خبر
آهن و فولاد   فن آوری های نوین  
معاون فناوری شرکت فولاد مبارکه:

هوشمندسازی 8 درصد سودآوری فولاد مبارکه را بالا می برد

می متالز - مهدی تقوی گفت: برآورد ما این است که در سال 1404 فولاد مبارکه اصفهان هوشمند بین 6 تا 8 درصد به سودآوریش افزوده می شود.

به گزارش می متالز، معاون فناوری شرکت فولاد مبارکه با اشاره به اینکه زندگی صنعتی در دنیای آینده متعلق به کروه های پیشرو در صنعت دیجیتال است، گفت: در یک فرایند مطالعاتی که در شرکت فولاد مبارکه انجام داده ایم پیش نیازهای هوشمندسازی در صنعت فولاد را تعیین کرده ایم که بر مبنای آن یکسری پروژه ها و فعالیت ها تعریف شده است.

مهدی تقوی با بیان اینکه مرکز تحول دیجیتال یکی از برنامه های شرکت فولاد مبارکه برای دیجیتالی کردن صنعت فولاد بود، افزود: با هماهنگی معاونت طرح و برنامه ای وزارت صنعت، معدن و تجارت فولاد مبارکه به عنوان هاب دیجیتای شدن صنعت فولاد فعالیت خود را آغاز کرد و در گام نخست مرکز تحول دیجیتال صنعت فولاد در دانشگاه تهران کلنگ زنی شد و در بهمن 99 افتتاح خواهد شد.

او با بیان اینکه به شرکت ایریسا به عنوان زیر مجموعه فولاد مبارکه ماموریت داده شده که تحول دیجیتال در صنعت فولاد را مدیریت کند، اظهار کرد: کمیته ای تحول دیجیتال در دو شرکت ایریسا و فولاد مبارکه شکل گرفت و ره نگاشتی برای حرکت به سمت هوشمندسازی فولاد مبارکه تهیه شده است تا بر مبنای آن در سال 1404 فولاد مبارکه هوشمند با بستر انقلاب صنعتی 4 داشته باشیم.

معاون فناوری شرکت فولاد مبارکه با تاکید بر اینکه برنامه ریزی کرده ایم تا در سال 1404 عضو کلوپ فانوس دریایی جهان شویم، گفت: در حال حاضر مککنزی 11 شاخص را برای پیوستن به این باشگاه تعریف کرده است و ما در مسیر پیوستن به این باشگاه حرکت می کنیم.

او با اشاره به اینکه در شرایط کنونی سطح هوشمندسازی را صفر تایین کرده ایم، گفت: سال جاری پلتفر تحول دیجیتال صنعت فولاد را راه اندازی خواهیم کرد و سال 1400 به سطح یک هوشمند سازی می رسیم.

تقوی با تاکید بر اینکه 4 محور برای تحقق دیجیتالی کردن صنعت فولاد وجود دارد، اظهار کرد: در این مسیر تاکنون 80 پروژه تعریف شده است. به طور دقیق می توان گفت المان های زیادی برای تحقق هوشمندسازی وجود دارد و امروز حجم دیتا، فرایندها و لجستیک های شرکت فولاد مبارکه بسیار بزرگ است، از این رو نمی توان گفت نقطعه پایان هوشمندسازی کجاست  و هموار فرایندها تغییر می کند.

معاون فناوری شرکت فولاد مبارکه با تاکید بر اینکه طبق برنامه های هوشمندسازی که توسط شرکت های دیگر در دنیا اجرا شده است تحقق آن دستاوردهای اقتصادی خوبی خواهد داشت، تصریح کرد: برآورد ما این است که وقتی فولاد مبارکه اصفهان هوشمند شود بین 6 تا 8 درصد به سودآوری شرکت افزوده می شود.

در حال حاضر شرکت فولاد مبارکه ایران بزرگترین فولادساز ایران و خاورمیانه است که بخشی از محصولات آن در داخل کشور در بخش های مختلف صنعتی همچون خودرو، لوازم خانگی و ... بکار گرفته می شود و بخش دیگری از آن صادرات می شود و از آنجایی که این شرکت در حال پوست اندازی و حرکت به سمت تولید محصولات و تجهیزات خاص است به سمت ارتقای فناوری های نو حرکت کرده تا در آینده نه تنها بتواند صددرصد تکنولوژی را برای صنعت فولاد ایران بومی کند بتواند به اجرای پروژه های بین المللی نیز ورود کند و به نوعی به یکی از سازنده های تجهیزات مرتبط با مجتمع های فولادی تبدیل شود، بنابراین در شرایط کنونی به دنبال ایجاد هم افزایی از طریق مشارکت با شرکت های استارت آپی است تا در آینده صنعت فولاد دیجیتالی را در کشور محقق کند.

کد خبر: 136811
تاریخ: 1399/07/23 - 18:13
منبع: خبرگزاری موج

فولاد مبارکه  مهدی تقوی  صنعت دیجیتال 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیر نظارت بر بازار بورس کالا:

ورق سرد فولاد در خارج از بورس عرضه می شود!

می متالز - مدیر نظارت بر بازار بورس کالا گفت: در حال حاضر شرکت فولاد مبارکه ورق سرد خود را در بورس عرضه می کند ولی سایر تولیدکنندگان ورق سرد خود را با قیمت های بسیار بالا و در خارج از بورس می فروشند.
 

ارائه ۲ پیشنهاد از سوی فولادسازان برای بازگشت آرامش به بازار

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو در محل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با مدیران عامل شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خوزستان و فولاداکسین جلسه ای به منظور تصمیم‌گیری در خصوص مشکلات به وجود آمده محصولات فولادی از جمله ورق و اسلب در بورس کالای ایران برگزار کرد.
 

برنامه‌ریزی برای حضور در بازارهای رقابتی آینده

می متالز - صادرات در صنعت فولاد ایران یک موضوع حیاتی و اساسی است که اهمیت آن بر همگان مبرهن است.
 

مدعیان فساد در فولاد مبارکه شواهد خود را به مراجع قضایی ارائه دهند/صورت‌های مالی «فولاد» شفاف است

می متالز - مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه تاکید کرد: همه‌ صورت‌های مالی فولاد مبارکه به‌دلیل اینکه در بورس کالا حضور دارد شفاف است و کل اطلاعات مالی آن در کدال بورس افشا می‌شود، اگر هر ادعایی درباره فساد در این شرکت مطرح می‌شود لازم است مدعیان مدارک خود را به مراجع قضایی ارائه دهند.
 

تشریح برنامه های فولاد مبارکه در کمیـتۀ کنتـرل مدیـریـت ایـمیـدرو

می متالز - معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکۀ اصفهان از تشریح برنامه های این شرکت در کمیتۀ کنترل مدیریت ایمیدرو خبر داد و در این خصوص اظهار کرد: در سال جاری سازمان ایمیدرو برای شرکتهای تابعۀ خود و شرکتهایی که سهامدار آن است جلسه ای با عنوان جلسۀ کنترل مدیریت برگزار میکند.
 مدیر صادرات فولاد مبارکه به مناسبت روز صادرات:

شرکت فولاد مبارکه برای حضور مؤثر در بازار‌های رقابتی آینده برنامه ریزی می‌کند

می متالز - در تقویم رسمی کشورمان از ۲۹ مهرماه به عنوان روز ملی صادرات یاد شده است. فولاد مبارکه به عنوان بزرگترین تولیدکنندۀ فولاد کشور، همواره علاوه بر تأمین بازار‌های داخلی در صحنۀ بین المللی نیز حضوری موفق داشته و توانسته برای ذی نفعان شرکت سودآوری بیشتر و برای کشور نیز ارز آوری مناسبی داشته باشد. علیرضا منصوری مدیر صادرات فولاد مبارکه در گفتگو با خبرنگار فولاد، دربارۀ صادرات و اهمیت آن این چنین گفت:
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما