خبر
خودرو  
نیکزاد با اشاره به برگزاری نشستی با تولیدکنندگان لاستیک:

مشکلات تولیدکنندگان لاستیک بررسی و راه حل هایی ارائه شد

می متالز - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از بررسی مشکلات تولید لاستیک در کشور و حل برخی از آنها با کمک وزارت صمت و بانک ها خبر داد.

نشست جمعی از مدیران قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) با علی نیکزاد صمدی

به گزارش می متالز، علی نیکزاد ثمرین با اشاره به نشست امروز با تولیدکنندگان لاستیک در کشور گفت: در جلسه امروز مشکلات تولیدکنندگان لاستیک با وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و زنجیره تولید آستان قدس رضوی مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم اردیبل، نمین، نیر و سرعین در مجلس ادامه داد: تولیدکنندگان لاستیک گله‌مند بودند که ارز 4هزار و 200 تومان به جای اینکه صرف تهیه مواد اولیه تولید شود، به واردات لاستیک داده شده است، البته به نظر می رسد دولت با برآوردی که از توان تولید داخل داشته و برای اینکه در بازار با کمبود لاستیک مواجه نشود ارز دولتی را برای واردات لاستیک تخصیص داده است.

وی بیان کرد: در این جلسه به مشکلات تولیدکنندگان در زمینه قیمت گذاری، دریافت دو نوبت مابه‌التفاوت قیمت فروش لاستیک داخلی از سوی وزارت صمت و مشکلاتی در خصوص تخصیص ارز نیمایی از سوی بانک مرکزی مطرح و مقرر شد تخصیص ارز نیمایی به تولیدکننده لاستیک با اولویت انجام شود.

این نماینده مجلس افزود: همچنین در خصوص واردات مواد اولیه تولید لاستیک توسط زنجیر تولید آستان قدس رضوی، تاکید شده که زنجیره تولید آستان مابه التفاوت ارزی خود را پرداخت و مواد اولیه وارداتی را در اختیار لاستیک سازان قرار دهد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولیدکنندگان لاستیک از جمله شرکت آرتاویل تایر و یزد تایر مشکلات حوزه بانکی خود را مطرح کردند، گفت: با توافقی که با بانک رفاه کارگران، بانک ملی و بانک سپه صورت گرفت، مقرر شد این بانک ها سرمایه در گردش و تسهیلات مورد نیاز تولیدکنندگان را تقسیط کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ریشه فساد و دلالی‌ کجاست؟

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) ریشه بسیاری از فسادها و دلالی‌ها در ساختار اقتصادی ایران را در دو نرخی بودن ارز دانست و همچنین وعده داد که با دنبال شدن سیاست فراوانی کالا و افزایش تولید، قیمت‌ها کنترل و متعادل شود.
 مقام مسوول وزارت صنعت اعلام کرد:

تشکیل ۳ میز داخلی‌سازی بخش صنعت به ارزش ۲۰۰ میلیون یورو

می متالز - رییس مرکز ساخت داخل، ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت از برگزاری سه میز داخلی‌سازی به ارزش ۲۰۰ میلیون یورو در روزهای گذشته به صورت مجازی خبر داد.
 

مجوز شماره‌گذاری ۳۰ دستگاه خودروی برقی صادر شد

می متالز - معاون دفتر خودرو و نیروی محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به‌تازگی سازمان ملی استاندارد ایران مجوز شماره‌گذاری ۳۰ دستگاه خودروی برقی تولید داخل را به پلیس راهور ارسال کرد.
 [گزارش تصویری]

نشست مشترک دکتر زاکانی با وزیر صنعت، معدن و تجارت

می متالز - علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز (شنبه یکم آذر ماه 1399) در نشستی مشترک با دکتر علیرضا زاکانی رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
 

مقابله نوردکاران و فولادی‌ها مصافی نابرابر

می متالز - نوردکاران، اتاق ایران، وزارت صمت موافقان شیوه نامه جدید وزارت صمت هستند.
 وزیر صنعت، معدن و تجارت:

در خودرو و فولاد فساد وجود دارد

می متالز - علیرضا رزم‌حسینی گفت: رقابتی کردن صنعت خودرو جزو برنامه‌های وزارت صمت است و فقط هم واردات مطرح نیست، بلکه شرکت‌های تولیدی دیگر در کنار دو خودروساز بزرگمان مطرح است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما