خبر
گاز  

رشد گازرسانی به روستاهای مرزی خراسان‌جنوبی

می متالز - در ادامه نهضت گازرسانی در خراسان‌جنوبی ۴۰۲ روستا در چهار شهرستان مرزی خراسان‌جنوبی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند و گازرسانی به ۲۲۲ روستای دیگر نیز در این شهرستان‌های مرزی درحال اجرا است.

به گزارش می متالز، سیدمحمود هاشمی در تشریح این خبر گفت: با اقدامات صورت گرفته و تلاش کارکنان شرکت گاز خراسان‌جنوبی ۴۰۲ روستا با جمعیتی بالغ بر ۲۸هزارو۶۹۵ خانوار در شهرستان‌های مرزی نهبندان، سربیشه، درمیان و زیرکوه از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند. هاشمی افزود: با تلاش‌های صورت گرفته گازرسانی به ۲۲۲ روستای دیگر نیز با جمعیتی بالغ بر ۲۱هزارو۴۱۶ خانوار در این شهرستان‌ها درحال اجراست. وی ضمن تاکید بر اهمیت گازرسانی به روستاهای مرزی گفت: با بهره‌مندی روستاهای مرزی از نعمت گاز طبیعی، علاوه بر ایجاد آسایش و رفاه، به میزان قابل‌توجهی از قاچاق سوخت از طریق مرزها نیز جلوگیری می‌شود. هاشمی افزود: خراسان‌جنوبی سومین استان پهناور کشور به‌شمار می‌آید و دارای بیشترین مرز مشترک با افغانستان است و با اجرای طرح‌های متعدد گازرسانی، اکثر روستاهای مرزی دارای قابلیت گازرسانی از این نعمت طبیعی بهره‌مند شده‌اند. وی گفت: از مجموع ۹۵۱ روستای گازدار در استان، تعداد ۷۳۶ روستا طی سه سال اخیر به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده‌اند.

کد خبر: 144138
تاریخ: 1399/09/01 - 22:54
منبع: دنیای اقتصاد

گازرسانی  روستاهای مرزی خراسان‌جنوبی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

صرفه‌جویی ۷۵ میلیارد دلاری با افزایش گازرسانی به نیروگاه‌ها

می متالز - افزایش گازرسانی به نیروگاه‌ها در سال‌های اخیر سبب شد مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها از ۴۳ درصد در سال ۱۳۹۲ به ۱۰ درصد برسد و طبق اعلام معاون وزیر نفت با افزایش مقدار خوراک گاز نیروگاه‌ها معادل ۷۵ میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی رقم خورد و ایران از واردکننده گازوئیل به صادرکننده آن تبدیل شد.
 زنگنه:

تحریم‌های نفتی اخیر نوعی انتقام‌جویی است

می متالز - وزیر نفت تحریم‌های آمریکا علیه ایران را نوعی انتقام‌جویی و کینه‌جویی دانست و گفت: این تحریم‌ها هیچ تاثیری ندارد و تنها عزم‌مان را برای خدمت به مردم راسخ‌تر کرده است.
 

درآمد ۱۱ میلیارد دلاری با توسعه گازرسانی در کشور

می متالز - مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید تلاش شد تا ۳۴ میلیارد لیتر سوخت مایع با گاز جایگزین شود، گفت: با توسعه گازرسانی، ۱۱ میلیارد دلار درآمد در هفت سال گذشته کسب شده که تا پایان سال ۱۴۰۲، در مجموع به ۲۸ میلیارد دلار خواهد رسید.
 

۱۸۱ پروژه گازرسانی با اعتبار ۱۸۸ میلیارد تومان به بهره برداری رسید

می متالز - بهره‌برداری از ۱۸۱ پروژه گازرسانی استان فارس امروز (دوشنبه، ۱۹ آبان‌ماه) با حضور وزیر نفت آغاز شد.
 زنگنه:

تحریم‌های ترامپ کینه‌جویی علیه ایران است

می متالز - وزیر نفت با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه مدیران صنعت نفت ایران در روزهای پایانی حضور ترامپ در کاخ سفید، گفت: تحریم‌های آمریکا انتقام‌جویی و کینه‌جویی علیه ایران است.
 

جزئیات مطالبات ۵۸.۶ هزار میلیارد تومانی شرکت ملی گاز ایران

می متالز - مجموع مطالبات بلندمدت شرکت ملی گاز ایران در پایان سال 97 بالغ بر 58 هزار و 694 میلیارد تومان بوده که 48 هزار و 956 میلیارد تومان از رقم مذکور، طلب شرکت ملی گاز ایران از شرکت های فرعی خود است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما