خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام  

فروش ۵ درصد از سهام هپکو به کارگران و بازنشستگان/ نگرانی کارگران از واگذاری‌های مکرر

می متالز - قرار است پنج درصد از سهام هپکو اراک به کارگران و بازنشستگان آن واگذار شود.

به گزارش می متالز، بعد از واگذاری بخش اعظم سهام هپکو به سازمان تامین اجتماعی در تیرماه، تا حدودی وضعیت این کارخانه صنعتی و قدیمی بهبود یافته است؛ حالا چراغ تولید در هپکو روشن است (گرچه به دلیل نگرانی‌های کارگران بابت واگذاری مجدد، این چراغ سوسو می‌زند و خیلی پرنور نیست) و کارگران دستمزدهایشان را تقریباً به موقع دریافت می‌کنند.

حالا قرار است پنج درصد سهام هپکو به کارگران و بازنشستگان این کارخانه واگذار شود. از قرار، تعداد ۵۸۰ میلیون و ۸۵۲ هزار و ۸۵ سهم شرکت هپکو در قالب سهام ترجیحی به کارگران و بازنشستگان این شرکت فروخته می‌شود.

این پنج درصد، سهام دولت است که براساس مصوبه هیات واگذاری و آیین‌نامه نحوه واگذاری سهام ترجیحی، ۵ درصد سهام دولت در شرکت تولید تجهیزات سنگین – هپکو در قالب سهام ترجیهی به کارکنان شاغل و بازنشسته این شرکت و عرضه می‌شود.

اما کارگران نگرانی‌های مهمتری دارند؛ می‌گویند مهمتر از واگذاری پنج درصد سهام دولت، روشن ماندن چراغ تولید در هپکو است. ما درخواست داریم دیگر هپکو را به بخش خصوصی واگذار نکنند.

در لایحه رد دیون دولت به تامین اجتماعی آمده است که سازمان باید تا پایان سال، همه سهام دریافتی هپکو به جز ۱۷ درصد را واگذار نماید؛ حالا کارگران می‌گویند: ما نمی‌خواهیم این واگذاری مجدد اتفاق بیفتد؛ بعد از واگذاری، به احتمال زیاد دوباره مشکلات تولیدی رخ خواهد داد و کارخانه به اغما فروخواهد رفت.

کارگران می‌گویند: بگذارند تولید در هپکو رونق بگیرد؛ با واگذاری‌های مکرر، همه چیز را خراب نکنند.

کد خبر: 143466
تاریخ: 1399/08/25 - 11:15
منبع: خبرگزاری کار ایران (ایلنا)

هپکو  سازمان تامین اجتماعی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در نامه‌ی سرگشاده‌ی کارگران هپکو مطرح شد؛

مروری بر درد مشترک کارگران از هفت تپه تا هپکو/ به پرونده فساد آشکار در سازمان خصوصی‌سازی رسیدگی کنید

می متالز - جمعی از کارگران شرکت هپکو با انتشار نامه‌ای به طرح نگرانی‌های خود و سایر کارگران کشور، در مورد واگذاری شرکت‌های دولتی پرداختند و بر ضرورت افشای فساد رخ داده در آنها تاکید کردند.
 

تمهیدات تامین اجتماعی برای جلوگیری از ریزش اشتغال

می متالز - مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی، جزئیات بازرسی از لیست‌های بیمه‌ای کارفرمایانی را که شاغلان دورکار دارند تشریح کرد.
 رئیس کل دادگستری استان مرکزی:

واگذاری ‌هپکو ‌نهایی شد/ دیگر اجازه حیف و میل در هپکو را نمی‌دهیم

می متالز - ‌رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به "نظارت دادگستری استان مرکزی بر روند فعالیت‌ها و واگذاری در هپکو" گفت: دیگر اجازه حیف و میل در هپکو را نمی‌دهیم.
 

نماد «تپکو» چه زمانی بازگشایی خواهد شد؟

می متالز - کارشناس سهام شرکت تولید تجهیزات ‌سنگین‌ هپکو با نماد بورسی تپکو، در مورد بازگشایی این نماد توضیحاتی ارائه کرد.
 

عرضه 5 درصد سهام هپکو به کارگران و بازنشستگان در قالب سهام ترجیحی

می متالز - تعداد 580 میلیون و 852 هزار و 85 سهم شرکت هپکو در قالب سهام ترحیجی به کارگران و بازنشستگان این شرکت فروخته می‌شود.
 آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی:

در واگذاری هپکو و آذراب خیانت شد/ دستگاه قضایی با متخلفان برخورد جدی کند

می متالز - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تقدیر از اقدامات دادگستری کل این استا گفت: تلاش دستگاه قضا برای مشکلات هپکو و آذراب افزایش یابد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما