خبر
اقتصاد   گمرک  

رسوب کالا در گمرک وجود ندارد

می متالز - وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: کالاهایی که در بنادر و پایانه ها هستند و اظهار نشدهاند یا دنبال حل مشکل منشا ارز خود هستند و مشکلاتی نظیر ثبت سفارش دارند که این موضوع بحث گمرک و رسوب آن نیست.

رسوب کالا در گمرک وجود ندارد

به گزارش می متالز، فرهاد دژپسند با بیان این که رسوب کالا در گمرک‌ها وجود ندارد و گمرک‌ها و وزارت صمت به دنبال ترخیص کالا با سرعت بالا هستند افزود: از همه فعالان اقتصادی و سیاسی خواهش می کنم در اظهار نظرهای خود رعایت انصاف را بکنند چراکه هر دستگاه نظارتی و تحلیلی که به موضوع ترخیص کالاها ورود کرده ، دیده است که دولت هیچ نفعی از رسوب کالا در گمرک نمی برد.

وی ادامه داد: اگر کالایی در گمرک بماند هم وارد کننده اذیت می شود و هم دولت بواسطه کمبود عرضه در بازار دچار مشکل می شود بویژه اینکه بسیاری از این کالاها جزو مواد اولیه تولید، لوازم یدکی یا کالاهای ضروری است و بنابراین خود ما هم برای ترخیص این کالاها لحظه شماری می کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: همیشه یک اشتباه اتفاق افتاده است و آن اینکه، کالایی که در بنادر یا پایانه های کشور هستند را به عنوان کالای گمرکی تلقی می کنند درحالیکه کالایی در گمرک طبقه بندی می شود که اظهار گمرکی آن صورت گرفته باشد و بعد از اظهار گمرکی است که کالا در صف ترخیص قرار می گیرد.

دژپسند گفت: کالاهایی که در بنادر و پایانه ها هستند و اظهار نشده اند یا دنبال حل مشکل منشا ارز خود هستند و یا مشکلاتی نظیر ثبت سفارش دارند که این امر، بحث گمرک و رسوب آن نیست.

وی با اشاره به مصوبات ابلاغی متعدد دولت در خصوص کالاهای رسوب شده در گمرک ها گفت: این موضوع نشان می دهد که دستگاههای دولتی از جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت و گمرک های کشور همگی به دنبال این هستند که کالاهایی که وارد گمرک ها می شوند در اولین فرصت با سرعت بالا ترخیص شوند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تحریم‌های داخلی مانع قدرت‌نمایی صنعت فولاد

می متالز - کارشناس ارشد بازار‌های جهانی فولاد معتقد است؛ فولاد ایران با توجه به تحریم‌ها هنوز هم ظرفیت حضور و قدرت نمایی در عرصه بین المللی را دارد، اما شرایط دستوری دولت در داخل کشور مانع اصلی دستیابی به این شرایط است.
 نجفی‌منش :

چرا خودروهای ایرانی در خارج مشتری دارند؟

می متالز - به گفته نجفی‌منش نه تنها انتشار آمار صادرات خودروهای ایرانی به خارج از کشور عجیب نیست که حتی بسیار پایین‌تر از ظرفیتی است که در این حوزه وجود دارد.
 

گمرکات هرمزگان از ترخیص ۴۰۰ کانتینر کالای ساخت آلمان جلوگیری کرد

می متالز - ناظر گمرکات هرمزگان گفت: ۴۰۰ کانتینر انواع لوازم خانگی به گمرک شهید رجایی بندرعباس در مهر و آبان‌ امسال اظهار شد اما به دلیل اینکه جزو کالاهای ممنوع الورود بود از ورود آن به کشور جلوگیری شد.
 وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

مهلت یک ماهه برای تمدید مجوز معادن راکد

می متالز - وزیر صنعت معدن و تجارت از مهلت یک ماهه برای تمدید مجوز معادن خبر داد و گفت: دارندگان پروانه بهره‌برداری از معادن فقط یک ماه فرصت دارند تا برای بهره‌برداری از معادن اقدام کنند در غیر این صورت مجوزشان باطل یا به مزایده گذاشته می‌شود.
 

افزایش ۶۷.۷ درصدی قیمت کالاهای وارداتی در بهار ۹۹

می متالز - تغییرات شاخص قیمت كالاهای وارداتي مبتنی بر داده های ریالی در فصل بهار ١٣٩٩ نسبت به فصل قبل، ۶۷.۷ درصد است که در مقایسه با تورم فصلی زمستان ١٣٩٨(برابر با ٥٢.٢ درصد) حدود ١٥.٥ واحد درصد افزایش داشته است.
 معاون طرح و برنامه وزارت صمت اعلام کرد:

لزوم سرمایه گذاری در صنعت خودروسازی برای رسیدن به فناوری های نوین جهانی/ استفاده از روش های نوین تامین مالی در صنعت خودرو

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر لزوم سرمایه‌گذاری در توسعه صنعت خودرو از طریق روش های نوین تامین مالی گفت: از اقدامات توسعه‌ای در صنعت خودرو حمایت می کنیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما