خبر
آهن و فولاد  
در ۷ ماهه امسال

تولید فولاد و محصولات فولادی افزایش یافت

می متالز - براساس آمار عملکرد هفت ماهه شرکت‌های بزرگ فولادی که توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و همچنین وزارت صمت منتشر شده است، میزان تولید شمش و محصولات فولادی شرکت‌های بزرگ طی هفت ماهه امسال به ترتیب هشت و چهار درصد افزایش تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده‌اند.

به گزارش می متالز، طبق آمار شرکت‌های بزرگ فولادی (فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، ذوب آهن، فولاد آلیاژی ایران، میدکو، گروه ملی فولاد، فولاد کاوه جنوب، فولاد خراسان، چادرملو، ارفع، بناب و سیرجان)، در مجموع تولیدات، از ابتدای فروردین تا پایان مهر ماه سال جاری، ۱۳ میلیون و ۱۶۴ هزار و ۵۳۷ تن تولید داشته‌اند.

این در حالی است که فقط در مهر ماه، یک میلیون و ۹۲۱ هزار و ۶۱۶ تن شمش فولادی و یک میلیون و ۱۷۳ هزار و ۳۹۵ تن محصولات فولادی تولید شده است.

براساس آمار، شرکت‌های بزرگ تولیدکننده آهن اسفنجی نیز در هفت ماهه امسال ۱۸ میلیون و ۱۲۰ هزار و ۱۹۰ تن محصول تولید کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش تولید را نشان می‌دهد.

میزان تولید آهن اسفنجی در ماه مهر با افزایش ۱۹ درصدی نسبت به مهر سال گذشته، به دو میلیون و ۵۴۹ هزار و ۸۰۵ تن رسیده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 دبیر انجمن سنگ آهن ایران:

ضرورت عرضه مواد معدنی و محصولات فولادی، در بورس کالای/ عوارض صادراتی از کالای مازاد بر نیاز داخلی، بی معنی است

می متالز - عسکرزاده، دبیر انجمن تولید کنندگان و صادر کنندگان سنگ آهن ایران اعتقاد دارد که عرضه مواد معدنی و محصولات فولادی، در بورس کالای ایران چشم انداز خوبی دارد و باید اقداماتی هم انجام داد که شائبه ها در مورد بورس کالا برطرف شود
 

سهم ۵/ ۱۳درصدی فولاد خوزستان در تولید فولاد

می متالز - کشورما با تاکید بر صادرات غیرنفتی، برخی صنایع را در اولویت کار خود قرار داده است؛ یکی از این صنایع قابل اتکا برای ارزآوری می‌تواند صنعت فولاد باشد. در حقیقت یکی از چشم‌اندازهای بلندمدتی که برای صنعت فولاد در نظر گرفته شده، توسعه صادرات است.
 

اعتراض توزیع کنندگان محصولات فولادی

می متالز - رستگار، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان آهن و فولاد تهران تاکید کرد که دولت و مجلس باید پیش از تدوین دستورالعمل‌های گوناگون برای تنظیم بازار فولاد از تمام فعالان این بازار مشورت بگیرند.
 تاثیر بازار فولاد ترکیه از افزایش ارزش پول ترکیه:

بازار فولاد ترکیه: تمامی محصولات افزایش قیمت داشتند

می متالز - در هفته ای که گذشت، قیمت تمام محصولات فولادی ترکیه مانند قراضه صفحات فولادی، میلگرد و ... افزایش یافت.
 تحلیل پارسینه از بورس تهران در روز سه شنبه، چهارم آذر؛

دومین استراحت بورس در هفته جاری/ از ابهام در نحوه قیمت‌گذاری فولاد تا خوش بینی بازار‌های جهانی

می متالز - شاخص کل بورس تهران برای دومین بار در هفته جاری نزولی شد و با افت حدود ۱۸ هزار واحدی، معادل، ۱.۳۵ درصد، به تراز یک میلیون و ۳۵۶ هزار واحدی بازگشت.
 انجمن جهانی فولاد گزارش داد:

رشد ۲۸ درصدی تولید فولاد ایران در ماه اکتبر​/ ایران پیشتاز رشد تولید فولاد در دنیا

می متالز - تازه‌ترین گزارش انجمن جهانی فولاد حاکی از رشد ۱۲.۶ درصدی تولید فولاد خام ایران در ده ماهه نخست سال جاری میلادی نسبت به دور مشابه سال قبل و رشد ۲۷.۹ درصدی تولید فولاد خام ایران در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ نسبت به ماه اکتبر سال گذشته میلادی است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما