خبر
مواد معدنی   سرب و روی  
هشدار فرماندار اسفراین به برداشت کنندگان سرب و روی:

احتمال فرونشست تونل های ایجاد شده در معدن آلبلاغ و خطر ریزش

می متالز - فرماندار اسفراین به برداشت کنندگان غیرمجاز ماده معدنی سرب و روی در معدن آبلاغ نسبت به احتمال فرونشست تونل های ایجاد شده و خطر ریزش تونل ها در این معدن هشدار داد.

به گزارش می متالز، طاهر رستمی گفت: از آنجاییکه خاک این معدن آهکی بوده و بعد از ریزش باران احتمال فرونشست تونل ها و ریزش وجود دارد و از برداشت کنندگان غیرمجاز درخواست می شود که در منطقه حضور نداشته باشند.

وی افزود: متاسفانه هنوز برداشت کنندگان غیرمجاز در منطقه حضور پیدا می کنند و تاکنون کشفیات زیادی را نیز داشته ایم.

رستمی ادامه داد: به منظور عدم حضور برداشت کنندگان غیرمجاز در منطقه نیروی انتظامی و دادستانی به صورت جدی ورود پیدا کرده اند.

وی در ارتباط با استقرار تیم حفاظتی در منطقه نیز بیان کرد: سومین مرحله از مناقصه برگزار شده و در این مرحله یک شرکت قوی با شرایط خوب اعلام آمادگی کرده و به زودی پاکت ها باز و این تیم در منطقه حضور پیدا خواهند کرد.

این مقام مسوول افزود: مطالعات ساخت راه دسترسی برای تیم حفاظتی به معدن نیز در حال انجام است و عملیات اجرایی به زودی آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: استقرار کانکس ها را برای این تیم در منطقه نیز در حال انجام است هرچند که پیشنهاد ساخت جانپناه در منطقه داده شده است و این امر را نیز در حال دنبال کردن هستیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

خبرهای خوش قرارگاه خاتم برای خراسان شمالی/ اجرای 3 پروژه عمرانی بزرگ برای استان

می متالز - معاون عمرانی استانداری خراسان شمالی گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) در اجرای ۳ طرح راه‌آهن گرگان - بجنورد - مشهد، بیمارستان راز و جرگلان و معدن آلبلاغ اسفراین اعلام آمادگی خود را به خراسان شمالی اعلام کرده است.
 نماینده مردم اسفراین:

اجازه خام‌فروشی مواد معدنی "آلبلاغ" را نمی‌دهیم

می متالز - نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: مواد معدنی آلبلاغ باید برای درآمدزایی و به نفع مردم اسفراین برداشت شود.
 

معدن آلبلاغ اسفراین همچنان رها است/ فقط خلف وعده‌ها به چشم می‌آید

می متالز - معدن آلبلاغ اسفراین مدت هاست به حال خود رها شده و پیگیری‌های مختلف و وعده‌های مسوولان استانی و کشوری باعث نشده شرایط تغییر کند و همچنان برداشت‌های غیرمجاز از این معدن ادامه دارد.
 در نیمه نخست امسال

۲۰۳ تن سنگ معدن سرب و روی در اسفراین کشف شد

می متالز - فرمانده انتظامی اسفراین گفت: ۲۰۳ تن سنگ معدن سرب و روی غیرمجاز در نیمه نخست امسال در این شهرستان خراسان شمالی کشف شد که در این رابطه ۶۲ نفر متخلف دستگیر شدند.
 

معدن آلبلاغ محور توسعه اسفراین می‌شود

می متالز - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: معدن آلبلاغ باید اولین محور توسعه شهرستان شود و با استفاده از ظرفیت نیروی بسیج و انتظامی و کمک نیروهای مردمی موضوع مدیریت شود.
 

۷۰ درصد از توان شورای تامین اسفراین صرف معدن آلبلاغ شده است

می متالز - فرماندار شهرستان اسفراین گفت: ۷۰ درصد از توان و انرژی شورای تامین این شهرستان، صرف حفاظت و رسیدگی به مشکلات معدن سرب و روی در منطقه آلبلاغ این شهرستان شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما