خبر
آب  

جیره‌بندی برداشت آب از سدهای تهران

می متالز - مدیر بهره‌برداری و نگهداری سازه‌های برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: با تداوم کاهش بارندگی‌ها در تهران برای مدیریت مناسب ذخایر آبی، سیاست‌های تامین آب در تهران انقباضی می‌شود.

به گزارش می متالز، محمد شهریاری با اشاره به کاهش بارندگی‌های تهران از ابتدای سال آبی تا کنون افزود: از ابتدای سال آبی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ یعنی از مهرماه تاکنون، ورودی سدهای تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸ درصد کاهش داشته است. وی گفت: در حال حاضر سد امیرکبیر ۱۲۰ میلیون مترمکعب، سد لتیان ۴۹ میلیون مترمکعب، سد لار ۸۵ میلیون مترمکعب، سد طالقان ۲۷۱ میلیون مترمکعب و سد ماملو نیز ۱۷۰ میلیون متر مکعب ذخیره آب دارند. شهریاری ادامه داد: ذخایر فعلی سدهای پنج‌گانه تهران نسبت به سال گذشته با ۹۸ میلیون متر مکعب کاهش مواجه است. شهریاری با اشاره به تامین آب شرب شهر تهران و کرج به‌صورت روزانه از سدهای تهران گفت: برای تامین آب شرب شهر تهران و کرج روزانه ۸/ ۵ مترمکعب بر ثانیه آب از سد کرج، ۹/ ۷ مترمکعب بر ثانیه از سد لتیان، ۷ مترمکعب بر ثانیه از سد لار، ۴/ ۵ متر مکعب بر ثانیه از سد طالقان و ۲/ ۵ مترمکعب بر ثانیه نیز از سد ماملو آب برداشت می‌شود.

کد خبر: 144056
تاریخ: 1399/09/01 - 20:47
منبع: دنیای اقتصاد

سدهای تهران  محمد شهریاری  برداشت آب 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افت محسوس ورود آب به سدهای تهران

می متالز - مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران از افت محسوس ورود آب به سدهای تهران خبر داد. محمد شهریاری گفت: با وجود بارش‌های اخیر در سطح استان، حجم آب ورودی به سدهای تهران ۱۵ درصد کاهش داشته است.
 در مقایسه با سال گذشته آبی

ورودی سدهای تهران ۱۵ درصد کاهش یافت

می متالز - میزان ورودی سدهای پنجگانه استان تهران از ابتدای سال آبی ۱۳۹ میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با ۱۶۳ میلیون متر مکعبی مدت مشابه سال گذشته، ۱۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
 

کاهش ۲۰ درصدی ورودی آب به سدهای تهران

می متالز - در حال حاضر میزان ورودی سدهای پنچگانه استان تهران از ابتدای سال آبی ۱۲۱.۵ میلیون مترمکعب است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۱۵۱ میلیون مترمکعب بود، ۲۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
 منصور یزدی زاده خبر داد:

کاهش بیش از 50 درصدی برداشت آب از زاینده رود توسط شرکت ذوب آهن

می متالز - مدیرعامل ذوب آهن اصفهان از کاهش بیش از 50 درصدی برداشت آب خام از رودخانه زاینده رود در 10 سال گذشته خبر داد.
 

نیروگاه‌های برق آبی تهران بازهم رکورد می‌زنند؟

می متالز - مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: سال گذشته تولید نیروگاه‌های برق آبی تحت پوشش شرکت آب منطقه ای تهران یک رکورد ثبت کرد و امسال نیز پیش بینی می‌شود با توجه به نزولات جوی مناسب تولید نرمال داشته باشیم.
 مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه خبر داد:

تحقق 82 درصد اهداف فولاد مبارکه و کاهش مصرف آب زاینده‌رود با وجود افزایش تولید

می متالز - مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با اعلام تحقق 82 درصد برنامه‌ها و اهداف از کاهش برداشت آب زاینده‌رود با وجود افزایش تولید خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما