خبر
سیمان و بتن   گمرک  
سیمای تولیدی اصفهان آنسوی مرزها

رشد پنج برابری صادرات سیمان از استان به خارج از کشور

می متالز - مدیرکل گمرکات استان اصفهان: ارزش صادرات سیمان به خارج از کشور در نیمه نخست امسال سه برابر افزایش یافته است.

به گزارش می متالز، رسول کوهستانی پزوه  گفت: در نیمه نخست امسال ۲۶۸ هزار و ۴۲۴ تن انواع سیمان به ارزش ۶ میلیون و ۲۶۰ هزار دلار از استان اصفهان به خارج از کشور صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل وزن آن پنج و ارزش این محموله صادراتی سه برابر رشد داشته است.
رسول کوهستانی پزوه، ۱۰ کشور دنیا را بازار هدف انواع سیمان استان اصفهان دانست و افزود: عراق با ۱۴۴ هزار تن و سهم ۴۳ درصد، بنگلادش با ۵۶ هزار تن و سهم ۲۱ درصد، کویت با ۴۲ هزار تن و سهم ۱۶ درصد وچین با ۴۰ هزار تن و سهم ۱۵ درصد عمده مشتریان سیمان تولیدی استان اصفهان بودند.
وی گفت: نیمه نخست امسال دو میلیون و ۵۲۳ هزار تن کالا از استان اصفهان صادر شده که انواع سیمان از نظر وزنی ۱۰ درصد از صادرات این استان را به خود اختصاص داده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

صادرات سیمان شهرکرد به کشورهای حوزه خلیج فارس

می متالز - معاون امورمعادن و صنایع معدنی استان گفت: در شش ماهه نخست امسال ۷۰۰ هزار تن محصول کلینکر سیمان برای کشورهای کویت، عمان، امارات و قطر ثبت سفارش شده که تاکنون ۳۰۰ هزار تُن آن صادر شده است.
 

۹۰ درصد واگن‌های صادراتی به ترکمنستان، سیمان است

می متالز - عضو اتاق بازرگانی اظهار داشت: اکنون بالای ۹۰ درصد واگن‌های صادراتی برای سیمان است و بقیه کالاها مانند مواد شیمیایی و مواد آرایشی بهداشتی بدون واگن در مرز مانده‌اند. این موضوع تا جایی ادامه پیدا‌ کرده که قسمت موتور و تاسیسات یخچالی واگن یخچالدار را برمی‌دارند تا بارسیمان بیشتری جای بگیرد.
 

برنامه ورود سیمان به بورس کالا

می متالز - انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان از در دستور کار قرار گرفتن ورود سیمان به بورس کالا توسط هیات مدیره این انجمن خبر داد.
 

۳۰۰ هزار تن محصول سیمان از چهار محال و بختیاری صادر شد

می متالز - مدیرعامل مجتمع سیمان شهرکرد چهارمحال و بختیاری، از صادرات ۳۰۰ هزار تن محصول سیمان این استان به کشورهای امارات و کویت در نیمه نخست امسال خبر داد.
 در پی گران شدن پاکت سیمان؛

غول صادرات سیمان به افغانستان خواستار افزایش قیمت برای بازار های ایران است

می متالز - در چند روز گذشته کمبود سیمان در بازار های منطقه سیستان موجب نارضایتی بسیاری از شهروندان شده است.
 دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان:

کاهش ۲۴ درصدی صادرات سیمان در ۵ ماه اول امسال/ عراقی‌ها سیمان کمتری وارد می‌کنند

می متالز - عبدالرضا شیخان با بیان اینکه در ۵ ماهه ابتدای سال جاری میزان صادرات سیمان با ۲۴ درصد کاهش همراه بوده، گفت: هزینه تولید کلینکر برای بسیاری از کشورهای منطقه بالاست و ترجیح می‌دهند این محصول را وارد کنند و خود اقدام به تولید سیمان کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما