خبر
بورس کالا   صنعت  
طی آبان ماه رقم خورد؛

معامله بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد ریال انواع محصول در بورس کالا

می متالز - طی آبان ماه، یک میلیون و ۹۱۸ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت.

به گزارش می متالز، تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، طی ماه گذشته میزبان معامله ۷۰۳ هزار و ۵۲۹ تن انواع کالا به ارزش ۸۹ هزار و ۳۴۵ میلیارد ریال بود.

در این تالار ۶۹۳ هزار و ۹۷۲ تن انواع فولاد، ۵ هزار و ۱۴۰ تن انواع مس، ۹ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۴۸۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۳ هزار و ۴۱۰ تن آلومینیوم، ۸۶۰ تن شمش روی، و ۱۶ کیلو گرم شمش طلا از سوی مشتریان خریداری شد.

همچنین در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران نیز طی آبان ماه افزون بر یک میلیون و ۲۱۲ هزار تن انواع کالا به ارزش ۱۱۰ هزار و ۶۷۵ میلیارد ریال در دو بخش داخلی و صادراتی معامله شد.

در این تالار بالغ بر ۲۹۳ هزار و ۴۲۰ تن انواع قیر، ۲۱۰ هزار و ۸۶۱ تن انواع مواد پلیمری، ۱۲۵ هزار و ۴۴۱ تن مواد شیمیایی، ۴ هزار و ۲۰۰ تن سلاپس واکس و ۴۲۶ هزار و ۲۶۰ تن وکیوم باتوم به فروش رسید.

از دیگر کالاهای معامله شده در این تالار می توان به دادوستد ۶ هزار و ۳۰۰ تن عایق رطوبتی، ۷ هزار و ۱۹۶ تن روغن پایه، ۲۱ هزار و ۸۹۰ تن گوگرد، ۶۰۰ تن آرگون و ۱۱۷ هزار تن لوب کات اشاره کرد.

بازار فرعی بورس کالای ایران نیز طی مدت مذکور معامله یک هزار و ۷۳۶ تن انواع کالا را تجربه کرد.

همچنین ۳ تن و ۱۰۰ کیلوگرم زعفران نیز در تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران به فروش رسید.

کد خبر: 144028
تاریخ: 1399/09/01 - 18:47
منبع: بورس کالای ایران

بورس کالا  محصولات صنعتی و معدنی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 طی هفته پایانی آبان ماه به ثبت رسید؛

دادوستد ۳۱۵ هزار قرارداد آتی در بورس کالا/ نماگر‌های بازار با رشد همراه شدند

می متالز - در جریان معاملات هفته پایانی آبان ماه امسال تعداد ۳۱۵ هزار و ۱۵۳ قرارداد آتی بر پایه دارایی‌های پایه زعفران نگین و پوشال، پسته و زیره سبز در ۷ سررسید فعال و به ارزشی بیش از ۴۹۵۷ میلیارد و ۵۱۳ میلیون ریال منعقد شد تا رشد ۷ و ۱۴ درصدی حجم و ارزش معاملات هفتگی در این بازار به ثبت برسد.
 

گزارش عملکرد هفتگی شرکت‌های پتروشیمی

می متالز - گزارش عملکرد هفتگی شرکت‌های پتروشیمی در هفته منتهی به ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۹
 مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

رشد معاملات ‌پتروشیمی در بورس کالا بیانگر فاصله گرفتن از خام‌فروشی است

می متالز - مدیرعامل شرکت صنایع ملی پتروشیمی معتقد است: افزایش حجم معاملات محصولات پتروشیمی در بورس کالای ایران، دال بر فاصله گرفتن این صنعت از خام فروشی است.
 

اشکال مجلس به طرح دولت برای تنظیم بازار فولاد/ امضای طلایی، توزیع رانت و کاهش ارزآوری از صادرات

می متالز - امضای طلایی، توزیع رانت و کاهش ارزآوری از صادرات از جمله اشکالات به طرح دولت برای تنظیم بازار فولاد است.
 

چرا سهامداران فولادی از حق خود محروم هستند؟

می متالز - کارشناس بازار سرمایه در یادداشتی به دلایل محروم شدن سهامداران حوزه فولادی از حق خود پرداخته است که اصلی ترین معضل در این باره به عرضه بخشی از محصولات فولادی خارج از فولاد در قالب مچینگ یا عرضه های فیزیکی در بازار آزاد مربوط است.
 

تحریم‌های داخلی مانع قدرت‌نمایی صنعت فولاد

می متالز - کارشناس ارشد بازار‌های جهانی فولاد معتقد است؛ فولاد ایران با توجه به تحریم‌ها هنوز هم ظرفیت حضور و قدرت نمایی در عرصه بین المللی را دارد، اما شرایط دستوری دولت در داخل کشور مانع اصلی دستیابی به این شرایط است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما