خبر
بانک ها  

افزایش سقف کارت به کارت شتابی و درون‌بانکی

می متالز - تمهیدات ویژه بانک مرکزی با هدف کاهش مراجعات حضوری به شعب بانک‌ها در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا به شبکه بانکی ابلاغ شد.

به گزارش می متالز، در بخشنامه‌ای به افزایش سقف کارت به کارت شتابی و درون‌بانکی و همچنین غیر‌حضوری انجام شدن فرآیند‌های افتتاح حساب و دریافت تسهیلات اشاره شده است. در این بخشنامه آمده است: با عنایت به شرایط خاص بهداشتی کشور و موج سوم کرونا و در راستای مدیریت کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و کاهش مراجعات مردم به شعب بانک‌ها ضروری است دستور فرمایید موارد زیر با اولویت آنی در دستور کار آن بانک قرار گرفته و بر رعایت آن نظارت دقیق به عمل آید:

- سقف انتقال وجه کارت به کارت شتابی و درون‌بانکی از مبدأ هر کارت به ۱۰ میلیون تومان در هر روز افزایش می‌یابد. میزان کارمزد انتقال وجه بیش از سه میلیون تومان به‌صورت پلکانی لحاظ خواهد شد.

- سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت از طریق پرداخت‌سازها از یک میلیون تومان به سه میلیون تومان با حصول اطمینان از انطباق شماره ملی دارنده کارت و شماره ملی دارنده سیم‌کارت انجام دهنده تراکنش قابل افزایش است. با توجه به خطرات ناشی از سوءاستفاده‌های احتمالی در صورت عدم‌اعمال کنترل فوق، افزایش سقف انتقال وجه مجاز نیست. در صورت پیوستن به بانک‌ها و پرداخت سازها به هاب فناوران مالی این سقف می‌تواند تا مبلغ پنج میلیون تومان افزایش یابد.

- امکان تمدید تاریخ انقضای کارت‌های بانکی بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتری تا پایان سال ۹۹ و به مدت یک سال بلامانع است. ضروری است اقدامات لازم برای احراز هویت غیر‌حضوری و اطلاع‌رسانی به مشتریان صورت گیرد.

- سقف صدور کارت هدیه تا اطلاع ثانوی و به‌صورت موقت به دو میلیون تومان افزایش یابد.  - ضروری است فرآیندهای افتتاح حساب و دریافت تسهیلات در راستای کاهش زمان حضور مشتریان در شعب اصلاح شود و مشتریان بتوانند تمام اقدامات لازم نظیر تکمیل فرم‌ها را به‌صورت غیرحضوری انجام دهند و پس از مراجعه حضوری صرفا برای احراز هویت و با صرف حداقل زمان در کوتاه‌ترین زمان ممکن امور مربوط به پایان برسد.

کد خبر: 144085
تاریخ: 1399/09/01 - 22:02
منبع: دنیای اقتصاد

کارت به کارت  بانک مرکزی  کرونا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 ماسک غیراستاندارد؛

عامل تشدید شیوع کرونا

می متالز - عضو هیات مدیره انجمن صنایع پلاستیک و پلیمر اصفهان با اشاره به این که یکی از دلایل تشدید شیوع ویروس کرونا، استفاده از ماسک‌های غیراستاندارد است، توصیه کرد که مردم سعی کنند ماسک‌هایی که دارای نشان و مشخصات شرکت تولید کننده و تاییدیه سازمان غذا و دارو است، تهیه کنند.
 شمس عنوان کرد؛

تاثیر مستقیم گشایش‌های اقتصادی بر رونق بورس

می متالز - مدیرعامل سبدگردان پاداش سرمایه معتقد است: تغییرات رویکردهای سیاسی تاثیر مثبتی در تعاملات بین‌المللی اقتصادی دارد که تاثیر مستقیمی بر رونق بازارسرمایه خواهد داشت.
 رئیس کمیسیون اقتصادی خبر داد:

تعامل مجلس با دولت و بانک مرکزی برای بازگرداندن ۲۶ میلیارد دلار ارز خارجی

می متالز - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تعامل مجلس با دولت و بانک مرکزی برای بازگرداندن ۲۶ میلیارد دلار ارزهای خارجی و وصول مطالبات ارزی خبر داد.
 

پیام تبریک مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج

می متالز - «بسیج یعنی نیروی کار آمد در همه میدان ها… اگر بسیجی در دوران پس از جنگ نبود و اگر امروز هم نباشد کمیت این انقلاب، این نظام و هم حرکت های سازنده کشور لَنگ است.»
 

خدمات تازه بانک ملی ایران برای مشتریان در روزهای کرونایی

می متالز - بانک ملی ایران به منظور تسهیل امور مشتریان در دوره شیوع کرونا دامنه خدمات خود را توسعه داده تا الزام به حضور در شعب به کمترین میزان ممکن برسد.
 

پرداخت 57 هزار فقره تسهیلات کرونایی از طریق «نشان بانک»

می متالز - با فعال شدن امکان پرداخت تسهیلات غیرحضوری از طریق شعبه مجازی بانک ملی ایران، تا کنون بیش از 57 هزار فقره تسهیلات از این محل پرداخت شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما