خبر
مترو  

درخواست شهرداری از دولت برای توسعه مترو

می متالز - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به پیشرفت ٩٣ درصدی ۱۲ ایستگاه مترو گفت: درحال حاضر که شهرداری به خرید امکانات و تجهیزات رسیده است، بانک مرکزی و بانک عامل سختگیری‌های بیش از حد نسبت به شهرداری اعمال می‌کنند.

به گزارش می متالز، سید مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری عنوان کرد: امروزه سایر کلان‌شهرهای دنیا کمک‌های نقدی از سوی دولت برای توسعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی خود دریافت می‌کنند. شهرداری لندن در شرایط کرونا حدود ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون پوند (بالغ بر ۱۰۰ هزار میلیارد تومان) از دولت کمک گرفت و به تعداد اتوبوس‌ها و واگن‌های مترو اضافه کرد. او افزود: شهرداری هلند نیز در دوران کرونا یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو از دولت کمک دریافت کرد تا حمل و نقل عمومی شهر از لحاظ رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، مناسب شود. هاشمی با بیان اینکه شهرداری تهران هیچ کمکی از دولت در دوران کرونا دریافت نکرده است، توضیح داد: نزدیک به دو سال است که شهرداری تهران تلاش می‌کند تا وثیقه‌های بانکی اوراق مشارکت با عاملیت بانک رفاه را تامین کند. معاون شهردار تهران بیان کرد: تصور بانک از وثیقه، خرید املاک شهرداری است در صورتی‌که این املاک تنها وثیقه‌ای در اختیار بانک هستند. تمامی حساب‌ها به بانک رفاه اعلام شده تا در صورت تاخیر در پرداخت اقساط، پول را از حساب شهرداری برداشت کنند. فشار بیش از اندازه بانک برای وثیقه ضرورتی ندارد. دولت باید کمک کند تا منابع نقدی حاصل از اوراق مشارکت هرچه سریع‌تر به حساب شهرداری تهران واریز شود. هاشمی با تاکید بر اینکه تمامی ۱۲ ایستگاهی که قرار است طبق برنامه‌ریزی تا پایان امسال به بهره‌برداری برسند، پیشرفت‌های فیزیکی بیش از ۹۳ و ۹۵ درصد دارند، گفت: در حال حاضر که شهرداری به خرید امکانات و تجهیزات رسیده است، بانک مرکزی و بانک عامل سختگیری‌های بیش از حد نسبت به شهرداری اعمال می‌کنند. معاون شهردار تهران ضمن درخواست از دولت و بانک مرکزی برای نقد شدن هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت و هزینه کرد آن در مترو و اتوبوسرانی گفت: با دستور شهردار تهران قرارداد ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس منعقد شد که با ۵۰۰‌میلیارد تومان حاصل از اوراق مشارکت می‌توان ۲۵۰ دستگاه اتوبوس دیگر خریداری کرد.

کد خبر: 143304
تاریخ: 1399/08/27 - 22:43
منبع: دنیای اقتصاد

توسعه مترو  مناف هاشمی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

واکنش به پیشنهاد افزایش قیمت بلیت مترو

می متالز - سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران نسبت به اعلام پیشنهاد افزایش قیمت بلیت مترو از سوی یکی از مسوولین واکنش نشان داد.
 مرور وعده‌های مسوولان:

افتتاح چند ایستگاه‌ در خطوط ۶ و ۷ مترو؛ پایان سال

می متالز - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از افتتاح بخشی از ایستگاه های مترو در خطوط ۶ و ۷ تا پایان سال خبر داد.
 هاشمی:

بانک، منابع اوراق مشارکت مترو پایتخت را گروگان گرفته است

می متالز - رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه با پول‌ها و منابع مالی که قرار است دولت از محل اوراق مشارکت در اختیارمان بگذارد، می‌توانیم ظرفیت پذیریش مسافر را بسیار بالا ببریم از آنچه که گروگان گیری این اوراق از سوی بانک نامید انتقاد کرد.
 

۱۲ ایستگاه مترو تهران در مرحله بهره برداری قرار گرفت

می متالز - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: ۱۲ ایستگاهی که قرار است امسال به بهره برداری برسد بالای ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و این ایستگاه‌ها برای سرویس دهی به شهروندان در مرحله تامین و نصب تجهیزات است.
 

اوراق جدید برای توسعه متروی تهران

می متالز - اعضای شورای شهر تهران لایحه‌ای را به تصویب رساندند که براساس آن شهرداری می‌تواند تا سقف ۴هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه حمل و نقل عمومی منتشر کند.
 

آغاز عملیات ساخت خط ١٠ و توسعه شمالی خط ٧ متروی پایتخت، فردا

می متالز - معاون حمل ونقل شهرداری تهران خبر داد: فردا (سه شنبه ١٨ شهریور ماه) مراسم کلنگ زنی توسعه شمالی خط ٧ و احداث خط ١٠ مترو پایتخت انجام می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما