خبر
گاز  

عراق قرارداد با ترکیه برای توسعه یک میدان گازی را لغو کرد

می متالز - وزیر نفت عراق از لغو قرارداد با یک شرکت ترکیه ای که برای توسعه میدان گازی “المنصوریه” واقع در نزدیکی مرز ایران منعقد شده بود، خبر داد.

به گزارش می متالز، خبرگزاری عراق به نقل از “احسان عبد الجبار” اعلام کرد: قرارداد با یک شرکت ترکیه‌ای که مسئولیت یک کنسرسیوم برای توسعه میدان گازی المنصوریه در نزدیکی مرز ایران را برعهده داشت، لغو شده است.

وی افزود: در این قرارداد سه شرکت “تی. بی. آی. او” ترکیه، “کو رپوریشن گاز” کره جنوبی و کویت انرژی حضور داشتند.

وزیر نفت عراق اظهار داشت که این وزارتخانه از تعدادی از شرکت‌های بین‌المللی برای توسعه میدان گازی المنصوریه در استان دیالی دعوت کرده و از بین آن‌ها بهترین پیشنهاد را انتخاب خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه وزارت نفت عراق شریک جدیدی را انتخاب خواهد کرد که بهترین راه حل‌های فنی را برای بهره برداری و توسعه این میدان گازی با بهترین بازده اقتصادی ارائه دهد، میزان ذخیره این میدان را ۴. ۵ تریلیون متر مکعب برآورد کرد.

عراق اعلام کرده که با هدف تامین نیاز گازی نیروگاه های برق خود، میدان عظیم گازی المنصوریه در استان دیاله در شرق این کشور در مرز ایران را توسعه می‌دهد.

قرارداد وزارت نفت عراق با کنسرسیوم یاد شده مهر سال گذشته منعقد شده بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 احمدی مطرح کرد:

جلوگیری از خام فروشی نفت از حرف تا عمل

می متالز - نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس معتقد است جلوگیری از خام‌فروشی نفت صرفا در حد یک شعار باقی مانده است و عزمی جدی برای تحقق این مهم وجود ندارد.
 

اکتشاف یک میلیارد مترمکعب ذخایر گازی در استان «الانبار» عراق

می متالز - استانداری الانبار عراق از اکتشاف یک میلیارد مترمکعب ذخایر گازی در استان الانبار و ترغیب شرکت‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری در این بخش خبر داد.
 

تامین ۱۴۱ دستگاه کمک تنفسی بیماران کرونایی توسط وزارت نفت

می متالز - مدیر نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفت‎خیز گفت: امروز ۱۴۱ دستگاه ونتیلاتور (دستگاه کمک تنفسی ویژه بیماران کرونایی) با اعتبار ۲۲ میلیارد تومان توسط وزارت نفت به بیمارستان‌های مناطق نفتخیز اهدا شد.
 وزیر نفت:

کرونا یک روز هم تولید نفت وگاز کشور را متوقف نکرد

می متالز - وزیر نفت با تاکید براینکه در شرایط کرونا تولید نفت و گاز کشور حتی یک روز هم متوقف نشد؛ گفت: اگر نفت و گاز تولید نشود، برق و آب نیز تولید نخواهد شد.
 

چرا کپسول گاز کمیاب شد؟

می متالز - در حالی که بر اساس آمار به ازای هر خانواری که به شبکه گاز سراسری متصل نیست هر ۲.۵ روز یکبار یک کپسول ۱۱ کیلویی گاز توزیع شده و این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال ۲.۵ درصد افزایش داشته، اما همچنان در بخش‌هایی از کشور، مشکل کمبود این کپسول‌ها به دلیل مصرف به عنوان سوخت خودرو و یا قاچاق سوخت پابرجاست.
 

شکل‌دهی اکتشاف و تولیدهای ایرانی؛ عبث یا عاقلانه؟

می متالز - اتخاذ سیاست شکل‌گیری شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی از سوی وزارت نفت چه دستاوردی داشته است؟ این شرکت‌ها که قرار بود در کنار شرکت‌های بین‌المللی فضای انتقال فناوری به صنعت نفت کشور را مساعد کنند، در شرایط تحریمی موجود در عمل چه کارکردی دارند؟ تلاش برای هدایت فعالیت شرکت‌ها در قالب ای‌اندپی با درک همه واقعیت‌های سیاسی و اقتصادی ایران، کار عبثی بود یا عقل حکم می‌کرد صنعت نفت ایران با بیش از یک قرن سابقه، در این زمینه حرکتی را آغاز کند؟ پاسخ شما به این پرسش‌ها چیست؟
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما