خبر
آهن و فولاد   سنگ آهن  

چادرملو رکورد تولید کنسانتره و شمش فولادی را شکست

می متالز - با تولید بیش از ۱ میلیون و ۱۰۴ هزار و ۵۰۰ تن کنسانتره در مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو، رکورد جدیدی در تولید ماهیانه این محصول به ثبت رسید. همچنین فولادسازی چادرملو در آبان ماه امسال با تولید بیش از ۹۴ هزار ۳۸۶ تن شمش فولادی رکورد شکنی کرد. تولید شمش فولادی در آبان ماه، ۱۰ هزار و ۳۸۶ تن بیش از برنامه پیش‌بینی‌شده چادرملو بود.

به گزارش می متالز، در یک ماهه آبان ۹۹ با تولید بیش از ۱ میلیون و ۱۰۴ هزار و ۵۰۰ تن کنسانتره در مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو، میزان تولید این محصول از مرز ۷،۵ میلیون تن در ۸ ماهه امسال گذشت.

این برای دومین بار در سال جاری است که رکود تولید کنسانتره سنگ آهن در چادرملو شکسته می شود.

این میزان تولید نسبت به مهر ماه امسال از ۱۷،۵ درصد و نسبت به برنامه پیش بینی شده از ۲۲،۹۳ درصد رشد برخوردار بوده است . در مهر ماه ۹۴۵ هزارو ۵۰۰ تن کنسانتره تولید شده بود.

فولاد سازی چادرملو هم در آبان ماه امسال با تولید بیش از ۹۴ هزار ۳۸۶ تن شمش فولادی رکورد شکنی کرد، این میزان ۱۰ هزارو ۳۸۶ تن بیش از برنامه پیش بینی شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نتایج کنفرانس اطلاع رسانی «فزرین»/ رشد حاشیه سود شرکت

می متالز - شرکت زرین معدن آسیا اطلاعات حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی را منتشر کرد.
 

شرکت سنگ آهن مرکزی بافق دولتی نیست

می متالز - مدیر عامل شرکت سنگ آهن گفت: شرکت‌ها و معادن تولیدی در هیچ کدام از وضعیت سه گانه تعطیل نخواهند بود.
 پورابراهیمی:

اختلاف قیمت سنگ آهن با محصولات فولادی نشان از توزیع میلیاردها تومان رانت در این بخش دارد

می متالز - نماینده مردم کرمان در مجلس گفت: قیمت سنگ آهن در کشور ما نصف قیمت جهانی و قیمت محصولات فولادی 10 تا 20 درصد بالاتر از قیمت جهانی است که این اختلاف قیمت مفهومش آن است که میلیاردها تومان رانت در این بخش توزیع می‌شود.
 

ارزش صادرات مس به بیش از ۴۵۷.۵ میلیون دلار رسید

می متالز - ارزش صادرات مس و محصولات پایین دستی در هفت ماهه امسال ( منتهی به مهر) به رقم بیش از ۴۵۷.۵ میلیون دلار رسید که افت ۴۲ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دارد.
 

بازار جهانی گندله رونق گرفت

می متالز - رونق بازارهای جهانی فولاد و رشد قیمت قراضه، از بازار گندله سنگ آهن نیز حمایت کرده در حالی که برای سال ۲۰۲۱ در اروپا و آسیا افت تقاضای فولاد پیش بینی شده است.
 

سنگ آهن و مس در اوج قیمت هفت ساله و صحبت از بازگشت دوره رونق صنعت معدن

می متالز - قیمت جهانی مس این هفته در بالاترین حد خود از مارس ۲۰۱۳ معامله شد ، چرا که خبرها حاکی از آن است که تولید و ساخت و ساز در دومین اقتصاد بزرگ جهان در حال گسترش است که در یک دهه گذشته بی سابقه بوده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما