خبر
اقتصاد  
 اتاق اصناف خبر داد:

آغاز طرح تشدید نظارت‌ها با شروع محدودیت‌های جدید از اول آذر

می متالز - معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران از آغاز طرح تشدید نظارت‌ها با شروع محدودیت‌های جدید کرونایی از اول آذر خبر داد.

به گزارش می متالز، معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران از آغاز طرح تشدید نظارت‌ها با شروع محدودیت‌های جدید کرونایی از اول آذر خبر داد و گفت: از اول آذر به واحدهای صنفی که واحد خود را باز می‌کنند اخطار کتبی و شفاهی داده می‌شود که معمولاً اثر بخش است و باعث می‌شود خودشان مقررات را رعایت کنند، اما اگر از این کار تبعیت نکنند اماکن انتظامی واحدهای متخلف را پلمب می کند.

بهنام نیک منش از انجام بیش از ۹۰۰ هزار بازرسی در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی اتاق اصناف در سال جاری خبر داد و گفت: در هفته‌های گذشته هم که محدودیت ساعتی برای فعالیت اصناف وضع شده بود، سعی کردیم تا حد امکان واحدهای صنفی پلمب نشود و با اخطار و تذکر آنها را ترغیب به رعایت پروتکل‌های بهداشتی کنیم. بنابراین طی هفته‌های گذشته هم تذکرات لازم به واحدهای صنفی که از ساعت ۱۸ به بعد فعالیت می‌کردند داده شده است و آن‌ها هم رعایت کردند.

وی با بیان اینکه بازرسی از ۴۰۰ هزار واحد صنفی نیاز به همکاری سایر دستگاه‌ها نیز دارد و نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی هم در اصل بر عهده وزارت بهداشت است: در حال حاضر تلاش ما این است که در یک سامانه مشخص همه موارد تذکر، پلمب و بازرسی‌های انجام شده ثبت شود.

نیک منش در ادامه از آغاز طرح تشدید نظارت‌ها با شروع محدودیت‌های جدید از اول آذر خبر داد و گفت: از اول آذر هم به واحدهای صنفی که واحد خود را باز می‌کنند اخطار کتبی و شفاهی داده می‌شود که معمولاً اثر بخش است و باعث می‌شود خودشان مقررات را رعایت کنند، اما اگر از این کار تبعیت نکنند اماکن انتظامی واحد متخلف را پلمب میکند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس اتاق اصناف تهران:

تنها ۳۰ درصد از اصناف تهران اجازه فعالیت دارند

می متالز - به گفته نوده فراهانی ۷۰ درصد اصناف تهران تا دو هفته تعطیل هستند.
 

رکود پاییزی در خرده‌فروشی‌ها

می متالز - شامخ حوزه خرده‌فروشی در مهر امسال به 33.69 واحد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل 5.09 واحد کاهش نشان می‌دهد و رکود این حوزه افزایش یافته است.
 دیدگاه مشترک اتاق‌های بازرگانی، تعاون و اصناف درباره اقتصادی کرونایی

در صورت تداوم بحران کرونا، حمایت از کسب‌وکارها ناگزیر است

می متالز - اتاق‌های سه‌گانه یعنی بازرگانی، تعاون و اصناف ایران، مطالعات مشتری در زمینه وضعیت اقتصاد ایران در بحران کرونا انجام داده‌اند که مرکز پژوهش‌های اتاق ایران نتایج آن را با عنوان «اقتصاد ایران گرفتار با ویروس کرونا؛ ضرورت حمایت از کسب‌وکارها» منتشر کرده است.
 

وزیر صمت خواستار تشدید نظارت بر بازار شد

می متالز - پیرو دستور ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره تشدید اقدام‌های بازرسی، نظارت و کنترل قیمت‌ها در بازار، نشستی با حضور رئیس سازمان حمایت و رئیس اتاق اصناف ایران تشکیل و بر ضرورت همکاری‌های مشترک برای نظارت بر قیمت‌ها در سطح عرضه تاکید شد.
 معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران خبر داد:

برخورد قانونی با حدود 2000 واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی/ انجام بیش از 979 هزار مورد بازرسی بهداشتی از اصناف در نیمه نخست 99

می متالز - معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران با بیان اینکه محوریت بازرسی‌های سلامت محور و ضمانت اجرایی اعمال محدودیت‌ها بر عهده وزارت بهداشت است و اتاق اصناف ایران در اجرای گشت‌های بازرسی با آن‌ها همکاری می‌کنند، اعلام کرد: در نیمه اول امسال ۹۷۹ هزار و ۳۰۲ بازرسی در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی این معاونت انجام و ۱۸۶۱ واحد به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پلمپ شده است.
 رئیس اتاق اصناف ایران در نشست با وزیر صمت:

حرکت به سمت تجارت الکترونیک و استفاده از فناوری در دستور کار است/ زنجیره سازی را در حوزه اصناف دنبال می کنیم

می متالز - رئیس اتاق اصناف ایران در نشست با وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: رویکرد حرکت به سمت تجارت الکترونیک و استفاده از فناوری در دستور کار اصناف است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما