خبر
هوایی و فرودگاه ها  

رشد پروازهای عبوری از آسمان ایران

می متالز - آمارهای شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نشان می‌دهد تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران در 7 ماه گذشته روند رو به رشدی داشته اما هنوز با رکوردهای سال قبل فاصله زیادی دارد.

به گزارش می متالز، پروازهای عبوری از آسمان ایران در مهرماه امسال نسبت به فروردین‌ماه ۱۱۴.۹ و در یک‌ماهه مهر نسبت به شهریور، ۶.۵ درصد رشد داشته است.

بر اساس آمارهای اعلامی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از پروازهای عبوری شرکت‌های هواپیمایی خارجی از فضای ایران، درحالی‌که در فروردین امسال، تنها ۵ هزار و ۱۶۲ سورتی پرواز عبوری ثبت شد، این شاخص در مهرماه به ۱۱ هزار و ۹۴ پرواز افزایش یافت که رشد ۱۱۴.۹ درصدی را نشان می‌دهد.

رشد بیش از ۲ برابری پروازهای عبوری از آسمان ایران در مهرماه نسبت به فروردین‌ماه 99 رشدی بود که به‌صورت ماهانه رقم خورد مثلاً تعداد این پروازها در مهرماه نسبت به ماه قبل از آن (شهریور ۹۹) که ۱۰ هزار و ۳۷۶ سورتی پرواز عبوری ثبت شده بود، با رشد ۶.۵ درصدی همراه بوده است.

اگرچه پروازهای عبوری در سال جاری با رشد ماهانه مواجه بوده اما آمار پروازهای عبوری در مهرماه امسال نسبت به مهرماه سال قبل که ۲۴ هزار و ۶۵ سورتی پرواز بود، کاهش ۵۱.۹ درصدی داشته است.

همچنین در ۷ ماه نخست امسال مجموعاً ۵۲ هزار و ۱۱۹ پرواز عبوری از آسمان ایران انجام شد؛ در مدت مشابه سال ۹۸ تعداد ۱۸۴ هزار و ۹۵۸ سورتی پرواز برقرار شده بود که نشان‌دهنده کاهش ۷۱.۸ درصدی پروازها عبوری در مدت مذکور است.

با توجه به شیوع کرونا، یکی از صنایعی که به‌شدت تحت تأثیر قرار گرفت، صنعت هوانوردی بود که درنتیجه تعداد پروازها در دنیا با کاهش روبه‌رو شد؛ این موضوع بر تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران هم تأثیرگذار گذاشته است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

یک نفر گیج است

می متالز - از زمان شناسایی ویروس مهلک کرونا در ایران و خودنمائی در شهر زیارتی قم و لاپوشانی رئیس اداره بهداشت استان قم و قربانی گرفتن درآن شهر و متعاقب آن توسعه این بیماری کشنده در کنار اطلاعیه ها و دستورالعملها و پروتکل‌های پی در پی ستاد ملی مبارزه با کرونا نظیر ماندن در خانه و تعطیلی مشاغل و شکسته شدن تعطیلی ها خیلی زود و قبل از رسیدن به نتیجه و اعلام طرح نا مطلوب غربال گری که باعث شد مردم نتوانند پاور درستی از کرونا بدست آورند تا در چنگال این خون آشام گرفتار نشوند.
 پیش گشایش:

"شناسایی سود" گزینه روی میز سرمایه‌گذاران

می متالز - همچون معاملات روز دوشنبه، برای بازار امروز نیز افزایش نوسانات بازار و همچنین رشد بیشتر عرضه‌ها در گروه‌هایی که در دو هفته اخیر بیشترین رشد قیمتی را تجربه کرده‌اند، تصور می‌شود.
 

آینده بازارهای بین المللی و قیمت کامودیتی‌ها؛ همه چیز به واکسن ربط دارد

می متالز - بهمنش تحلیل‌گر بازارهای بین المللی می‌گوید که ساخت واکسن کرونا، سیاست‌های چین و آمریکا تا حدود زیادی روند بازارهای بین المللی را تعیین می‌کند.
 

اعلام نحوه فعالیت واحدهای بانک ملی ایران در این هفته

می متالز - بانک ملی ایران اعلام کرد که شعب و واحدهای ستادی این بانک در تهران و سایر استان های دارای وضعیت قرمز از روز شنبه 8 / 9 / 99 به مدت یک هفته با شیوه جدید فعالیت خواهند کرد.
 

کاهش قیمت فلز زرد به دنبال امید به مهار اپیدمی کرونا

می متالز - قیمت جهانی هر اونس طلا، امروز (جمعه هفتم آذرماه) به دنبال افزایش امید ب تولید واکسن کرونا با کاهش قیمت همراه شد و به ۱۸۰۷ دلار و ۴۳ سنت رسید.
 رئیس سازمان امور اداری و استخدامی دولت:

بانک‌ها هفته آینده تعطیل نمی‌شوند

می متالز - رئیس سازمان امور اداری و استخدامی از تعطیلی همه اداره‌ها به جز مراکزی که حضور در آنها ضروری است خبر داد و گفت: بانک‌ها به دلیل نوع خدمت‌رسانی‌شان در هفته آینده همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما