خبر
برق  

شبکه برق پایتخت ایمن شد

می متالز - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران گفت: همزمان با آغاز گسترده‌ترین برنامه تعمیر شبکه برق کشور، شبکه‌های برق پایتخت ایمن‌سازی شد.

به گزارش می متالز، حسین صبوری افزود: در زمان اجرای این مانور، نیروهای فنی این شرکت در قالب ۱۸۰ تیم عملیاتی و با به کارگیری ۲۰۰ خودروی عملیاتی سبک و سنگین، اقدام به بازبینی شبکه فشار ضعیف و متوسط برق در پایتخت کرده و با انجام تعمیرات و اصلاحات فنی مورد نیاز، پایداری شبکه برق کلان شهر تهران را به منظور عبور ایمن از فصل زمستان، مطابق با بالاترین استانداردهای فنی، تامین کردند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از افزایش ظرفیت ۲۲ دستگاه ترانسفورماتور برای تامین برق مورد نیاز مشترکان و جلوگیری از بروز اختلال در فرآیند برق رسانی به‌عنوان یکی دیگر از طرح‌های اجرا شده در این مانور نام برد و افزود: با هدف تامین امنیت شهروندان و جلوگیری از بروز سوانح و حوادث ناشی از برق گرفتگی، شبکه برق پایتخت به شکل منظم در حال پایش و رفع عیب است و در زمان اجرای مانور، همه نقاط خطرآفرین شناسایی شده، رفع عیب و ایمن‌سازی شد.

صبوری با اشاره به آغاز به کار طرح هوشمندسازی مراکز اتفاقات (هما) برای افزایش هرچه بیشتر سرعت و کیفیت رسیدگی به حوادث و رفع خاموشی در تهران گفت: در این مانور، قابلیت‌های زیرساختی طرح هما شامل کارآیی خودروهای عملیاتی و همچنین ارتباطات نرم افزاری، مورد ارزیابی قرار گرفت. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با بیان اینکه با اجرای این مانور، قابلیت اجرایی نیروهای فنی در شرایط بحران، افزایش خواهد یافت از نظارت ۵۰ نیروی ارزیاب بر روند اجرای مانور بزرگ تعمیرات شبکه برق در پایتخت به منظور کسب اطمینان از اثربخشی مناسب فعالیت‌های طراحی شده، خبر داد. وی ادامه داد: رفع اتصالات سست، تعمیر و بهسازی پست، تابلو و شالترهای برق، رفع خرابی دریچه‌های پایه‌های روشنایی، اصلاح روشنایی معابر، ترمیم ارتینگ شبکه و متعادل‌سازی بار ترانسفورماتورها از جمله مهم ترین دستاوردهای اجرای مانور سراسری امروز بود.

کد خبر: 144060
تاریخ: 1399/09/01 - 20:53
منبع: دنیای اقتصاد

شبکه برق  حسین صبوری  توزیع نیروی برق تهران 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کسب رتبه نخست نیروگاه 500 مگاواتی سیکل ترکیبی سرو چادرملو

می متالز - بر اساس اعلام شرکت مدیریت شبکه برق ایران، در بررسی شاخص های فصلی و سالانه نیروگاههای کشور ، نیروگاه 500 مگاواتی سیکل ترکیبی سرو چادرملو در شاخص نرخ انرژی قابل تولید که معیار اصلی مقایسه در کسب درآمد می باشد، بعنوان رتبه نخست کشور در تابستان امسال معرفی شد .
 

نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی «کچاد» رتبه نخست را کسب کرد

می متالز - شرکت مدیریت شبکه برق ایران، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو را به عنوان رتبه نخست کشور در شاخص نرخ انرژی طی تابستان امسال معرفی کرد.
 

تعمیرات شبکه برق پایتخت همزمان با سراسر کشور انجام شد

می متالز - به دنبال برگزاری مانور سراسری تعمیرات شبکه توزیع برق در کشور، نیروهای فنی مناطق ۲۲ گانه شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، در قالب ۱۸۰ گروه اجرایی و در عملیاتی هماهنگ، تمامی طول شبکه برق پایتخت را بازبینی، تعمیر و بهسازی کردند.
 

تست برق مراکز حساس تهران مثبت شد

می متالز - مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران از برگزاری نهمین رزمایش کنترل آماده به کار مولدهای برق اضطراری خبر داد و گفت: خوشبختانه پس از قطع برق مراکز مورد نظر مولدهای برق اضطراری وارد مدار و پس از یک ساعت نیز از مدار خارج و مراکز مذکور به برق شهر متصل شدند.
 

آمادگی ایران برای اتصال شبکه برق به اروپا

می متالز - وزیر نیرو گفت: زیرساخت‌های انرژی ایران در بخش نفت، گاز و برق می‌تواند بستر مناسبی برای انتقال انرژی دریای خزر به آب‌های آزاد باشد.
 اردکانیان اعلام کرد:

آمادگی ایران برای اتصال شبکه برق به اروپا

می متالز - وزیر نیرو گفت: زیرساخت‌های انرژی ایران در بخش نفت، گاز و برق می‌تواند بستر مناسبی برای انتقال انرژی دریای خزر به آب‌های آزاد باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما