خبر
آهن و فولاد   متالورژی   تحقیق و توسعه  
با دفاع از رساله دکتری انجام گرفت؛

فارغ‌التحصیلی نخستین دانشجوی دکتری مهندسی مواد و متالورژی از دانشگاه آزاد اسلامی کرج

می متالز - نخستین دانشجوی مقطع دکتری تخصصی رشته مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج از رساله خود دفاع کرد و فارغ‌التحصیل شد.

به گزارش می متالز، محمد صادقی به‌عنوان نخستین دانشجوی مقطع دکتری تخصصی رشته مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج از رساله خود با عنوان «اثرمتغیر های جوشکاری مقاومتی فرکانس بالا (HFRW) بر قابلیت جوش‌پذیری و شکل‌پذیری لوله‌های فولادی کم آلیاژ» دفاع کرد.

 این پایان‌نامه که محصول همکاری مشترک تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و شرکت مپنا بویلر است؛ نمونه بارزی از ارتباط صنعت و دانشگاه برای رفع نیازهای فناورانه صنایع کشور محسوب می‌شود.

نتایج این تحقیق  اکنون در خط تولید شرکت مپنا بویلر به‌کار گرفته‌شده که با افزایش راندمان تولید به میزان بیش از ۵۰ درصد، باعث کاهش چشمگیر ضایعات عملیات جوشکاری و خم‌کاری لوله‌های تیوب و اتصال فین به تیوب شده و یک مقاله ISI، چهار مقاله علمی پژوهشی، دو مقاله در کنفرانس بین‌المللی و دو مقاله در کنفرانس ملی از نتایج این پایان‌نامه است.

 هدایت، راهنمایی و داوری این پایان‌نامه علمی صنعتی را حامد ثابت معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج به‌عنوان استاد راهنما، سیدحسین رضوی عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران به‌عنوان استاد مشاور، وحید ابویی‌مهریزی، محمد اسماعیلیان و بنفشه کاربخش به‌عنوان اعضای کمیته هادی به عهده داشتند.

گروه مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج از سال ۱۳۶۳ رسماً کار خود را آغاز و سال ۱۳۹۴ موفق به اخذ پذیرش دانشجو در مقطع دکتری مهندسی مواد و متالورژی شد.

اکنون این گروه در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی با دارابودن آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های پیشرفته و استادان مجرب و صاحب‌نام یکی از معتبرترین گروه‌های تخصصی مهندسی مواد در سطح دانشگاه‌های کل کشور محسوب می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی تشریح کرد:

سازوکار اعطای تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات / توزیع استانی بانک ها پس از تأیید وزارت راه و شهرسازی ابلاغ می شود

می متالز - مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی، ضمن تشریح سازوکار اعطای کمک ودیعه مسکن (تسهیلات مرابحه کالا و خدمات) به مستأجران کم درآمد گفت: امروز توزیع بانکی در 15 بانک کشور انجام و سهمیه بانک ها در این زمینه تعیین می شود. توزیع استانی نیز به وزارت راه و شهرسازی منعکس شده است، در صورتی که این وزارتخانه امروز پاسخ لازم را به بانک مرکزی ارائه کند، سریعاً ظرف مدت فردا توزیع استانی به همراه دستورالعمل لازم به شبکه بانکی ابلاغ می شود.
 علاء میرمحمد صادقی:

گشایش اقتصادی در ثبات تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌ها است

می متالز - میرمحمد صادقی، عضو با سابقه اتاق ایران می‌گوید: انتظار بخش خصوصی ثبات در تصمیم‌گیری‌ها، ثبات در سیاست‌های کلان اقتصادی، ثبات در بازار و در نتیجه ثبات اقتصادی است که بخش خصوصی بتواند بر اساس آن برنامه ‌میان‌مدت برای کارهای خود داشته باشد
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

"تعلیق نماد"، مشکلی از سوی شرکت‌ها

می متالز - در شرایطی که یک نماد در حالت تعلیق به سر می‌برد، ناظر مساله‌ای نداشته و عمدتا مشکل از سوی خود شرکت‌ها اتفاق می‌افتد در حالی که ناظر در صورت داشتن اطلاعات بروز، نماد را بازگشایی می‌کند.
 

هپکو قربانی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان می‌شود؟

می متالز - شرکت هپکو در حالی در آستانه سومین واگذاری، این بار به تامین اجتماعی است که بنظر می‌رسد هدف دولت از این اقدام تامین بودجه لازم برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از محل فروش سهام این شرکت است.
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

هر افزایش قیمتی حباب نیست

می متالز - شرکت‌های بنیادی که سهامداران عمده شناخته شده‌ای دارند که از هر جهت از سهم حمایت می‌کنند، برای سرمایه‌گذاری مناسب‌تر هستند.
 معاون صنایع وزارت صنعت:

واگذاری ‌هپکو‌ به ایمیدرو عملیاتی شد/ ساخت ‌۷۰درصد ‌تجهیزات پالایشگاهی ‌در ایران

می متالز - معاون صنایع وزارت صنعت گفت: طبق دستور سرپرست وزارت صنعت و معدن واگذاری شرکت هپکو به ایمیدرو عملیاتی شد و این دستور را به سازمان ایمیدرو صادر کردند که مقدمات واگذاری و تحویل این شرکت اتفاق بیفتد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما