خبر
مس  

شماره 83 نشریه «عصر مس» از تنور چاپ درآمد

می متالز - شماره جدید «عصرمس» با سردبیری «علی موذنی» منتشر شد. همراه با انتشار این شماره، ششمین شماره نشریه «مس‌آباد» با سردبیری «لیلا ملت‌دوست» منتشر شد.

به گزارش می  متالز به نقل از مس پرس، مجله «عصر مس» با عنوانِ «رسانه مکتوبِ صنعت مس ایران»، شماره چهاردهم دوره تازه و شماره 83  پی‌درپیِ این نشریه به‌شمار می‌رود و به تاریخِ مرداد و شهریور  1399 مشتمل بر بخش‌های نظرگاه، بازتاب، پرتوهای تلاش، یادگار ماندگار، رویدادها، کارنامه و خواندنی‌ها منتشر شده است.

شماره جدید نشریه عصر مس با سرسخنی از حیدر ضیغمی مشاور مدیرعامل شرکت مس و با عنوان «صنعت مس در شش ماهه نخست خوش درخشید» آغاز شده است. در بخش نظرگاه این شماره گزارشی درخصوص امضای یک تفاهم‌نامه سبز با عنوان «از قطع وابستگی به خارج تا اشتغال‌زایی 260 نفری با احداث کارخانجات کود شیمیایی» آمده است. یاد داشت دکتر خداداد غریب پور با عنوان «حال خوب صنعت مس ایران»، یادداشت دکتر اردشیر سعدمحمدی با عنوان « ایجاد امنیت بیمه‌ای برای سهامداران مس» و یادداشت مهندس بهروز رحمتی معاوت توسعه و اکتشافات شرکت مس با عنوان «بلندنظری در توسعه» دیگر صفحات نشریه عصر مس را تشکیل می‌دهد. سخنان بهرام شکوری رییس کمیسیون معادن  صنایع معدنی اتاق ایران، حیدر بهاروند سرپرست فدراسیون فوتبال ایران، حیدر ضیغمی در خصوص انتخاب شرکت مس به عنوان مودی مالیاتی نمونه استان کرمان و مهندس سعد عبدی مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس آورده شده است.

بخش پرتوهای تلاش به اخباری در خصوص «چهش 61،5 درصدی فروش در پایان نیم سال 99، انتشار مس آباد و تحسین فرهاد حسن زاده نویسنده برجسته کودک و نوجوان از مس آباد و انتخاب روابط عمومی شرکت مس به عنوان روابط عمومی برتر در جشنواره تبلیغات و تشریفات مزین شده است.

بخش یادگار ماندگار شماره 83 نشریه عصر مس پرونده‌ای درباره قهرمانی تیم فوتبال مس رفسنجان و راهیابی این تیم به مسابقات لیگ برتر و قهرمانی تیم فوتسال بانوان کشور و اهدای جام قهرمانی تیم فوتبال مس رفسنجان به کارگران مجتمع مس سرچشمه برای اولین بار است.

تلاش‌های صورت گرفته در واحدها و مدیران بخش‌های مختلف صنعت مس که منجر به تجلیل و تقدیر از آن‌ها شده است،‌ منتشر خواهد شد.

مهمترین رویدادهای صنعت مس در مردادماه و شهریورماه در بخش رویدادهای این نشریه آمده است که از این میان می توان به بازدید رییس هیات عامل ایمیدرو و مدیرعامل شرکت مس از مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران، بازدید مدیرعامل شرکت مس از طرح‌های توسعه‌ای مس سونگون و شهربابک، بازدید مشاور مدیرعامل شرکت مس  از کارگاه آماده‌سازی نمونه و انبار مغزه اکتشافات، امضای نفاهم‌ نامه تامین کودهای فسفاته، برگزاری رویداد ایران متافوند، دیدار دکتر سعدمحمدی با بازنشستگان صنعت مس، امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین بنیاد شهید و شرکت مس، اشاره کرد.

در بخش کارنامه گزارشی درباره عملکرد شش ماهه شرکت مس در حوزه تولید و فروش، عملکرد شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، نگاهی بر اقدامات مهم حوزه طرح جامع برق و طرح جامع آب و انتقال آب خلیج فارس آورده شده است. در بخش خواندنی‌ها گزارشی اختصاصی در خصوص جهش قیمت مس، مطلبی با عنوان سلاطین مس منتشر شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سود خالص ۱۰ هزار میلیارد تومانی شرکت ملی مس ایران در ۶ ماه

می متالز - مدیر عامل شرکت مس ایران گفت درآمد این شرکت از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه به رقم ۱۶ هزار و ۱۹۲میلیارد تومان رسید که از این میزان ۱۰ هزار میلیارد تومان آن سود خالص است.
 مدیرعامل شرکت نوآوران مس خبر داد:

تعمیر اساسی موتور 16 سیلندر کامینز برای اولین بار در شمال‌غرب کشور

می متالز - دکتر غلامرضا هاشمی مدیرعامل شرکت نوآوران مس گفت: این شرکت در نیمه نخست سال 1399 با استعانت از خداوند متعال، حمایت و همراهی دکتر سعدمحمدی مدیر عامل محترم شرکت مس و مدیریت ارشد شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه و با اتکا به دانش فنی و تجربیات تلاشگران این مجموعه، توانسته است گام‌های موثری در جهت پیشبرد برنامه‌های تولید و تحقق بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر دستیابی به جهش تولید بردارد.
 مدیرعامل شرکت مس خبر داد:

سود خالص 10 هزار میلیارد تومانی فملی طی شش ماه/ رشد ٧٨ درصدی سود فملی نسبت به دوره مشابه سال گذشته/ سوددهی شش ماهه نخست امسال بالاتر از سوددهی کل سال 97 و 98

می متالز - دکتر اردشیر سعدمحمدی گفت: درآمد عملیاتی شرکت ملی صنایع مس ایران از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه به رقم 16 هزار و 192 میلیارد تومان رسید که از این میزان 10 هزار میلیارد تومان آن سود خالص محسوب می‌شود.
 [گزارش تصویری]

همایش فولاد در کیش

می متالز - مراسم همایش فولاد کیش با حضور معاون وزیر صمت، رئیس هیئت عامل ایمیدرو، مدیران و کارشناسان صنایع فولاد کشور در جزیره کیش آغاز شد.
 مدیرعامل صنایع ملی مس ایران:

عملیات اجرایی ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه صنعت مس در کرمان آغاز می‌شود

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: عملیات اجرایی بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه جدید صنعت مس ظرف یک ماه آینده در استان کرمان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز می‌شود.
 مدیر مجتمع سونگون خبر داد:

پایش و نمونه‌برداری از رودخانه‌های مسیر سی‌و‌سه کیلومتری سونگون تا رودخانه مرزی ارس برای اولین‌بار

می متالز - مهندس علی بیات ماکو مدیر مجتمع مس سونگون به انجام پایش و نمونه‌برداری از رودخانه‌های مسیر سی‌وسه کیلومتری سونگون تا رودخانه مرزی ارس برای اولین‌بار اشاره کرد و اظهار داشت:‌ این اقدام به‌صورت انجام برنامه پیاده‌روی در دل جنگل‌های ارسباران جهت مستند‌سازی سیستماتیک دیتابیس موجود و تکمیل اطلاعات حوزه آب با هدف کاربرد در برنامه‌های آتی حفاظت رودخانه‌ها و آبراهه منطقه انجام شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما