خبر
محیط زیست   صنعت  

پایش زیست محیطی بیش از 700 واحد تولیدی و صنعتی ایلام

می متالز - مدیرکل محیط زیست ایلام گفت: حدود 610 واحد تولیدی صنعتی، مرغداری و معدن در سطح استان وجود دارد که از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 700 مورد پایش زیست محیطی از این واحدها انجام شده است.

به گزارش می متالز، غلامرضا ابدالی مدیرکل محیط زیست ایلام صبح امروزدر ایلام اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۱۵۰ واحد مهم تولیدی- صنعتی، نزدیک به ۴۰۰ واحد مرغداری و حدود ۶۰ معدن فعال در سطح استان فعالیت دارند که از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۷۰۰ مورد پایش زیست محیطی در قالب بازدیدهای دوره‌ای و نظارت بر خود اظهاری واحدها انجام شده است. 

وی افزود: تعداد ۹ مورد از صنایع استان ایلام به عنوان صنایع آلاینده استان موضوع تبصره ۱ماده ۳۸قانون مالیات بر ارزش افزوده ثبت شده و در این مدت بیش از ۱۰۰ مورد برای واحدهای مختلف اخطاریه صادر شده است. 

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام تصریح کرد: در حال حاضر ۷/۱۱ درصد مساحت استان به میزان ۱۴۳۲۷۵ هکتار را مناطق چهار گانه تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان تشکیل می‌دهد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تصمیم جدید محیط زیست برای احداث کارخانه‌های فولاد در حاشیه خلیج فارس

می متالز - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از تصمیم این سازمان برای تأسیس صنایع آب‌بَر، از جمله کارخانه‌های فولاد، پتروشیمی و ذوب‌ آهن را تشریح کرد.
 

کسب عنوان نخست شرکت پالایش نفت تهران در حوزه محیط زیست

می متالز - شركت پالايش نفت تهران به عنوان برترين شركت زيست محيطی در ميان ۱۰ پالايشگاه كشور معرفی شد.
 

پنج واحد تولیدی شن و ماسه در ایلام پلمب شد

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) ایلام گفت: پنج واحد تولیدی شن و ماسه به دلیل افزایش خودسرانه قیمت و تکرار تخلفات پلمب شدند.
 

جایگاه برتر شرکت زیست محیطی به پالایشگاه تهران رسید

می متالز - شرکت پالایش نفت تهران با مهر تأیید ارزیابان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی به‌عنوان برترین شرکت زیست محیطی در میان ۱۰ پالایشگاه کشور معرفی شد.
 مجری طرح پژوهشی بین المللی نوسانات دریای خزر:

سالانه ۵۶۰۰ کیلوگرم سرب وارد تالاب میانکاله می‌شود

می متالز - مجری طرح پژوهشی بین‌المللی نوسانات دریای خزر گفت: سالانه حدود پنج هزار و ۶۰۰ کیلوگرم سرب وارد خلیج گرگان و تالاب میانکاله می‌شود که اثرات بسیار خطرناکی بر زیستمندان این حوضه آبی دارد.
 

پنج واحد تولیدی شن و ماسه در ایلام پلمب شد

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت(صمت) ایلام گفت: پنج واحد تولیدی شن و ماسه به دلیل افزایش خودسرانه قیمت و تکرار تخلفات پلمب شدند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما