودی کمرنگ شده است.
 سنگدوینی تاکید کرد:

تجمیع وظایف حوزه گاز با تصویب اساسنامه شرکت ملی گاز

می متالز - رئیس کمیته گاز و پتروشیمی کمیسیون انرژی مجلس گفت: با تصویب طرح تشکیل اساسنامه شرکت ملی گاز تداخل مسئولیتی شرکت‌های مختلف وزارت نفت برطرف خواهد شد.
 علیزاده:

پتروپالایشگاه‌ها و صنایع تبدیلی در بورس به‌عنوان شرکت‌های جدید تعریف شوند

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید پتروپالایشگاه‌ها و صنایع تبدیلی در بورس به‌عنوان شرکت‌های جدید تعریف شوند، گفت: هدایت نقدینگی‌های سرگردان در بازار به سمت بورس مسیری مهم برای افزایش تولید در کشور است.
 

آمادگی پالایشگاه گاز سرخون و قشم برای تامین گاز روزهای سرد

می متالز - مدیرعامل شرکت پالایش گاز سرخون و قشم از آمادگی همه‌جانبه این شرکت برای تولید پایدار و حداکثری گاز در روزهای سرد سال‌جاری خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما